/ دسته‌بندی نشده / مانیکور روسی چیست؟ (انواع مانیکور روسی)
آنچه در این مقاله می‌خوانید

مانیکور روسی از محبوب ترین روشهای مانیکور خشک است که ابزارهایی از جمله سوهان شنی برقی انجام می شود. این روش مزایای بسیاری دارد و تنها در 4 مرحله راحت قابل اجرا است.

یکی از مهمترین مسائل زیبایی بین بانوان رسیدگی به ناخن ها است. امروزه روشهای مختلفی برای بهبود سلامت و زیبایی ناخن ها وجود دارد. یکی از روشهای پرطرفدار مانیکور ناخن است. مانیکور خود انواع مختلفی دارد که خانم ها را مراحل سخت جدا کردن و کندن ناخن مصنوعی بی نیاز می کند.

البته مانیکور نیز معایبی را به همراه دارد، برای مثال می توان به وقت گیر بودن آن اشاره کرد. پس اگر شما نیز نگران اتلاف وقت هستید لازم است حتما با مانیکور روسی که به عنوان سریع ترین روش انجام مانیکور شناخته می شود، آشنا شوید.

در مقاله زیر تمام آنچه که باید درخصوص مانیکور روسی بدانید را با شما درمیان خواهیم گذاشت. از مزایای آن گرفته تا مراحل انجام آن! پس در ادامه با ما همراه باشید!

تکنیک مانیکور روسی چیست؟

یکی از انواع مانیکور خشک ناخن، مانیکور روسی است.(در ادامه بیشتر به بررسی انواع مانیکور خشک و خیس خواهیم پرداخت.) در این روش به جای استفاده از ابزارهای دستی از سوهان برقی با سری های مختلف استفاده می شود. با استفاده از این سوهان کوتیکول به عقب رانده شده و پوست اضافی اطراف ناخن گرفته می شود.

از آنجایی که مانیکور روسی در دسته مانیکورهای خشک قرار می گیرد، دیگر نیاز به خیس کردن ناخن ها با آب نیست؛ درنتیجه سرعت کار افزایش پیدا می کند. اما اگر ناخنکار باتجربه نباشد همین سرعت عمل سوهان برقی ممکن است به ناخن آسیب وارد کند. پس حتما به خاطر داشته باشید که باید مانیکور روسی را از متخصصین حرفه ای دریافت کرد!

آشنایی با انواع مانیکور روسی

پیش از اینکه به بررسی انواع مانیکور روسی بپردازیم لازم است با تکنیکهای مختلفکاشت ناخن آشنا شویم. امروزه از روشهای متعددی برای زیبایی بیشتر ناخن های بانوان استفاده می شود. به طور کلی انواع روشهای مانیکور را می توان به دو دسته زیر تقسیم بندی کرد:

تکنیک مانیکور خیس (مشابه کندن ناخن مصنوعی)

همانطور که از نام آن نیز پیداست در این تکنیک ناخن ها در آب و یا محلول های مخصوص خیسانده می شود تا کوتیکول های اطراف ناخن نرم شده و راحت تر جدا شوند. به طور معمول برای درست کردن محلول مانیکور خیس از آب گرم، نمک دریایی و کوکتل استفاده می شود. این روش تاحدودی مشابه روش جداکردن ناخن مصنوعی در منزل نیز است.

پس از نرم شدن پوست اضافی اطراف ناخن جدا کردن کوتیکول و سایر مراحل اجرا می شود. درنهایت نیز دستها و انگشتان با لوسیون و ماسکهای آبرسان ماساژ داده می شوند. به این ترتیب مانیکور روسی به پایان می رسد.

تکنیک مانیکور خشک

در مانیکور خشک دیگر خبری از خیساندن ناخن ها و محلول مخصوص نیست. به همین دلیل سرعت اجرای مانیکور افزایش پیدا می کند. مانیکور خشک خود به دو نوع دستی و برقی تقسیم می شود. در نوع دستی از پوشر و نیپر استفاده می شود اما در نوع برقی یا همان تکینک مانیکور روسی، سوهان برقی مورد استفاده قرار می گیرد.

