/ پزشکی / دو عمل اصلی جهت بزرگ کردن آلت تناسلی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

دو عمل اصلی جهت بزرگ کردن آلت تناسلی وجود دارد: بلند کردن آلت تناسلی و ضخیم کردن آلت تناسلی.

بلند کردن آلت تناسلیرایج ترین روش بریدن رباطی است که آلت تناسلی را به استخوان لگن متصل می کند. این جراحی اجازه می دهد تا کمی بیشتر از شفت در خارج از بدن قابل مشاهده باشد، به طور متوسط ​​کمتر از ۲.۵ سانتیمتر. این روش آلت تناسلی را به اندازه ای که معمولا پنهان است درازتر می کند و نشان می دهد. برای جلوگیری از اتصال مجدد رباط ، نیاز به وزنه یا وسایل کششی روزانه به مدت حدود شش ماه است.

ضخیم شدن آلت تناسلی. برای مردانی که فکر می‌کنند آلت تناسلی‌شان خیلی نازک است، روش‌هایی وجود دارد که می‌توانند آلت تناسلی را با استفاده از پیوند چربی، سیلیکون یا بافت کاشته‌شده ضخیم کنند.

روش جدیدتر و احتمالاً کم خطر ممکن است برای برخی از مردان موثر باشد. در برخی موارد، کیسه بیضه در بالای ساقه آلت تناسلی می‌چسبد. قطع جزئی کیسه بیضه می تواند قسمت بیشتری از آلت را نشان دهد و آلت تناسلی را بلندتر نشان دهد. این جراحی ۲۰ دقیقه طول می کشد و می تواند به صورت سرپایی انجام شود.

بزرگ کردن آلت تناسلی: مشاوره با جراح پلاستیک

ملاقات قبل از عمل با جراح ضروری است تا به بیمار اجازه دهد درباره عمل جراحی بیشتر دانسته و انتظارات خود را مورد بحث قرار دهد. جراح باید شرایط آناتومیک آلت تناسلی و بیضه ها را ارزیابی کند. همچنین انجام یک معاینه پیشگیرانه اولتراسوند علاوه بر شیمی خون و الکتروکاردیوگرام برای جلوگیری از هیپرتروفی پروستات ضروری است. بزرگ کردن آلت تناسلی یک جراحی زیبایی است و فقط باید برای مردان سالمی انجام شود که آسیبی در دستگاه تناسلی ندارند.

روش های جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی

جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی معمولاً با عناوین پنوپلاستی، فالوپلاستی یا بزرگ و ضخیم کردن آلت تناسلی مردانه نامیده می شود. مانند همه جراحی ها، خطراتی دارد و ممکن است آنطور که انتظار می رود پیش نرود.

دو نوع جراحی اصلی برای بزرگ‌کردن آلت تناسلی وجود دارد: ضخیم کردن با بافت چربی یا پرکننده‌های پوستی و قطع رباط.

پرکننده های پوستی بزرگ کننده آلت تناسلی

پرکننده های پوستی مبتنی بر اسید هیالورونیک که برای حجیم کردن لب ها و پر کردن چین و چروک های پوست استفاده می شود، برای افزایش طول و دور آلت تناسلی نیز استفاده می شود. این پر کننده ها را می‌توان در ساقه آلت تناسلی برای ضخیم کردن آن تزریق کرد.

توجه داشته باشید که نتایج این جراحی کم تهاجمی ضخیم کردن آلت تناسلی موقتی است و ممکن است برای دستیابی به درجه بزرگی و کلفتی مورد نظر نیاز به چندین درمان داشته باشد. این نوع پرکننده پوستی در صورتی که نتایج رضایت‌بخش نباشد، خراب شود یا دیگر خواسته نشود ، می‌تواند به سرعت حل شود. این درمان برای بهبود هر گونه اختلال نعوظ مفید نمی باشد.

