/ مشاوره / ۶ اشتباهی که به قیمت اخراج شدن از کارتان تمام می‌شود
آنچه در این مقاله می‌خوانید

۶ اشتباهی که به قیمت اخراج شدن از کارتان تمام میشود

چیزهای زیادی وجود دارند که ممکن است باعث اخراج کارمندهای خوب و سخت‌کوش بشوند. اشتباهات ساده‌ای که بدون قصد و غرض صورت می‌گیرند، اغلب عواقب سنگینی به دنبال دارند. در پژوهشی که به‌تازگی مؤسسه‌ی ePolicy از ۳۰۰ شرکت به عمل آورده، مشخص شده است که یک‌سوم این شرکت‌ها، تعدادی از کارمندان‌شان را تنها به‌خاطر استفاده‌ی نادرست از فناوری‌های شرکت اخراج کرده‌اند!

کلام آخر

شرکت‌ها آن‌قدر نگرانِ استفاده‌ی نادرست کارمندان‌شان از فناوری هستند که ۴۵ درصد از آن شرکت‌های مورد پژوهش، اقرار کرده‌اند که بر استفاده‌ی کارمندان از فناوری نظارت دارند (حتی بر نحوه‌ی فشردنِ کلیدهای روی کی‌بورد)، با این حال تنها دو ایالت در آمریکا، کارفرماها را ملزم می‌کنند به کارمندان‌شان اطلاع بدهند که تحت نظارت و کنترل‌ هستند.

وقتی می‌خواهیم دلایل اخراج شدن را بررسی کنیم، کژرفتاری در دنیای مجازی، معمولا گوی سبقت را از بقیه‌ی دلایل می‌رباید. اگر اخبار شرکت‌ها را دنبال کنید، مدام با آدم‌هایی روبه‌رو می‌شوید که به خاطر فلان مطلب یا عکس نامناسبی که در شبکه‌های اجتماعی پست کرده‌اند، اخراج شده‌اند.

«مسئله‌ی اصلی این نیست که آیا دستگاه‌ها قدرت تفکر دارند یا نه، مهم کاری است که بشر با این دستگاه‌ها انجام می‌دهد»

– بی‌اف اسکینر

اما رسانه‌های دیجیتال فراتر از آن هستند که صرفا در اشتباهات افراد و از دست دادن شغل‌ها خلاصه شوند. افراد برای اشتباهاتی اخراج می‌شوند که ظاهرا تقصیری در آن ندارند. اگرچه معمولا به آن دسته از اشتباهاتِ بزرگی که در محل کار اتفاق می‌افتند زیر زیرکی می‌خندیم، اما هم‌چنان دلایل بسیارِ دیگری هم برای اخراج وجود دارند که شاید غافل‌گیرتان کنند.

در این مقاله از چطور، به آن دسته از دلایلی می‌پردازیم که شاید در نگاه اول اخراج شدن را توجیه نکنند، اما جزو دلایل ساده‌ای هستند که هر روز و در هر گوشه‌ی دنیا، باعث اخراج کارمندانِ به ظاهر خوب از کارشان می‌شوند.

۱. وعدههای زیاد و کار کم

وقتی این شغل را پذیرفتید، به آن متعهد شدید. متعهد شدید که همه‌ی مسئولیت‌های شغلی را به انجام برسانید. وقتی می‌دانید واجد شرایط پذیرفتن شغلی نیستید و باز هم آن را می‌پذیرید، بدانید که آن شغل از شما پیشی خواهد گرفت. حتی وقتی هم واجد شرایط هستید و به رئیس‌تان می‌گویید برنامه‌های فوق‌العاده‌ای دارید و می‌خواهید شرکت را از زمین به آسمان ببرید (که در حقیقت این‌طور نیست) یا به ضرب‌الاجلی پایبند می‌شوید که می‌دانید نمی‌توانید آن را برآورده کنید، در حقیقت ظاهر بدی از خود به نمایش می‌گذارید.

خلاصه اگر به خاطر عدم موفقیت در انجام آنچه قولش را داده‌اید اخراج شدید، نباید تعجب کنید.

۲. منفی‌نگری

شما استخدام شده‌اید که کارِ رئیس و گروه‌تان را آسان‌تر کنید، نه سخت‌تر. آن آدم‌هایی که مدام دوروبر خودشان انرژی منفی پراکنده می‌کنند، از همه شاکی هستند یا مدام غر می‌زنند که کارشان خیلی سخت است یا ربطی به شرح شغلی‌شان ندارد، کار را برای همه پیچیده می‌کنند.

