/ دستیار مجازی / آموزش کامل بخش Insight در اینستاگرام
آنچه در این مقاله می‌خوانید

آموزش کامل بخش Insight در اینستاگرام

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی بیشتر کسب و کارها در سراسر جهان به کسب و کار اینترنتی تبدیل شده‌اند. یکی از پرکاربردترین شبکه‌های اجتماعی در رونق کسب‌وکار اینترنتی، اینستاگرام است. این شبکه اجتماعی برای کاربرانی که حساب بیزینسی ایجاد می‌کنند و جویای کار و کسب درآمد هستند، امکانات و قابلیت‌ها جذاب و منحصر به فردی را به آپدیت‌های خود اضافه کرده است. با توجه به این قابلیت‌ها می‌توانید در راستای تلاش و بهبود پیج خود اقدامات بسیاری را انجام دهید. یکی از این قابلیت‌ها اینسایت(Insight) است که اطلاعات خوبی از حضور کاربران‌تان را در اختیارتان قرار می‌دهد، در ادامه با اینسایت به طور کامل آشنا خواهید شد.

اینسایت اینستاگرام چیست؟

یکی از قابلیت‌های اینستاگرام که می‌تواند روی بازده پیج و پست‌ها در پیج‌های بیزینسی تاثیرگذار باشد، اینسایت است. در قسمت اینسایت آمار کلی در رابطه با عملکرد پست، استوری و… پیج شما نمایش داده می‌شود. به کمک این قابلیت می‌توان فعالیت بازاریابی در اینستاگرام را مورد بررسی و آنالیز قرار داد. این اطلاعات و آنالیزها در آمار پیج به صورت واضح و روشن خود را نشان خواهند داد.

چگونگی فعال کردن اینسایت در اینستاگرام

برای فعال کردن این قابلیت کافیست به چند نکته توجه داشته باشید:

 1. در ابتدا اگر پیج شما پرایوت است باید آن را پابلیک کنید. پابلیک بودن پیج و داشتن حالت عمومی یکی از اولین و مهم‌ترین اقدامات برای فعال کردن اینسایت است.
  در پیج‌های شخصی که پرایوت هستند به هیچ عنوان نمی‌توان اینسایت را مشاهده کرد. 
 2. در مرحله بعدی به پروفایل پیج خود بروید و از قسمت Edit Profile گزینه‌ی Switch to Professional Account را انتخاب کنید. برای بیزینسی شدن پیج اکنون باید گزینه Business  را انتخاب کنید.

حال با انجام این مراحل می‌توانید قسمت اینسایت پیج خود را فعال کنید.

در اینسایت پیج اینستاگرام چه اطلاعاتی نمایش داده می‌شود؟

این عبارات در پیج‌های بیزینسی و در قسمت Insight بیشتر دیده می‌شود. در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

·        Reach: این قسمت معمولا تعداد کاربران و تعداد دفعاتی که پست، استوری یا آی‌جی‌تی‌وی شما در روز نشان داده شده است را مشخص می‌کند. به ازای هر یک کاربری که از پست یا استوری شما دیدن کند به این تعداد اضافه خواهد شد.

·        Impressions: ایمپرشن هم تعداد دفعاتی که پست یا استوری شما به کاربر نشان داده شده است را مشخص می‌کند، در واقع نشان می‌دهد که محتوای شما به چه اندازه توسط کاربران دیده شده است. در این قسمت هر بار که یک کاربر از طریق home پست شما را ببیند به تعداد بیننده‌ها اضافه خواهد شد.
اگر نتیجه ایمپرشن محتوا بیش از reach باشد این موضوع نشان‌دهنده‌ی آن است که مخاطبان دنبال‌کننده شما چندین بار از پیج‌تان بازدید کرده‌اند. درواقع هرچه تعداد ایمپرشن آمار بیشتری را نسبت به reach نشان دهد، بازده پیج بسیار بهتر خواهد بود.