مانیکور کمبی چیست و چه تفاوتی با مانیکور روسی دارد؟

تا اینجا با ماهیت مانیکور روسی آشنا شدیم و دانستیم که در دسته انواع مانیکور خشک قرار می گیرد. در مواردی ممکن است صرفا یک روش واحد مورد پسند مشتری نباشد و یا وی شرایط خاصی داشته باشید در این صورت چاره کار چیست؟ شما چه روشی را برای مشتری پیشنهاد می کنید؟

در این صورت می توان از روش مانیکور کمبی استفاده کرد. اگر شما نیز دوست دارید از روشهای ترکیبی استفاده کنید، بدنیست با روش کمبی مانیکور نیز آشنا شوید. در این روش ناخنکاری در خصوص حساسیت پوستی و سایر مشکلات ناخن از مشتری سوال می کند. سپس براساس شرایط وی یکی از روشهای ترکیبی و یا کمبی را به وی پیشنهاد می دهد.

برای مثال اگر تشخیص داده شود که مانیکور روسی برای شما مناسب نیست می توان در کنار این تکنیک از روشهای دیگری همانند مانیکور خیس نیز استفاده کرد. حتی می توان ابزارهای مختلفی را نیز همراه سوهان برقی مورد استفاده قرار داد. به این ترتیب مانیکور کمبی نیز برای مشتریان ارائه می شود.

آیا مانیکور روسی روشی خطراناک برای زیباسازی ناخن ها محسوب می‌شود؟

معمولا بیشتر افراد با شنیدن اسم سوهان برقی می ترسند به سلامت ناخن هایشان در اثر مانیکور روسی آسیب وارد شود. اول از همه باید در این خصوص مطمئن شوید که مانیکور روسی ایمن ترین شیوه مانیکور محسوب می شود، پس هیچ جای نگرانی نیست.

همانطور که می دانید در مانیکور روسی کوتیکول و پوست اطراف ناخن از بین برده می شود به همین دلیل ممکن است در برخی متون به خطرناک بودن مانیکور روسی بربخورید. این روش زمانی خطرناک خواهد بود که خود پوست ناخن عامل عفونت باشد. اما چگونه؟

در واقع با کوتیکول محافظ ناخن و حساس ترین بخش آن یعنی ماتریکس است. ماتریکس بخشی از ناخن است که صفحه ناخن داخل آن رشد می کند. درنتیجه در صورت عفونی بودن ناخن ممکن است با از بین بردن کوتیکول این خطر به ماتریکس نیز منتقل شود. 

علاوه بر این اگر مانیکور روسی توسط افراد کم تجربه و بدون مهارت کافی انجام شود نیز ممکن است تهدیدی برای سلامت ناخن ها محسوب شود. پس حتما در خصوص مهارت ناخنکار و صلاحیت وی پیش از دریافت خدمات اطمینان حاصل کنید. در ادامه به بررسی مزایای این روش ایمن مانیکور خواهیم پرداخت.

چرا مانیکور روسی محبوب ترین نوع مانیکور است؟

علت محبوبیت هر تکنیک را می توان با مزایای آن مرتبط دانست. اینجا نیز می توان علت زبانزد بودن روش مانیکور روسی را به مزایای مختلف آن نسبت داد. از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. از بین رفتن پوست اضافی اطراف ناخن

در اثر خشکی پوست، آب و هوا و شوینده های مختلف اطارف ناخن پوسته پوسته می شود. این موضوع ظاهری ناخوشایند و ناسالم به ناخن ها می بخشد که می توان با روش مانیکور روسی به راحتی آن را از بین برد. پس اگر می خواهید پوست های اضافی اطراف ناخن را حذف کنید، استفاده از ناخن گیر و دندان را فراموش کرده و از مانیکور روسی کمک بگیرید.

در این روش از بین بردن پوست اطراف ناخن معمولا با ابزاری به اسم سرسوهان توپی شنی انجام می شود.