آنهایی که زندگی را برای رئیس‌شان سخت‌تر می‌کنند، معمولا همان کسانی هستند که بیش از بقیه باید آماده‌ی اخراج‌شدن باشند. مسلما آقا یا خانم رئیس، برای مدت طولانی نمی‌تواند نرم و آهسته دوروبر شما حرکت کند، تا مبادا ترک بردارد چینیِ نازک تنهایی‌تان!

۳. آتو دادن

چه مشغول ارسال ایمیل برای دعوت همکاران به مهمانی‌تان باشید و چه نصبِ پوستر یک مؤسسه‌ی خیریه روی دیوار شرکت، در هر حال ممکن است چنین کارهایی نقض سیاست‌های شرکت محسوب شوند.

خیال نکنید فقط به این خاطر که همه چنین کارهایی می‌کنند، شما هم حق انجام‌شان را دارید. این نوع نقض سیاست‌ها همان چیزهایی هستند که وقتی مدیری از عملکرد کارمندی راضی نیست، آن را پیراهن عثمان می‌کند!

۴. فقدان هوش هیجانی

همه می‌دانند که عدم توانایی در رفتار مناسب با دیگران یا عدم تمایل به انجام آن (!)، می‌تواند منجر به اخراج شود، اما آنچه خیلی‌ها را به سادگی مغلوب می‌کند، میمیک چهره‌ای است که درست و حسابی روی آن کار نشده است.

تصور کنید خسته یا عصبی هستید یا فکر می‌کنید حرف‌هایی که همکارتان می‌زند احمقانه است، حالا اگر همه می‌توانند از روی چهره‌تان اینها را بفهمند، ممکن است در دام بزرگی گرفتار شوید.

طغیان‌های هیجانی، تحقیر دیگران، پریدن وسط حرف همکاران و در کل «آداب‌دان» نبودن، آثار دیگرِ فقدان هوش هیجانی هستند که می‌تواند شما را از کار بیکار کنند!

۵. استفادهی نامناسب از منابع شرکت

شاید باور نکنید، اما خیلی‌ها هستند که وقتی کاغذ پرینتر منزل‌شان تمام می‌شود، فردای آن روز خیلی شیک و مجلسی، با یک بسته کاغذ پرینتر که از شرکت برداشته‌اند، محل کار را خوشحال به قصد خانه ترک می‌کنند و این کار را زرنگی هم می‌دانند! اما حقیقت آن است که از دیدِ کارفرما و سایرین، این دزدی محسوب می‌شود.

سوء‌استفاده از منابع شرکت جرمی جدی است، حتی اگر ارزش مالیِ آن چیزی که برداشته‌اید، آن‌قدرها هم زیاد نباشد. تازه اگر رئیس‌تان در فکر تعدیل نیرو باشد، گرفتن مچ در حین انجام چنین عملی، شما را در بالای فهرست مربوطه جای می‌دهد. توجیه اخراج کسی به خاطر دزدی، خیلی خیلی آسان‌تر از این است که عذر او را صرفا به خاطر اینکه کارمندی معمولی است، بخواهند.

۶. صحبت از طرف شرکت

این مورد صرفا به معنای ارسالِ یادداشت‌های غیرمجاز یا پر کردنِ اکانت‌های شبکه‌های اجتماعیِ شرکت با چرت و پرت نیست، چرا که حتما بیشتر افراد به خوبی می‌دانند که این نوع کارها باعث اخراج‌شان می‌شود.

در اینجا درباره‌ی پاسخ به پرسشی صحبت می‌کنم که فلان خبرنگار در جست‌وجوی اطلاعات شرکت از شما می‌پرسد و شما هم بدون اینکه روح رئیس خبردار باشد، خود را نماینده‌ی شرکت تصور می‌کنید و هرچه دل تنگ‌تان می‌خواهد می‌گویید، یا زمانی که صرفا درباره‌ی نظرات شخصی‌تان در شبکه‌های اجتماعی پست و کامنت می‌گذارید و ضمنا خودتان را به عنوان کارمند فلان شرکت یا سازمان معرفی می‌کنید. این کار باعث می‌شود که مخاطب تصور کند شما به نمایندگی از جانب شرکت صحبت می‌کنید و حتی زمانی که شما عمدا هم چنین قصدی ندارید اتفاق می‌افتد و مسلما همان چیزی است که می‌تواند شما را به درهای خروجی شرکت هدایت کند.

