/ دسته‌بندی نشده / آموزش فرنچ ناخن در خانه؛ مرحله به مرحله
آنچه در این مقاله می‌خوانید

اگر به دنبال تمیزی و زیبایی ناخن‌های خود هستید همین حالا با دنبال کردن چند مرحله‌ی ساده، فرنچ ناخن در خانه امتحان کنید و ظاهری زیباتر و جذاب‌تر برای ناخن‌های خود ایجاد کنید.

آموزش فرنچ ناخن در خانه

ممکن است برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که فرنچ ناخن چیست یا فرنچ ناخن یعنی چه؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت، به عملی که در آن برای زیبا و درخشان‌تر شدن ناخن، بر روی قسمت روشن ناخن، لاک پایه به رنگ‌های کم رنگ مانند صورتی کم رنگ و بر روی قسمت سفید ناخن لاک سفید زده شود، فرنچ ناخن گفته می‌شود. برای آنکه با این مفهوم و روش انجام آن در خانه بیشتر آشنا شوید، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

طراحی ناخن با فرنچ ناخن

فرنچ ناخن که ریشه و مبدا آن از کشور فرانسه بوده را می‌توان به عنوان زیباترین و محبوب‌ترین طراحی ناخن نامید. فرنچ ناخن در شکل ساده‌ی خود بسیار شیک و جذاب است و باعث می‌شود دستانی زیباتر داشته باشید. اولین قدم برای این کار آن است که راه‌های مراقبت از ناخن‌ها را بدانید و همواره با رسیدگی به ناخن‌ها و انجام مانیکور ظاهری زیباتر و جذاب‌تر برای ناخن‌هایتان ایجاد کنید.

بعد از آن می‌توانید به راحتی ناخن‌هایتان را در خانه فرنچ کنید و در هزینه‌‌هایتان نیز صرفه‌جویی کنید. فرنچ ناخن در خانه اصلا کار دشواری نیست و ما به شما یاد می‌دهیم. تنها به کمی تمرین احتیاج دارد تا به بهترین شکل انجام گیرد.

فرنچ ناخن در خانه

مراحل فرنچ ناخن در منزل

مواد مورد نیاز:

 • پد‌های مخصوص لاک پاک کن یا استون
 • سوهان
 • ناخن گیر
 • یک کاسه آب داغ
 • روغن نارگیل و یا نرم کننده
 • یک حوله
 • هول دهنده‌ها یا پوشر کوتیکول‌های ناخن
 • لاک بیس و پایه
 • لاک سفید
 • برق ناخن یا تاپ کات

۱. ناخن هایتان را پاکسازی کنید

در اولین مرحله از فرنچ ناخن باید با استفاده از پد‌های مخصوص لاک پاک کن یا استون سطح ناخنتان را از لاک و هرگونه آلودگی پاک کرده و سپس دست‌ها و ناخن‌های خود را با آب و صابون بشویید. حتی اگر قبلا لاک بی‌رنگ هم استفاده کرده‌اید حتما این مرحله را انجام دهید. توجه داشته باشید هنگام شستن دست‌ها از آب سرد استفاده کنید، زیرا استفاده از آب گرم باعث می‌شود که پس از سرد شدن دست‌ها، لاک به‌راحتی و خیلی زود از روی ناخن‌هایتان جدا شود.

پاکسازی ناخن اولین مرحله از فرنچ ناخن در منزل

۲. به ناخن‌های خود شکل دهید

با کوتاه کردن ناخن‌ها به اندازه دلخواه شروع کنید. دقت کنید همه یک اندازه باشند و به خاطر داشته باشید برای فرنچ کردن ناخن هرچه بلندتر باشد بهتر است؛ یعنی هیچ گاه آن‌ها را از ته نگیرید؛ زیرا در این صورت نمی‌توانید فرنچ را انجام دهید. 

کوتاه کردن ناخن برای فرنچ ناخن در منزل

سپس حسابی و به طور درست ناخن‌ها را سوهان تمیز اسفنجی بکشید.

سوهان تمیز اسفنجی

۳. ناخن‌ها را مرطوب کنید و کوتیکول‌ها را بگیرید

این کار زیبایی ناخن‌ها را دو چندان می‌کند.

دست‌های خود را در یک کاسه آب گرم قرار دهید و بگذارید برای ۱ یا ۲ دقیقه مرطوب شوند. می‌توانید کمی روغن نارگیل و یا نرم کننده در آن بریزید. سپس با استفاده از هول دهنده‌ها یا پوشر کوتیکول‌های ناخن را به آرامی به عقب بر گردانید. می‌توانید از سر فلزی ابتدای سوهان ناخن هم استفاده نمائید. سپس پوست‌های اضافی و کثیفی‌های بالای ناخن را ریموو کنید. به هیچ عنوان نباید آن‌ها را از ته از بین ببرید، چون در این صورت بخش سفید دچار عفونت‌ ناخن شده و بد شکل می‌شوند.

