/ دسته‌بندی نشده / ۲ نمونه انشا درباره آدم فضایی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

انشا درباره آدم فضایی را باید با کشف مخلوقی عجیب و دارای اشتراک و تضادهایی با انسان، آغاز کنیم. آدم فضایی‌ها با سفینه خود به زمین آمده و گویی در حیاط خانه برق چشمان یکی از آن ها را می‌بینم.

انشانویسی را از هر نقطه‌ای آغاز کنیم، با خیال و رویا پیوند می‌خورد. به‌ویژه انشا درباره آدم فضایی و دنیای موجودات بیگانه، خیالی‌ترین نوع انشانویسی به شمار می‌رود.

برای نوشتن انشا درباره آدم فضایی و موضوعات وابسته به آن، باید قوه تخیل فوق العاده‌ای داشته باشیم و آن را در مسیر درستی به کار گیریم. به طور کلی نوشتن انشا، نیازمند خیال‌پردازی قوی بوده و پیوند محکم میان قلم و ذهن را می‌طلبد.

 انشا درباره آدم فضایی

انشا اول

مقدمه (زمینه سازی)

شاید برای حرف زدن درباره فضا، بیشتر باید از قوه تخیلم استفاده کنم. اگر هم بخواهم درباره آدم فضایی‌ها بگویم، باید بیشتر در خیالاتم فرو بروم. البته من هم مانند بسیاری از آدم‌ها تصور می‌کنم وجود آدم‌های فضایی تنها به افسانه‌ها برنمی‌گردد و تنها یک تخیل تو خالی نیست؛ چرا که هر تخیلی از یک واقعیت سرچشمه می‌گیرد و واقعی بودن آدم فضایی هم با توجه به اطلاعات اندک ما از علم نجوم و جهان خارج از زمین قابل توجیه است. حتی مستندها و فیلم‌هایی نیز ساخته شده‌اند که محوریت اصلی موضوع آن‌ها درباره حقیقی بودن آدم‌های فضایی است؛ موجودات تکامل یافته‌ای که به لحاظ هوش و دانش بسیار فراتر از انسان‌ها هستد.

بندهای بدنه (متن نوشته)

من هم مانند بسیاری از بچه‌های دیگر در کودکی، خیال و رویای سفر به فضا و گشت و گذار بین ستاره‌ها و سیاره‌های مختلف و البته رو به رو شدن با موجودات فضایی را در سر می‌پروراندم. آرزوی فضانورد شدن به خاطر شگفت انگیز بودن و مهیج بودن این شغل و مواجه شدن با دنیای واقعی از جنس خیال و حتی معاشرت و دوستی با موجوداتی که در سیاره‌های دیگر زندگی می‌کردند، بارها و بارها در ذهنم نقش بسته بود.

تصور این که به واسطه دوستی با یک آدم فضایی یا گروهی از آن‌ها و استفاده از دانش سرشار و هوش فرازمینی آن‌ها، می‌توانستم کارهای محیرالعقول انجام دهم و حتی ناجی سیاره خودم باشم و با این توانایی‌ها زمین را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کنم، بسیار شیرین و دلچسب بود.

خودم را در یک سفینه فضایی پیشرفته تصور می‌کردم؛ در حالی که لباس‌های یک فضانورد حرفه‌ای را پوشیده بودم و قرار بود با سرعتی فوق تصور به فضا پرتاب شوم. در میان سیاره‌ها و ستاره‌ها و اجرام آسمانی دیگر حرکت کرده و تک تک آن‌ها را با دقت بررسی کنم.

سرانجام سیاره‌ای را فتح کنم و سفینه را در آنجا فرود بیاورم؛

با ورود من به آن سیاره، موجوداتی که در آن زندگی می‌کنند با عجیب‌ترین نگاه‌ها از من استقبال کنند و بعد هم رئیس این دنیای عجیب و غریب من را به حضور بخواند و همه اهل این سیاره من را به عنوان دوست خودشان بپذیرند. بعد از مدتی با شناخت من و سرزمینی که از آن می‌آیم، تنها قطره‌ای از دانش و امکانات خود را در اختیارم قرار دهند تا با آن بتوانم زمین را از اتفاقات بد حفظ کرده و آن را به زیباترین سیاره تبدیل کنم.

برای من خیال درباره فضا و آدم فضایی‌ها یک رویای قابل لمس بود، یک رویای شیرین قابل لمس! گاهی هم با تصور اینکه در دل یک نیمه شب بارانی، سفینه فضایی عجیبی در نزدیکی خانه ما روی زمین فرود بیاید و چراغ‌های نورانی و صدای عجیبش مرا از دنیای خواب بیرون بکشد و به سمت خود دعوت کند، در تفکری عمیق فرو می‌رفتم؛ این که با باز کردن درب خانه عجیب‌ترین صحنه تمام عمرم را ببینم؛

یک آدم فضایی! یک آدم فضایی کوچک با عجیب‌ترین چهره ممکن که از قضا در این چهره مهربانی هم موج می‌زند. پس از آن باید متوجه شوم که سفینه‌اش خراب شده و به این سبب مجبور بوده در نزدیک‌ترین سیاره فرود بیاید و این سیاره زمین است. به او کمک کنم تا سفینه کوچکش را در گوشه‌ای از حیاط خانه ما پنهان کند و بعد به او برای تعمیر سفینه‌اش کمک کنم و سرانجام او به من برای قدردانی هدیه‌ای بدهد‌.