کلام آخر

خیلی‌ها این اشتباهات را مرتکب می‌شوند و در عین حال فکر می‌کنند فقط زمانی ممکن است اخراج شوند که اشتباه بزرگ و جبران‌ناپذیری در شرکت مرتکب شوند، مثل برخورد نامناسب با همکاران یا بددهنی کردن با رئیس. حقیقت این است که داستان اخراج از کار، معمولا آن‌قدرها هم دراماتیک نیست!

شما چطور؟ آیا تا به حال با کسی برخورد کرده‌اید که به دلایل کوچک یا عجیب از کار اخراج شده باشد؟ دیدگاه‌های خودتان را با ما و همه‌ی خوانندگان چطور در میان بگذارید.

ذهن آگاهی چطور شما را در شغلتان موفق میسازد؟

ذهن آگاهی، یک واژه‌ی پر کاربرد در محیط کاریِ شرکت‌هایی مانند اپل، یاهو، استارباکس و گوگل است که آن را در جهت منافع خود به کار می‌برند. برای مثال گوگل یک دوره‌ی آموزشی ۱۹ ساعته برای کارمندانش در همین زمینه برگزار می‌کند. این دوره‌ی آموزشی آنقدر محبوب است که هر ساله هزاران نفر از کارمندانش در این دوره شرکت می‌کنند.

ذهن آگاهی دقیقا چیست؟

ذهن آگاهی یک حالت ساده و موثر از مراقبه و مدیتیشن است که شما را قادر می‌سازد تا بر افکار متلاطم و رفتارهای خود کنترل داشته باشید. افرادی که ذهن آگاهی را تمرین می‌کنند حتی اوقاتی که مراقبه ندارند نیز در کارهای‌شان متمرکز تر هستند. ذهن آگاهی یک تکنیک عالی برای کاهش استرس است زیرا مانع از بروز احساسات کنترل نشده می‌شود،‌ همچنین از پرش افکار جلوگیری نموده و افکار منفی را در ذهن متوقف می‌سازد و به طور کلی، روشی فوق‌العاده است که به شما کمک می‌کند در یک روز پر مشغله‌ی کاری،‌ آرام باشید و بازدهی بالایی داشته باشید.

اِلن لَنگر (Ellen Langer) یکی از روانشناسان دانشگاه هاروارد که در زمینه‌ی ذهن آگاهی مطالعاتی انجام داده است،‌ آن را این گونه توصیف می‌کند:

«ذهن آگاهی، فرآیندِ فعالِ مشاهده‌‌ی چیزهای جدید است. وقتی شما در حال تمرکز هستید، در زمانِ حال زندگی می‌کنید و این باعث می‌شود نسبت به چشم‌انداز و محیط اطراف خود حساس‌تر باشید که این جوهره و اساس تعامل است و به جای اینکه مصرف‌کننده‌ی انرژی باشد، انرژی‌زاست. اشتباه بیشتر افراد این است که فکر می‌کنند ذهن آگاهی پدیده‌ای پر استرس و طاقت‌فرساست در حالی که آنچه که موجب استرس می‌شود،‌ افکار منفی و نگرانی‌هایی است که در ذهن داریم که باعث ایجاد مشکلاتی می‌شود که قادر به حل آنها نیستیم.»

چرا ذهن آگاهی تا این حد مشهور شده است؟

با این که مزایای ذهن آگاهی بسیار زیاد است، شاید مهم‌ترین دلیلی که کمپانی‌هایی مثل گوگل روی آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند، این باشد که این پدیده تاثیر مستقیمی روی عملکرد دارد. لَنگر مجموعه مطالعاتی را انجام داد که نشان‌دهنده‌ی نقش ذهن آگاهی بر بهبود عملکرد در تمام انواع کارها می‌باشد. اگرچه قدرت این پدیده فقط محدود به عملکرد نیست و علل زیادی وجود دارد که شرکت‌های مختلف، ذهن آگاهی را به عنوان یک اولویت در نظر می‌گیرند. در ادامه پنج دلیل بیان شده که نشان‌دهنده‌ی نقش ذهن آگاهی در کسب منافع است.

