/ دسته‌بندی نشده / بیوگرافی رامین رضاییان بازیکن تیم ملی فوتبال ایران
آنچه در این مقاله می‌خوانید

رامین رضاییان بازیکن تیم ملی و بازیکن سابق باشگاه پرسپولیس متولد اول فروردین ۱۳۶۹ در ساری، مرکز استان مازندران است. تحصیلاتش دیپلم و مجرد است. رضاییان یکی از پرحاشیه‌ترین بازیکنان فوتبال ایران در سال ۹۵ بود. وی یک خواهر بزرگتر از خود دارد.

رامین رضاییان بازیکن تیم ملی فوتبال ایران و بازیکن سابق پرسپولیس در ۱ فروردین ۱۳۶۹ در روستای سمسکنده از توابع شهر ساری به دنیا آمد. وی یک خواهر بزرگ‌تر از خود دارد و تحصیلاتش را تا مقطع دیپلم ادامه داده است. رضاییان در پست دفاع راست و وینگر بازی می‌کند. او یکی از بازیکنان کلیدی تیم ملی محسوب می‌شود که بازی هجومی و سانترهای تأثیرگذاری دارد. وی پس از دو فصل بازی در باشگاه پرسپولیس به تیم اوستنده بلژیک پیوست.

عملکرد باشگاهی رامین رضاییان

رامین رضاییان فوتبال خود را سال ۱۳۸۱ در باشگاه شهرداری ساری شروع کرد و در سال ۱۳۸۷ به تیم جوانان شن‎سای تهران پیوست. او پس از یک سال اولین قرارداد حرفه‌ای خود را به امضا رساند و ۴ فصل برای تیم صبای قم بازی کرد. او در ۹۸ بازی برای این تیم به میدان رفت و ۷ گل نیز به ثمر رساند.

رضاییان در سال ۱۳۹۲ طی قراردادی دوساله به تیم راه‌آهن رفت و ۵۴ بازی رسمی برای باشگاه فوتبال راه‌آهن انجام داده و ۱۱ گل نیز در طول حضورش در این تیم به ثمر رساند. او در فصل آخر حضور خود در تیم راه‌آهن چند بازی خوب از خود به نمایش گذاشت و توانست نظر کارلوس کیروش را جلب کند و به تیم ملی دعوت شد. وی در همان فصل چهاردهم به‌عنوان گل زن‌ترین مدافع لیگ برتر شناخته شد.

پیوستن به پرسپولیس تهران

رامین در فصل ۱۳۹۴ – ۱۳۹۵ با قراردادی دوساله به تیم باشگاه پرسپولیس پیوست و اولین گل خود را برای این تیم در برابر سیاه‌جامگان به ثمر رساند. بازی که ۲ بر صفر به نفع پرسپولیس به پایان رسید. همچنین او گل سوم پرسپولیس به استقلال را در شهرآورد معروف ۸۲ به ثمر رساند.

رضاییان در تیرماه ۱۳۹۵ درحالی‌که مهلت داشت یک‌فصل دیگر با پرسپولیس بماند، قرارداد خود را یک‌طرفه فسخ کرد و به ترکیه رفت تا به تیم ریزه اسپور بپیوندد. رضائیان که به همراه ریزه اسپور به اردوی اتریش نیز رفته بود، بعد از مشکلاتی که با این تیم داشت، قراردادش را فسخ کرد و به تیم سابقش بازگشت. او در پی درگیری لفظی با علی علیپور تنبیه انضباطی و از پرسپولیس اخراج شد.

پیوستن به تیم اوستنده بلژیک

رامین رضاییان در ۲۰ دی ۱۳۹۵ با قراردادی دوساله به باشگاه فوتبال اوستنده بلژیک پیوست و اولین بازی خود را برای این تیم در ۸ مرداد ۱۳۹۶ انجام داد. تا به اینجای کار یکی از مهم‌ترین بازی‌های رامین رضاییان برای اوستنده در برابر المپیک مارسی بود. او اولین گل خود را در برابر لوکرن به ثمر رساند.