۲. نظم و ترتیب بخشیدن به قسمت کوتیکول ناخن

کوتیکول بخشی از ناخن است که از سولوهای مرده پوست تشکیل شده است. این قسمت که اطراف ناخن را فراگرفته است از نفوذ باکتری و آلودگی ها به ماتریکس ناخن جلوگیری می کند. پس کوتیکو علاوه بر زیبایی در سلامت نیز تاثیر بسزایی دارد؛ درنتیجه باید با روشی مثل مانیکور روسی از آن نهایت مراقبت را کرد.

در مانیکور روسی برای مرتب کردن کوتیکول از ابزاری به اسم سرسوهان میخی شنی استفاده می شود که علاوه بر زیبایی در سلامت ناخن ها نیز تاثیرگذار است.

۳. زیباسازی فرم ناخن

در روش مانیکور روسی قبل از اینکه پوست اضافی اطراف ناخن جدا شود و یا کوتیکول مرتب گردد، فرم اصلی ناخن مورد توجه قرار می گیرد. این مرحله اگر ناخن های بلندی داشته باشد ابتدا ناخن ها کوتاه شده و سپس فرم دهی با سوهان برقی انجام می شود.

در ترمیم ژلیش ناخن نیز معمولا لایه های قدیمی با سوهان برقی جدا می شود. اما منظور از ژلیش ناخن چیست؟ ژلیش ناخن نوعی لاک زدن محسوب می شود اما برای اجرای آن از لاک ژل استفاده می شود. اگر ناخن هاییتان طبیعی باشد بهتر است در فرم دهی از سوهان های دستی با دندانه های ملایم استفاده شود تا به بافت اصلی ناخن آسیب نرسد.

۴. جلوگیری از ایجاد زخم در اثر کنده شدن پوست اضافی ناخن

شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که هنگام کندن پوست اطراف ناخن با دندان و یا سایر ابزارها به پوست سالم نیز آسیب وارد کنید. برای جلوگیری از زخم اطراف ناخن و به خطر انداختن سلامتی آن می توانید از مزایای مانیکور روسی بهره مند شوید.

در این روش از انواع سرسوهان های شنی ساتفاده می شود که کمترین خطر را برای پوست و ناخن های شما دارند. البته میزان مهارت و تجربه ناخنکار نیز در این امر موثر است.

۵. تقویت بافت ناخن

آخرین مزیت مانیکور روسی بخشیدن استحکام به ناخن ها است. زیرا در این روش پس از طی مراحل مختلف از روغن های گیاهی مناسب برای تقویت ریشه ناخن نیز استفاده می شود. از جمله این روغن های گیاهی می توان به روغن زیتون و نارگیل اشاره کرد که هردو آنها تاثیر بسزایی در رشد و سلامت ناخن دارند.

در مانیکور روسی از چه لوازم و ابزارهایی استفاده می‌شود؟

چیزی که مانیکور روسی را از سایر روشهای مانیکور خشک متمایز می کند، استفاده از ابزار ویژه است. از جمله لوازم مورد نیاز برای اجرای مانیکور روسی که در قسمت پیشین نیز تاحدودی اشاره کردیم، می توان موارد زیر را نام برد:

  • سوهان برقی
  • انواع سرسوهان های شنی میخی، توپی و مخروطی
  • سوهان دستی با دندانه های نرم
  • پوشر ناخن
  • روغن گیاهی برای سلامت کوتیکول

نکته مهم! لازم است پیش از تهیه لوازم مورد نیاز برای مانیکور روسی در خصوص انواع سوهان برقی و سرسوهان های مختلف نیز تحقیق کنید تا بهترین گزینه ها را برای اجرای آن در منزل تهیه کنید. برای دریافت این نکات برای خرید لوازم می توانید از متخصصین و ناخنکاران حرفه ای مشورت بگیرید!