ذهن آگاهی کاهشدهندهی استرس است

استرس بیش از آنکه عملکرد را تخریب کند،‌ برای خود افراد ویران‌گر است. طبق آمار مراکز کنترل و پیش‌گیری بیماری‌ها، تقریبا دو سوم تمام مراجعات به بیمارستان‌ها به دلیل مشکلات ناشی از استرس است و ۷۵ درصد از هزینه‌های درمان و سلامت مربوط به استرس است. استرس باعث بالا رفتن فشار خون، بیماری‌های خود ایمنی، سرطان، بیماری‌های قلبی، بی‌خوابی، افسردگی، نگرانی و بسیاری از بیماری‌های دیگر است. ذهن آگاهی کاهش‌دهنده‌ی استرس است زیرا شما را از حالت جنگ و جدال خارج می‌کند و به حالتی آرام با شفافیت ذهن و آرامش کامل می‌برد.

ذهن آگاهی قدرت تمرکز را بالا می برد

ذهن آگاهی قدرتِ تمرکز بر یک چیز در یک زمان را بالا می برد. این تمرکز در مورد تمام کارهای شما قابل اجراست. ذهن آگاهی به ما یاد می‌دهد چگونه از حواس‌پرتی جلوگیری کنیم و با سطح بالایی از توجه روی کار خود متمرکز شویم. ممکن است در گذشته در دام انجام دادنِ چند کار همزمان افتاده باشید، ذهن آگاهی به شما کمک می‌کند تا از این عادت بد نجات یابید. یک ذهن متمرکز در واقعی ذهنی با بهره‌وری بالاست.

ذهن آگاهی خلاقیت را افزایش می‌دهد

خلاقیت به حالت ذهن وابسته است. ذهن آگاهی به شما کمک میکند تا با شکست دادن افکار منفیِ ضد خلاقیت، وارد یک چارچوب خلاقیت ذهنی شوید. این حقیقت که ذهن آگاهی روی زمان حال تمرکز دارد به شما کمک می‌کند تا تفکر آزادانه و خلاق داشته باشید.

ذهن آگاهی، هوش عاطفی را افزایش میدهد

هوش عاطفی چیزی است که در همه‌ی انسانها وجود دارد اما قابل مشاهده نیست و بر مدیریت رفتار، هدایت پیچیدگی‌های اجتماعی و تصمیم‌گیری‌های شخصی اثر می‌گذارد و نتایج مثبتی به همراه دارد. هوش عاطفی در واقع، توانایی ما در درک و تشخیص عواطف در خودمان و دیگران است و در مدیریت رفتارها و روابط تاثیر گذار است. حاصل چندین دهه تحقیق و پژوهش درباره‌ی EQ، آن را به عنوان عاملی مهم در اجرای ستارگان موسیقی متمایز از سایر گروه معرفی می‌کند. یک روش فوق‌العاده برای کسب نتایج بی‌نظیر، آن است که همه‌ی انرژی خود را در یک جهت متمرکز سازید. موسسه‌‌ی تلنت اسمارت (TalentSmart) به بررسی EQ از طریق ۳۳ مهارت مهم در محیط کار پرداخت و دریافت که EQ قوی‌ترین پیش‌بینی کننده‌ی عملکرد است و در ۵۸ درصد در انواع مشاغل کاملا درست بیان می‌کند. ۹۰ درصد از افرادی که در این پژوهش مورد بررسی قرار گرفتند و عملکرد خوبی داشتند، از EQ بالایی برخوردار بودند.

آگاهی بالایی که در ذهن آگاهی وجود دارد،‌ این امکان را به شما می‌دهد تا با وضوح بیشتری احساسات خود را درک و بیان کنید. این تمرکز، هوش عاطفی را افزایش می‌دهد زیرا خودآگاهی را بالا می‌برد که پایه و اساس هوش عاطفی است.

ذهن آگاهی شما را به شخص بهتری مبدل میکند

پژوهشی در دانشگاه هاروارد، رابطه‌ی مستحکم میان ذهن آگاهی و رفتارهای اجتماعی را کشف نمود. افرادی که مراقبه داشتند ۵۰ درصد بیش از سایرین حس مهربانی و همدردی داشتند. باید چیزی میان احساس در زمان حال و آرامش باشد که بهترین حالات را در افراد ایجاد می‌کند.

ختم کلام

ذهن آگاهی با افزایش ظرفیت شما در زمانِ حال، عملکردتان را در آینده بهبود می‌بخشد. سعی‌تان را بکنید تا در آینده از دیدن نتایجِ آن شگفت‌زده شوید.

منبع: 1

برچسب ها :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

کل :
میانگین :
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x