·        Interactions: این بخش به بخش تعامل معروف است، در اینترکشن تعداد اکشن‌ها و اقدامات انجام شده روی محتوا به شما نشان داده می‌شود.

·        Engagement: در این بخش هم تعداد لایک‌ها، سیو‌ها و … نشان داده می‌شود.

بخش‌های مختلف اینسایت پیج اینستاگرام

با وارد شدن به اینسایت پیج خود، با بخش‌های مختلفی روبه‌رو خواهید شد، این بخش‌ها عبارتند از:

      Overview
در این بخش می‌توانید ببینید که در روزهای هفته یا در سی روز اخیر چه تعداد از کاربران نام پیج را جستجو کرده‌اند. از دیگر مواردی که در این بخش مشخص می‌شود می‌توان به قسمت top post، top stories و top IGTV پیج اشاره کرد. در این قسمت تمام پست‌ها، بر اساس بیشترین بازدید و بازخورد به شما نشان داده می‌شود. اگر به بخش آی‌جی‌تی‌وی و استوری هم بروید به همین ترتیب می‌توانید ویدئو‌های موجود در این بخش را با توجه به بیشترین تعداد بازدید از ابتدای فعالیت پیج خود ببینید.

آموزش اینسایت اینستاگرام
آموزش insight اینستاگرام

.      AUDIENCE
Audience در واقع یکی از بخش‌هایاینسایت پیج اینستاگرام است که در آن اطلاعات بیشتری درباره کاهش و افزایش تعداد فالوورها به دست می‌‌آورید. از دیگر بخش‌های این قسمت می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

.       Growth
در این قسمت تعداد افرادی که در طول روز پیج شما را فالوو و آنفالوو کرده‌اند نشان داده می‌شوند. اگر بخواهید می‌توانید این تغییرات را در هفته اخیر هم مشاهده کنید.

.        Top Locations
این بخش تعداد فالوورها و دنبال‌کنندگان را به تفکیک شهر و کشور نشان می‌دهد.

.       Age Range
در این بخش رنج سنی فالوورها با توجه به جنسیت آن‌ها نشان داده می‌شود.

.       Gender
این بخش از اینسایت نشان‌دهنده‌ جنسیت دنبال‌کنندگان شما است. در این بخش درصد تعداد آقایان و خانم‌ها در پیج شما از یکدیگر تفکیک شده است.

.       Most active times
در این بخش می‌توانید آمار آنلاین بودن فالوورهای خود را در بازه‌های زمانی مختلف و در روزهای مختلف بررسی کنید. این بخش به شما بیشتر کمک می‌کند تا در ساعات مشخصی که تعداد بیشتری از فالوورهایتان آنلاین هستند پست و استوری بگذارید.

.     Content you shared
در این بخش می‌توانید استوری‌های خود را با آمار بازدیدکنندگان مشاهده کنید. این قسمت تمام استوری‌ها و پست‌های منتشر شده را با توجه به تعداد بازدیدکنندگان برای شما نمایش می‌دهد.

آموزش اینسایت اینستاگرام
آموزش insight اینستاگرام

چگونگی بررسی پیج بیزینسی با کمک اینسایت

هر بخش اینستاگرام(پست، استوری و آی‌جی‌تی‌وی) دارای اینسایت جداگانه است. از زمانی که پیج شما به یک پیج بیزینسی تبدیل شود می‌توانید تحلیل و آنالیز هر بخش را به صورت جداگانه بررسی کنید. در ادامه با اینسایت‌ بخش‌های مختلف بیشتر آشنا خواهید شد:

اینسایت پست

برای دیدن اینسایت کلی پست خود کافیست روی بخش پایین پست کهView  نام دارد کلیک کنید. در این قسمت به راحتی می‌توانید تعداد لایک‌ها، کامنت‌ها، سیوها و شیر پست خود را ببینید. با آنالیز اینسایت پست‌ها می‌توان به این نتیجه رسید که مخاطبان با کدام موضوع پیج‌تان بیشتر ارتباط برقرار می‌کنند و خواهان چه نوع پست‌هایی هستند. در واقع با بررسی کامل این قسمت می‌توانیم متوجه شویم که بازده کدام هشتگ‌ها بهتر بوده و با توجه به این گزینه‌ها  به پیشرفت و بیشتر دیده شدن پیج کمک کنیم.