عملکرد ملی رامین رضاییان

رامین رضاییان در ۹ دی ۱۳۹۳ توسط کارلوس کی‎روش به ترکیب تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا دعوت شد. او اولین بازی ملی خود را در تاریخ ۱۴ دی ۱۳۹۳ در برابر عراق انجام داد. وی اولین گل ملی خود را در تاریخ ۲۶ آبان ۱۳۹۴ در پیروزی برابر گوآم به ثمر رساند و این بازی با برتری ۶ بر ۰ ایران به پایان رسید.
رضاییان همچنین در ترکیب تیم ملی برای بازی‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه حضور داشت و در چند بازی به میدان رفت.

ازدواج و همسر رامین رضاییان

وی تاکنون ازدواج‌نکرده و مجرد است. رامین رضاییان بارها گفته است بعد از پایان فوتبالش ازدواج خواهد کرد. عکس‌های منتشرشده به نام رامین رضاییان و همسرش، همگی عکس‌هایی است که او با نزدیکان و هوادارانش دارد.  

رامین رضاییان در کنار هوادارش

افتخارات رامین رضاییان

  • رضاییان با پرسپولیس نایب‌قهرمان لیگ شد. او در ۳ دربی یک گل زده و با همین بازی (نتیجه ۴ بر ۲ به نفع پرسپولیس) محبوب هواداران شد. او یک اخطار هم گرفت.
  • رضاییان در جام ملت‌های ۲۰۱۵ عضوی از تیم ملی بود. او در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ هم فیکس شد و در ۲۴ بازی رسمی ملی ۲ گل زده و یک اخطار دارد.

رامین رضاییان و مهدی طارمی

اینستاگرام رامین رضاییان

در مطلب بالا بیوگرافی رامین رضاییان بازیکن تیم ملی ایران و بازیکن سابق تیم پرسپولیس را خواندید. همچنین شما برای پیگیری فعالیت‌های ورزشی و زندگی روزانه وی می‌توانید به آدرس اینستاگرام او مراجعه کنید.

بیوگرافی رامین رضاییان

منبع:

1

بیوگرافی مرتضی پورعلی گنجی بازیکن تیم ملی ایران

مرتضی پورعلی گنجی بازیکن فوتبال و بازیکن تیم ملی ایران در ۳۰ فروردین ۱۳۷۱ به دنیا آمد. او یک برادر و یک خواهر دارد، در کودکی پدرش فوت کرده و تحت سرپرستی مادرش بزرگ شده است. وی در پست هافبک دفاعی و مدافع میانی بازی می‌کند و جزء بهترین‌ها در این پست می‌باشد.

مرتضی پورعلی گنجی بازیکن فوتبال و بازیکن تیم ملی ایران در ۳۰ فروردین ۱۳۷۱ در روستای پایین گنج در حوالی شهرستان بابل در استان مازندران به دنیا آمد. وی یک برادر و یک خواهر دارد و تحت سرپرستی مادرش بزرگ شده، به همین دلیل همیشه و همه جا خود را مدیون زحمات مادر و خانواده‌اش می‌داند. مرتضی در خط دفاع بازی می‌کند و یکی از بهترین مدافعان ایران است. وی دانشجوی رشته تربیت بدنی می‌باشد.

شروع فعالیت و عملکرد باشگاهی

پورعلی گنجی فوتبال خود را از شهر بابل شروع کرد. وی در زمان نوجوانی در مسابقات آموزشگاهی شرکت کرد و با درخشش در این مسابقات به تیم پیکان بابل پیوست و عضو این تیم شد. او سپس بعد از دو سال به همراه خانواده به تهران مهاجرت کرد و به تیم پاس تهران پیوست و یک سال در این تیم به میدان رفت. پس از تیم پاس به جوانان احسان ری پیوست و قراردادی دوساله بست. مرتضی پورعلی گنجی چنان خوب بازی می‌کرد که در سال ۱۳۸۹ زمانی که فقط ۱۶ سال داشت نفت تهران با او قراردادی حرفه‌ای بست. او در دوره‌های دهم تا سیزدهم لیگ برتر با پیراهن نفت به میدان رفت و با درخشش چشمگیری که داشت به تیم ملی دعوت شد. مرتضی پورعلی گنجی اولین بازی خود را در لیگ برتر درسال ۱۳۸۹ و در سن ۱۸ سالگی در مقابل شهرداری تبریز انجام داد و بازی خوبی از خود به نمایش گذاشت. 