مرطوب کردن ناخن از مراحل فرنچ ناخن در منزل

۴. آماده کردن ناخن برای فرنچ

در این مرحله ابتدا کمی الکل ضد عفونی کننده بزنید و سریع پاک کنید. سپس قبل از اینکه اولین لایه لاک را بزنید، روی ناخن‌ها را براق کنید تا برای لاک زدن آماده شوند. برای این کار روغن کوتیکول را روی ناخن‌های خود بزنید.

پاکسازی ناخن برای فرنچ

۵. لاک پایه را بزنید

بعد از انجام مرحله قبل صبر کنید تا ناخن‌هایتان خشک شوند. سپس از یک لاک پایه (BASE COAT) استفاده کنید. معمولا لاک پایه به رنگ‌های صورتی کم‌رنگ، کرم روشن یا برق ناخن است. اما می‌توانید از هر رنگی که می‌خواهید استفاده کنید.

اگر ناخن‌های زردی دارید، بهتر است رنگ بیس یا پایه خود را کمی تیره‌تر انتخاب کنید. یک لایه از نازک را بر روی ناخن زده و مدتی صبر کنید تا لاک خشک شود. با حرکت نرم و یکسان همه‌ی ناخن‌ها را لاک بزنید. این مرحله را برای لایه دوم تکرار کنید و قبل از ادامه کار، اجازه دهید ناخن‌هایتان خشک شوند. این کار از پخش شدن لاک در سطح ناخن پیش گیری می‌کند.

۶. برچسب فرنچ بزنید

برخی ست‌های مانیکور برچسب‌های نازک ناخن هم دارند. وقتی رنگ پایه خشک شد، برچسب‌های فرنچ را بچسبانید تا نوک سفید بی‌نقصی به دست بیاورید. اگر از این برچسب ها ندارید مشکلی نیست فقط کافی است با تمرکز بالا مرحله بعدی را انجام دهید. اما اگر دستتان می‌لرزد، بهتر است از برچسب‌های لوازم اداری یا چسب‌های معمولی و یا حتی از چسب زخم برای تکمیل کردن فرنچ خود استفاده کنید.

برچسب زدن از مراحل فرنچ ناخن در منزل

۷. سر ناخن‌ها را سفید کنید

با لاک سفید خود، به آرامی سر ناخن خود را سفید کنید (انگار دارید یک لبخند برعکس یا صورت غمگین می‌کشید). چند دقیقه صبر کنید تا لاک خشک شود. برای ژل ناخن ۴۵ دقیقه صبر کنید تا خود را بگیرد. این مرحله را یک بار دیگر تکرار کنید و اجازه دهید خشک شده و خود را بگیرد.

سفید کردن سر ناخن از مراحل فرنچ ناخن در منزل

اگر برچسب فرنج نداشتید:

باید انگشت خود را روی یک سطح صاف قرار داده و برس را در یک طرف ناخن قرار دهید. سپس به آرامی آن را به طرف بیرون بکشید. برای طرف دیگر ناخن نیز دقیقا این کار را تکرار کنید. سپس هر گونه برق اضافی را تمیز کنید و بگذارید ناخن هایتان خشک شوند.

اگر بار اولتان است می‌توانید برای راحت‌تر کردن این مرحله برچسب‌های فرنچ را بچسبانید تا نوک سفید بی‌نقصی به دست بیاورید. اگر از برچسب استفاده کردید در آخر آن‌ها را بردارید.

زدن لاک سر ناخن

۸. برچسب‌ها را از روی ناخن جدا کنید

حالا برچسب‌ها را برداشته و در مرحله پایانی یک لایه برق ناخن شفاف یا تاپ کت (Top coat) که باعث تشکیل یک لایه محافظ براق روی لاک می‌شود بزنید و چند دقیقه صبر کنید تا این لایه هم خشک شود. این کار سبب ماندگاری بیشتر فرنچ می‌شود.

به همین راحتی شما خودتان ناخن‌هایتان را در خانه فرنچ کردید.

آموزش فرنچ ناخن در خانه

انواع دیگر فرنچ ناخن

۱. فرنچ ناخن معکوس

مانیکور فرنچ معکوس یکی از داغ‌ترین طراحی‌های ناخن است. دقیقا مراحل را مانند بالا پیش رفته و تنها تفاوتش این است که این مدل برعکس مدل ساده فرنچ است. یعنی لایه نازک داخل ناخن بوده و بقیه ناخن به رنگ دیگری است. اگر به شکل زیر دقت کنید متوجه می‌شوید که به جای سر ناخن لایه‌ای داخل ناخن رنگی است. معمولا برای این مدل از دو رنگ شاد استفاده میکنند.