اینسایت پست اینستاگرام
آموزش insight پست اینستاگرام

اینسایت استوری

اینسایت هر استوری نیز قابل بررسی است. در ادامه با گزینه‌هایی که در اینسایت استوری با آن مواجه خواهید شد را معرفی خواهیم کرد:

Replies
این بخش نشان‌دهنده تعداد ریپلای‌های انجام شده روی استوری شما است.

Forward
تعداد افرادی را نشان می‌دهد که از این استوری رد شده‌اند و استوری بعدی شما را هم دیده‌اند.

Exited
تعداد افرادی را نشان می‌دهد که از صفحه استوری شما خارج شده‌اند. البته گاهی افراد از این مورد برداشت منفی می‌کنند، درصورتی که ممکن است استوری شما به پایان رسیده و سپس از پیج‌تان خارج شده‌اند.

Backwards
تعداد افرادی را نشان می‌دهد که از این استوری به سمت عقب برگشته‌اند.

Next Story
تعداد افرادی که از این استوری به استوری یک اکانت دیگر منتقل شده است را نشان می‌دهد.

آموزش اینسایت استوری اینستاگرام
آموزش insight استوری اینستاگرام

اینسایت آی‌جی‌تی‌وی

در این قسمت همانند سایر بخش‌های قبلی تعداد لایک‌ها، کامنت‌ها و … نشان داده می‌شود. اما یکی از ویژگی‌های جالب آن نموداری است که آمار مخاطبان را براساس زمان ویدئو نشان می‌دهد.

اینسایت igtv اینستاگرام
آموزش inight آی جی تی وی اینستاگرام

ایجاد محتوای باکیفیت‌تر با بررسی اینسایت در اینستاگرام

در این مقاله سعی کردیم تا اطلاعات جامعی درباره‌ی اینسایت اینستاگرام برایتان عنوان کنیم.با بررسی و تحلیل اینسایت پست، استوری و آی‌جی‌تی‌وی خود می‌توانید بهترین و با کیفیت‌ترین محتوا را برای مخاطبین‌تان تولید کنید. تنها کافیست که تحلیل درستی از این بخش داشته باشید و با توجه به نتایج بتوانید به تقاضای مخاطبین خود به بهترین نحو ممکن پاسخ دهید.

کلیدواژه : آموزش اینسایت اینستاگرام

منبع :

اینسایت اینستاگرام چیست؟ آموزش insight اینستاگرام | آکادمی اینفوگرام (infogramacademy.com)

تبلیغات رایگان در اینستاگرام : معرفی ۶ ابزار و روش

اینستاگرام این روزها به یک شبکه اجتماعی محبوب تبدیل شده است. افراد زیادی در این شبکه اجتماعی عضو هستند و روزانه ساعت‌های قابل توجهی را در اینستاگرام می‌گذرانند. به مرور افراد تصمیم به استفاده از اینستاگرام برای کسب و کارهای خود گرفتند. با شیوع ویروس کرونا، تفریحات مردم بسیار کمتر شد و ساعات استفاده از اینترنت بیشتر! از طرفی کسب و کارها تعطیل شده و برای ادامه به شبکه‌های اجتماعی روی آوردند. کسب و کارهای آنلاین در چند سال اخیر به‌خصوص با شیوع کرونا رشد قابل توجهی داشته و محبوب شدند. اما حضور در این شبکه‌ها با وجود رقبای زیاد آسان نیست. چطور باید در اینستاگرام بازاریابی کرد؟ چطور باید مشتریان خود را پیدا کنید؟ در این مقاله به بررسی و معرفی تبلیغات رایگان که راهی مناسب برای جذب مشتریان است می‌پردازیم.