مانیکور روسی در چند مرحله انجام می‌شود؟

پیش تر با چیستی مانیکور روسی، انواع و مزایای آن آشنا شدیم و دانستیم که بیشتر مراحل این روش با ابزارهای برقی و سرسوهان های مختلف انجام می شود. حالا می خواهیم هریک از مراحل اجرای آن را یک به یک مورد بررسی قرار دهیم.

این شما و این مراحل چهارگانه اجرای مانیکور روسی:

مرحله اول: آماده کردن ناخن ها برای اجرای مانیکور روسی

تمرکز اصلی در این مرحله روی مرتب و تمیز کردن ناخن ها است. پس اگر ناخن هایتان را از قبل کوتاه کرده و لاک هایتان را از بین برده باشید این مرحله خیلی کوتاه تر خواهد شد. حتی اگر  چسباندن ناخن مصنوعی بدون چسب را نیز انتخاب کرده باشید باید ناخن های خود را در این مرحله از مانیکور روسی جدا کنید.

علاوه بر این ریموو ژلیش و کاشت ناخن نیز ضروری است. البته این موارد در صورت است که بخواهید از این پس با زیبایی ناخن های طبیعی خود را بیشتر مورد توجه قرار دهید.

پس از این مراحل ابتدایی نوبت به بخش دوم می رسد. در این مرحله نیز ناخن ها در صورت تمایل مشتری کوتاه می شوند تا شکلی طبیعی به خود بگیرند. حالا می توان رفت سراغ فرم دادن به ناخن ها با ابزارهای مختلف!

به طور معمول در قسمت اول برای فرم بخشی به ناخن ها از سوهان های دستی استفاده می شود. شما می توانید از فرم های متنوع ناخن یکی را انتخاب کنید. بیشترین ترجیح معمولا بین دو گزینه ناخن های مربعی و گرد در رفت و آمد است.

توجه داشته باشید که در این مرحله انتخاب سوهان که ظاهرا امری ساده بنظر می رسد، علاوه بر زیبایی در سلامت ناخن ها نیز تاثیرگذار است. به طور کلی بهتر است از سوهان های فلزی استفاده نکنید. بهترین انتخاب سوهان هایی با سطوح نرم بین شماره 240 تا 600 است.

مرحله دوم: مرتب کردن کوتیکول ناخن

پیش تر نیز به نظم و ترتیب کوتیکول ناخن در مانیکور روسی اشاره کرده بودیم. جدا کردن کوتیکول و پوست اضافی اطراف ناخن در دومین مرحله از این تکنیک مانیکور انجام می شود. به طور معمول برای اجرای این مرحله از سوهان های برقی با سری میخی شنی استفاده می شود. علاوه بر این می توانید از سرسوهان مخروطی نیز کمک بگیرید اما همواره بهترین گزینه استفاده از نوک تیز ترین گزینه موجود است.

همواره توجه داشته باشید که استفاده از این لوازم تاحدودی به مهارت نیاز دارد، زیرا در غیر این صورت ممکن است به بافت ناخن آسیب وارد کند.

سوهان برقی با سرسوهان های شنی از اصلی ترین لوازم مورد نیاز برای مانیکور روسی است اما در موارد بخصوصی ممکن است به پوشر نیز نیاز داشته باشید. این ابزار نیز مشابه سوهان میخی شنی عمل می کند اما به شکل دستی و نه برقی! این وسیله در مواردی که کوتیکول چسبندگی بالایی داشته باشد به ندرت در انجام مانیکور روسی استفاده می شود.

مرحله سوم: از بین بردن پوست های اضافی اطراف ناخن

حالا که کوتیکول ها را از بین بردید نوبت به پوست اضافی دور و اطراف ناخن ها است. اگر به خاطر داشته باشید در قسمت های پیشین به وسیله نیپر برای از بین بردن این پوست های اضافی اشاره کردیم. نیپر کمتر در مانیکور روسی استفاده می شود زیرا احتمال وارد شدن آسیب با این وسیله به ناخن بسیار بالا است.

به همین دلیل در مانیکور روسی از امن ترین ابزارهای استفاده می شود. این وسیله چیزی نیست جز سرسوهان توپی! کافی است سوهان برقی را روشن کرده و به آرامی با سرسوهان توپی پوست های اضافی را به راحتی از بین ببرید.