بند نتیجه (جمع بندی)

با وجود این که تمام این اتفاقات تنها در عالم رویا به وقوع می‌پیوندند، اما همچنان عقیده دارم که انکار وجود آدم‌های فضایی‌ها درست نیست. شاید این موجودات وجود داشته باشند و در دنیایی دیگر، دنیایی دور از زمین یک زندگی عجیب را سپری کنند. با اینکه تک تک این افکار رویاپردازی محض بوده، اما باید اقرار کنم سفر به فضا و مواجه شدن با آدم‌های فضایی شیرین‌ترین رویای من محسوب می‌شود.

انشا دوم

مقدمه (زمینه سازی)

برای نوشتن از آدم فضایی باید به عمق خیالات و تصوراتم سفر کنم، همان جایی که آدم‌های فضایی دیگر حکم موجوداتی خیالی را ندارند و واقعیت می‌یابند. همان موجودات عجیبی که قدرت و هوش آن‌ها از انسان‌ها بسیار فراتر است و همه ما آن‌ها را در ذهن خود با عجیب‌ترین ظاهر و خیالی‌ترین شیوه زندگی تصور می‌کنیم. آیا آدم فضایی‌ها هم عاشق می‌شوند؟ آن‌ها چه غذایی می‌خورند؟ آیا آدم فضایی‌ها می‌خوابند؟ هیچکس نمی‌تواند اشتیاقش را به آگاهی درباره زندگی و حیات در خارج از کره زمین انکار کند.

بندهای بدنه (متن نوشته)

همیشه فکر کردن درباره فضای خارج از کره زمین و دیدن سیارات دیگری که در کهکشان وجود دارند مرا به وجد می‌آورد. این که در سیاراتی دوردست و کشف نشده نیز حیات موجوداتی وجود داشته باشد که به تعبیری آن‌ها را فرازمینی می‌خوانیم. این که بشر به دانشی دست یابد که بتواند با موجودات فضایی در سیاره‌های دیگر تعامل پیدا کند و از علم حیرت‌انگیز آن‌ها برای پیشرفت کره زمین بهره بگیرد.

به طور کلی وجود حیات در سیاره‌ای به غیر از کره زمین اسرارآمیز است. تصور درباره این که موجودات فضایی چگونه زندگی می‌کنند یا چه ویژگی‌هایی دارند بسیار جذاب است و انسان را به خیال‌بافی و رویاپردازی ترغیب می‌کند و پرنده ذهن آدمی را به سمت ناشناخته‌ها پرواز می‌دهد.

حتی اگر از تصور کردن هم بگذریم، همیشه تماشای انیمیشن‌ها یا فیلم‌ها و سریال‌هایی که درباره موجودات فضایی ساخته شده‌اند جذاب است؛ چرا که انسان را به دنیایی از پدیده‌های ناشناخته وارد می‌کند.

البته این که موجودات فضایی واقعا وجود دارند، همان قدر که می‌تواند خیال‌پردازی بنماید، ممکن است واقعی هم باشد؛

چرا که علم انسان‌ها درباره فضا و معرفتشان از دنیای خارج از کره زمین بسیار اندک و سطحی است. دور از انتظار نیست که در این فضای پهناور که کهکشان‌های عظیم و سیاره‌های بزرگ و ستاره‌های دور دست را در خود جای داده، موجودات زنده‌ای هم وجود داشته باشند و خارج از کره زمین بتوانیم شاهد حیات موجودات فرازمینی باشیم.

از آن جایی که صحبت کردن از فضای خارج از کره زمین همیشه اعجاب‌برانگیز است، صحبت کردن درباره آدم‌های فضایی نیز می‌تواند بسیار جالب باشد. موجوداتی با ظاهر بسیار شگرف و هوش و توان بسیار زیاد که سوار بر سفینه‌های فضایی فوق پیشرفته، در فضا از سیاره‌ای به سیاره دیگر می‌روند.

چقدر جالب و شگفت انگیز است، اگر این موجودات روزی به زمین سفر کنند و انسان بتواند چهره حقیقی یک موجود فضایی را از نزدیک ببیند و حتی بتواند با او ارتباط بر قرار کند. بی شک این اتفاق می‌تواند پرهیجان‌ترین و جذاب‌ترین حادثه روی کره خاکی ما باشد. البته شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد چندین سال پیش انسان‌ها پیکر یک موجود عجیب‌الخلقه را روی زمین پیدا کرده‌اند که احتمال می‌رود بقایای یک موجود فرازمینی باشد.

بند نتیجه (جمع بندی)

در آخر باید بگویم از آن جایی که در این جهان هستی، همه چیز با شگفتی هر چه تمام‌تر آفریده شده، پس اصلا بعید نیست که بتوان حیات را در سیاره‌ای به‌جز سیاره زمین هم دید. بنابراین ممکن است مفهوم زندگی و وجود موجودات زنده در کهکشان و سیاره‌های دیگر نیز حقیقت داشته باشد. اگر علم انسان در زمینه دانش نجوم و بررسی فضا به قدری وسعت یابد که بتوان این موضوع را به شکلی دقیق بررسی کرد و امکانی فراهم شود که دانشمندان بتوانند وجود یا عدم وجود حیات در سیاره‌های دیگر را تشخیص دهند، شاید مهم‌ترین گام در زمینه اکتشافات بشری برداشته شود و بتوانیم درباره فضای اعجاب‌انگیز و پرهیجان بیرون از کره زمین چیزهای بیشتری بدانیم.

سخن پایانی

با نوشتن انشا درباره آدم فضایی و دنیای آن، گویی قدم‌هایی به کشف این موجودات عجیب و شگفت‌انگیز، نزدیک می‌شویم. شما برای نوشتن درباره آدم فضایی‌ها، از چه عناصری بهره می‌جویید؟ آدم فضایی را چطور می‌بینید و از آن چه می‌دانید؟

ادم فضایی

منبع:

1

برچسب ها :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

کل :
میانگین :
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x