چرا باید از تبلیغات در اینستاگرام استفاده کنیم؟

یک صفحه اینستاگرامی برای جذب مشتری باید شناخته شود. یک کسب و کار ابتدا باید با پرسونای مشتریان خود آشنا شود. سپس با توجه به پرسونای مخاطبان شروع به تولید محتوای مناسب در اینستاگرام کند. برای شروع نیاز نیست تجهیزات عالی و محتوا با کیفیت بالا داشته باشید، همین که محتوای موردنیاز با کیفیت قابل قبول ارائه دهید کافیست. با تولید محتوا و پس از گذشت مدت زمانی به طور خودکار فالوور جذب خواهید کرد اما سرعت رشد صفحه پایین است. با تعداد فالوورهای کم نیز ممکن است تبلیغات پرهزینه، بازدهی مناسب را نداشته باشد، به همین دلیل اگر اول راه هستید، بهتر است از تبلیغات رایگان در اینستاگرام استفاده کنید.

روش‌های تبلیغات رایگان در اینستاگرام چگونه است؟

روش‌های تبلیغات رایگان کم هستند اما می‌توانند در رشد صفحه شما موثر باشند و بازدهی سایر تبلیغات شما را بیشتر کنند. در ادامه بهترین روش‌های تبلیغات رایگان در اینستاگرام را معرفی می‌کنیم.

اما نکاتی وجود دارد که قبل از شروع تبلیغات رایگان باید به آنها توجه کنید:

 • قسمت بایو اینستاگرام خود را تکمیل کنید.
 • از لوگو یا تصویر پروفایل مناسب استفاده کنید.
 • هایلایت‌های موردنیاز کاربران و مشتریان را در صفحه خود قرار دهید.
 • محتوای مناسب و ارزشمند تولید کنید بهتر است حداقل ۱۰ محتوا با هشتگ گذاری و کپشن نویسی درست داشته باشید.

کمک از دوستان و آشنایان

پس از اینکه صفحه خود را آماده کردید از دوستان، آشنایان و فامیل بخواهید شما را فالو کنند. در مرحله بعد از آنها بخواهید صفحه شما را در استوری یا پست به فالوورهای خود معرفی کنند. شاید تعداد فالوورهای هر یک از آشنایان شما زیاد نباشد اما در مجموع می‌توانید فالوورهای خود را به تعداد مناسبی ( مثلا بالای ۱۰۰) برسانید. با توجه به اینکه صفحه شما از محتوای خوبی برخوردار است احتمال فالو شدن بیشتر خواهد بود.

کامنت گذاری در پست‌های مرتبط

این روش شاید به نظرتان جواب ندهد ولی شما باید به درستی از روش کامنت گذاری استفاده کنید. هشتگ‌های مرتبط با کسب و کار خود را جستجو کنید و در پست‌های مرتبط به سوالات مخاطبان در بخش کامنت‌ها پاسخ دهید تا توجه آنها را به صفحه خود جلب کنید. قطعا افراد زیادی هستند که سوالاتشان بی پاسخ مانده و شما با کمک کردن می‌تواندی انها را به فالوو تبدیل کنید.

روش دیگر معرفی و تبلیغ مستقیم کسب و کارتان زیر پست‌هاست. این روش بازدهی بالایی ندارد ولی بهتر است در زیر پست‌هایی که تبلیغات در کامنت آزاد است از این روش نیز استفاده کنید.