توجه داشته باشید که بهترین سرسوهان، سرسوهان توپی با نوار قرمز است، زیرا کمترین احتمال آسیب رساندن به پوست انگشتان و ناخن را در بر دارد و از جمله ملایم ترین سرسوهان ها محسوب می شود. علاوه بر این بهتر است سراغ سرسوهان هایی با توپ بزرگتر بروید تا کار هم تمیزتر و هم سریع تر انجام شود.

در نهایت بهتر است از پد و کلینزر و یا همان فرچه کاشت نیز استفاده کنید. به این ترتیب می توانید باقی مانده پوست اضافی و کوتیکول را از گوشه کنار ناخن به خوبی تمیز کرده و سپس سراغ مرحله بعدی از مانیکور روسی بروید.

مرحله چهارم: تقویت و زیباسازی ناخن ها

پس از اجرای روشهای سه گانه شامل تمیز کردن ناخن ها، از بین بردن کوتیکول و پوست اضافی اطراف ناخن نوبت به موارد مراقبتی و تقویتی می رسد. در این مرحله از بهتر است از روغن های تقویت کننده ناخن استفاده کنید. این روغن ها علاوه بر افزایش میزان درخشش ناخن ها به سلامت بیشتر آن نیز کمک خواهند کرد.

علاوه بر این موارد مراقبتی می توانید نسبت به زیباسازی بیشتر ناخن ها نیز اقدام کنید. برای مثال می توانید از لاک مورد علاقه خودتان نیز استفاده کرده و طرح هایی را روی آن پیاده سازی کنید. البته بیشتر افراد ترجیح می دهند پس از انجام مانیکور روسی ناخن های خود را ساده نگه داشته و از زیبایی اصلی ناخن در اثر مانیکور روسی لذت ببرند.

مانیکور روسی چه زمانی به تمدید نیاز دارد؟

انجام مانیکور روسی و تکرار آن بیشتر به میزان رشد ناخن ها بستگی دارد اما به طور معمول بهتر است ماهیانه انجام شود تا همواره ناخن هایی سالم، زیبا و مرتب داشته باشید. البته بهتر است همانند سایر انواع مانیکورها و یا کاشت  و ژلیش ناخن هر از چندگاهی به ناخن های خود استراحت نیز بدهید تا بهترین نتیجه را بدست بیاورید.

آخرین نکته درخصوص استفاده از مانیکور روسی!

در این مقاله تمامی آنچه باید درخصوص روش مانیکور روسی بدانید را با یکدیگر مورد بررسی قرار دادیم. از چیستی مانیکور روسی گرفته تا انواع مانیکور روسی، مزایای آن، لوازم مورد نیاز و مراحل اجرا! با بررسی این موارد خیلی راحت تر می توانید درخصوص استفاده از این روش ایمن از مانیکور تصمیم گیری کنید.

به عنوان نکته نهایی همواره به میزان تجربه و مهارت ناخنکار خود توجه لازم را داشته باشید تا بتوانید از تمامی مزایای مانیکور روسی بهره مند شده و از هرگونه آسیب به بافت ناخن و انگشتان دور باشید!

کلیدواژه : تکنیک مانیکور روسی چیست؟

آشنایی با انواع مانیکور روسی

مانیکور کمبی چیست و چه تفاوتی با مانیکور روسی دارد؟

آیا مانیکور روسی روشی خطراناک برای زیباسازی ناخن ها محسوب می‌شود؟

چرا مانیکور روسی محبوب ترین نوع مانیکور است؟

در مانیکور روسی از چه لوازم و ابزارهایی استفاده می‌شود؟

مانیکور روسی در چند مرحله انجام می‌شود؟

مانیکور روسی چه زمانی به تمدید نیاز دارد؟

آخرین نکته درخصوص استفاده از مانیکور روسی!

منبع 1

برچسب ها :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

کل :
میانگین :
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x