۲. فرنچ ناخن ژلی

اگر بخواهید فرنچ را به صورت ژل داشته باشید، باید از لاک‌های مخصوص آن استفاده کنید. یعنی برای مرحله لاک پایه باید یک لایه لاک ژل پایه نازک بزنید و برای ۳۰ ثانیه در لامپ LED قرار دهید تا خشک شود. سپس لاک ژل سفید را روی نوک ناخن‌ها بمالید و زمانی که این کار انجام شد برای ۳۰ ثانیه دیگر ناخن‌ها را در دستگاه LED قرار دهید. همچنین در مرحله نهایی نیز باید یک لایه از برق ناخن ژلی را بزنید و آن‌ها را مجددا در لامپ LED قرار دهید.

فرنچ ناخن ژلی

مدل فرنچ ناخن ژلی

فرنچ ناخن ژلی شیک

فرنچ ناخن ژلی طرح دار

فرنچ ناخن ژلی فانتزی

مدل فرنچ ناخن ژلی فانتزی

نکات کلیدی در مورد فرنچ ناخن

 • محصولاتی را انتخاب کنید که دوام و ماندگاری خوبی را روی سطح ناخن ایجاد می‌کنند.
 • اگر می‌خواهید فرنچ ناخنتان پاک نشده و برای زمان بیشتری بماند، ایده خوبی است که هر روز یک لایه خیلی نازک برق ناخن بزنید.‌
 • می‌توانید قبل و بعد از فرنچ به مدت یک روز از محلول آب و آبلیمو یا شیر یا روغن زیتون استفاده کنید تا ناخن‌هایتان تقویت شوند.
 • بانوانی که علاقمند به استفاده از لاک‌های مخملی و اکلیلی هستند باید بدانند که پاک کردن این لاک‌ها کمی مشکل‌تر است.
 • ·   اگر دفعه اول فرنچ ناخن‌  در خانه برای شما سخت بود، دقت داشته باشید که طراحی فرنچ ناخن نیاز به تمرین دارد و کسی نمی‌تواند بدون تمرین و تکرار طراحی زیبایی روی دست‌ها به وجود آورد. 
 • اگر جزو افرادی هستید که از مشکل شکنندگی ناخن‌ها رنج می‌برید حتما به طور مداوم به ناخن‌های خود رسیدگی کنید.
 • اگر شما احساس می‌کنید که به طور خاصی خلاق و بلند پرواز هستید، ناخن‌های پا را هم با دستهایتان ست کنید. در تنوع رنگی بی‌پایان فرنچ کردن، به تخیل‌تان اجازه خودنمایی بدهید.
 • این روش می‌تواند برای شما جای کاشت ناخن و لمینت ناخن را بگیرد و ناخن هایتان را زیبا کند.

پاسخ به سوالات متداول

۱. آیا فرنچ ناخن نماز دارد؟

با توجه به نظر همه مراجع تقلید، تنها در صورتی که مجبور به انجام این کار باشید می‌توانید از طریق وضوی جبیره نمازهایتان را بخوانید. (مسائلی مانند اجبار همسر، بیماری ناخن و …)

۲. بهترین برندهای لاک ژلیش کدامند؟

CND Shellac – Essi

۳. بهترین مارک تاپ کت یا برق ناخن چیست؟

برندی با قابلیت درخشش و ماندگاری بسیار بالاست و توسط سالن‌دارهای حرفه‌ای استفاده می‌شود. بعد از آن Essie نیز برند خوبی در این زمینه می‌باشد.

۴. آیا فرنچ ناخن از مد افتاده است؟

فرنچ ناخن جزء ساده‌ترین انواع دیزاین ناخن است که همواره توسط سلبریتی‌ها مورد استفاده قرار گرفته و تقریبا می‌توان گفت هیچوقت از مد خارج نشده است.

۵. قیمت انجام فرنچ ناخن در آرایشگاه چقدر است؟

با توجه به شهر و محل زندگی شما، قیمت فرنچ ناخن از حدود 100 هزارتومان شروع می‌شود.

۶. آیا می‌توان از لاک پایه به عنوان تاپ کات نیز استفاده کرد؟

بله؛ منتهی کیفیت و درخشش و ماندگاری که از تاپ کات می‌گیرد را از لاک پایه نخواهید گرفت!

کلیدواژه : طراحی ناخن با فرنچ ناخن

مراحل فرنچ ناخن در منزل

انواع دیگر فرنچ ناخن

مدل‌ های فرنچ ناخن جدید

نکات کلیدی در مورد فرنچ ناخن

پاسخ به سوالات متداول

منبع 1

برچسب ها :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

کل :
میانگین :
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x