تبلیغات رایگان در گروه‌های تعاملی

برخی استفاده از گروه‌های تعاملی را نادرست می‌دانند زیرا معتقدند الگوریتم‌های اینستاگرام توانایی تشخیص رفتار فیک کاربران را دارند. این موضوع تا حدی درست است اما برخی گروه‌های تعاملی قوانین سرسختانه‌ای دارند که با رعایت آنها فعالیت همه کاربران کاملا عادی است.

با عضویت در گروه‌های تعاملی بسته به تعداد افرادی که در گروه وجود دارد به فالوورهای شما افزاده می‌شود. از طرفی شما می‌توانید تبلیغ سایر اعضای گروه را انجام دهید و بالعکس سایر اعضا می‌توانند در صورت درخواست شما، تبلیغات صفحه شما را انجام دهند. برخی از افرادی که در گروه‌های تعاملی عضو هستند فالوورهای زیادی دارند ( ۱۰۰۰ به بالا) در صورت تبلیغ توسط اعضای این گروه‌ها می‌توانید فالووررهای زیادی جذب کنید.

تبلیغات رایگان با اینفلوئنسرها

برخی میکرواینفلوئنسرهای یا حتی اینفلوئنسرهای بزرگ در برخی مواقع اعلام می‌کنند که در شرایط خاصی حاضر به تبلیغات رایگان برای کسب و کارها هستند. برای مثال یکی از اینفلوئنسرها تبلیغات رایگان برای زنانی که کسب و کار خانگی دارند انجام داد. به همین دلیل بهتر است اینفلوئنسرها و به‌خصوص میکرواینفلوئنسرهای مرتبط با حوزه کاری خود را دنبال کنید. البته این شرایط زیاد پیش نخواهد آمد.

تبلیغ در سایر شبکه‌های اجتماعی

اگر کسب و کار شما در سایر شبکه‌های اجتماعی نیز اکانتی دارد می‌توانید از این شبکه برای تبلیغات صفحه اینستاگرام خود استفاده کنید. از صفحات شخصی خود در سایر شبکه‌های اجتماعی نیز برای تبلیغ استفاده کنید و از فالوورهای خود بخواهید در این تبلیغات به شما کمک کنند.

ابزارهای رایگان تبلیغات رایگان

ابزارهای رایگان زیادی برای افزایش فالوورهای اینستاگرام وجود دارد. اکثر این ابزار به صورت مستقیم برای تبلیغات استفاده نمی‌شوند ولی با اطلاعات یا امکاناتی که در اختیار شما قرار می‌دهند باعث می‌شود بتوانید رشد بهتری داشته باشید.

 • اگر قصد تبلیغات توسط اینفلوئنسرها را دارید نرم افزار Hepepsy به شما کمک می‌کند تا میزان اینگیجمنت اینفلوئنسر را اندازه گرفته و مطمئن شوید آیا تبلیغات با بازدهی خوب خواهید داشت یا خیر!
 • نرم افزار Social Rank  به شما در شناخت بیشتر کاربران کمک می‌کند.
 • Canva یک پلتفرم عالی برای طراحی پست، استوری و کاور اینستاگرام است.
 • با نرم افزار You Cut  می‌توانید ویدئوهای عالی در سایز مناسب برای پست و استوری اینستاگرام بسازید.

کلام آخر

تبلیغات یک روش مناسب برای افزایش فالوور شماست اما تنها روش نیست. قبل از هرچیزی سعی کنید محتوای ارزشمند و جذاب برای کاربر تولید کنید. سپس با هشتگ گذاری، کپشن نویسی، انتشار پست در زمان مناسب و … به مرور فالوور جذب کنید. برای تبلیغات بهتر است تعداد قالب قبولی فالوور داشته باشید. به‌خصوص اگر پیج فروشگاهی هستید زیرا مردم به صفحات با فالوورهای بالا بیشتر اعتماد دارند.

منبع : تبلیغات رایگان در اینستاگرام : معرفی ۶ ابزار و روش | آکادمی اینفوگرام (infogramacademy.com)

برچسب ها :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

کل :
میانگین :
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x