او پس از جام ملت‌ها با پیشنهادهایی عالی روبرو شد و در نهایت با قراردادی پانصد هزار دلاری به تیم «تیانجین چین» پیوست اما از آنجا که به خاطر دوری از خانواده در رنج بود در سال ۱۳۹۴ به قطر آمد و به تیم السد پیوست و در سال ۱۳۹۵ قرارداد خود با السد تمدید کرد. او کنار ژاوی هرناندز با شماره ۸۸ در لیگ ستارگان قطر بازی می‌کند.

عملکرد ملی مرتضی پورعلی گنجی

مرتضی پورعلی گنجی پس از بازی در رده‌های سنی تیم ملی ایران پیش از جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵، توسط کارلوس کیروش به اردوی آماده سازی تیم ملی برای این تورنمنت دعوت شد و در فهرست پایانی نیز حضور داشت. او اولین بازی ملی خود را در برابر تیم ملی عراق انجام داد. این بازی دوستانه بود و با درخشش در این بازی کیروش را مجاب کرد تا در همهٔ بازی‌های این دوره از مسابقات به او بازی دهد. همچنین او در فهرست تیم ملی برای بازی‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ نیز حضور داشت و پس از آن به اردوی تیم ملی برای جام جهانی ۲۰۱۸ نیز دعوت شد.

الگوی فوتبالی

پورعلی گنجی می‌گوید زمانی که هافبک دفاعی بودم بازی آقای جواد نکونام را می‌پسندیدم و او الگوی من بوده است زیرا هم در کارهای دفاعی عالی بود و هم در حمله شرکت می‌کرد و گل میزد. از نظر او خیلی سخت است که ۱۰ سال در اروپا متداوم بازی کنید و کاپیتان شوید اما این کار را آقای نکونام انجام داد. او الگوی خارجی خود را راموس می‌داند و می‌گوید من دوتا گل ملی زده‌ام و بعد از گل‌ها شادی که کرده‌ام را به راموس تشبیه کرده‌اند، فعلاً اسم راموس روی من است و سعی می‌کنم که از او الگوبرداری کنم.

وضعیت بد اقتصادی خانواده

وی در کودکی پدر خود را از دست داد و فوت کرد و پس از فوت پدرش شرایط برای خانواده او سخت شد. مرتضی پورعلی گنجی می‌گوید من کرایه ماشین رفتن به شهر را هم نداشتم. هم خدمتی‌های پدر و فامیل به خانواده ما کمک می‌کردند و همان جا بود که تصمیم گرفتم کسی بشوم و دست خیلی‌ها را بگیرم. من از روستایمان گنج افروز سر راه می‌ایستادم تا آشنایی پیدا شود و من را به شهر برساند و این وضعیت در مسیر برگشت نیز ادامه داشت.

مرتضی پورعلی گنجی در کنار خانواده اش

جوایز و افتخارات مرتضی پورعلی گنجی

تیم السد قطر

  •  جام ولیعهد قطر: ۲۰۱۷
  •  جام امیر قطر: ۲۰۱۷
  •  جام شیخ جاسم قطر: ۲۰۱۷

اینستاگرام مرتضی پورعلی گنجی

در مطلب بالا بیوگرافی مرتضی پورعلی گنجی مدافع تیم ملی ایران را خواندید، همچنین شما برای پیگیری فعالیت‌های ورزشی و زندگی روزانه وی می‌توانید به آدرس اینستاگرام او مراجعه کنید.

بیوگرافی مرتضی پورعلی گنجی

منبع:

1

برچسب ها :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

کل :
میانگین :
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x