انتقال چربی بزرگ کننده آلت تناسلی

در این روش از بافت چربی برداشت شده از سایر قسمت های بدن برای افزایش اندازه کلفتی آلت تناسلی بیمار استفاده می شود. این شامل پیوند زدن چربی بر روی سطح ساقه آلت تناسلی، به جای تزریق آن به ساقه است. اکثر بیماران نیاز به درمان های متعدد دارند و بسیاری از بافت چربی پیوند شده توسط بدن دوباره جذب می شود. در برخی از بیماران ظرف یک سال پس از عمل تا ۸۰ درصدچربی دوباره جذب می شوند.

قطع رباط و بزرگ شدن آلت تناسلی

عمل جراحی رباط آویزان کننده آلت تناسلی رایج ترین عمل است که برای افزایش طول آلت تناسلی انجام می شود. این شامل بریدن رباطی است که شفت آلت تناسلی را به استخوان شرمگاهی متصل می کند. این جراحی زاویه آلت تناسلی را تغییر می دهد و باعث می شود آلت تناسلی پایین تر از قبل آویزان شود و در نتیجه طولانی تر از قبل ظاهر شود.

گزارش شده است که این روش طول آلت شل را ۱ الی ۳ سانتی متر افزایش می دهد که برای اکثر بیماران کمتر از ۲.۵ سانتیمتر است. در هنگام نعوظ طول آلت تناسلی را افزایش نمی دهد. برخی از مردان گزارش می دهند که قطع شدن رباط آویزان کننده، رسیدن به دخول در حین مقاربت را دشوار می کند.

لیپوساکشن

برای مردانی که شکم بزرگی دارند، لیپوساکشن، یک روش جراحی برای برداشتن چربی زیر شکم است و می تواند آلت تناسلی آنها را بزرگتر نشان دهد. از بین بردن چربی اضافی اطراف ناحیه شرمگاهی می تواند آلت تناسلی دفن شده را برجسته تر به نظر برساند. لیپوساکشن می تواند در کوتاه مدت منجر به افزایش طول ۲ سانتی متری شود، اما اگر بیمار دوباره وزن اضافه کند، چربی به ناحیه شرمگاهی باز می گردد. این روش می تواند اعتماد به نفس بیمار را تقویت کند، اما برای اینکه در درازمدت پایدار بماند، باید رژیم غذایی خود را بهبود بخشد و ورزش کند. لیپوساکشن مانند همه روش های جراحی خطر و عوارض جانبی را به همراه دارد.

جراحی آلت تناسلی چگونه عمل می کند؟

این جراحی یک تکه هلالی شکل از سیلیکون پزشکی است که در زیر پوست آلت تناسلی شما قرار داده می شود تا آلت تناسلی شما درازتر و پهن تر شود و در سه اندازه بزرگ، خیلی بزرگ و فوق العاده بزرگ ارائه شده است.

بافت هایی که به آلت تناسلی شما شکل می دهد عمدتاً از دو نوع تشکیل شده اند:

کورپوس کاورنوسا (Corpus cavernosa): دو قطعه استوانه‌ای از بافت که به موازات یکدیگر در امتداد بالای آلت تناسلی شما قرار دارند.
کورپوس اسپونژیوم (Corpus spongiosum): یک تکه استوانه ای از بافت که در امتداد پایین آلت تناسلی شما قرار دارد و مجرای ادرار شما را احاطه کرده است، جایی که ادرار از آن خارج می شود.

این دستگاه متناسب با شکل آلت تناسلی شما طراحی می شود. مانند یک غلاف، روی جسم در شفت شما قرار می گیرد.

این دستگاه از طریق یک برش در ناحیه کشاله ران شما درست بالای قاعده آلت تناسلی شما انجام می شود. این دستگاه پوست و بافت های آلت تناسلی را کشیده تا آلت تناسلی شما بزرگتر به نظر برسد.

خطرات جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی

طبق گزارشات ممکن است در چند هفته اول درد همراه با نعوظ و مقداری از دست دادن حس آلت تناسلی را تجربه کنید. اینها معمولا موقتی هستند. اگر این عوارض بیش از چند روز طول کشید، به پزشک مراجعه کنید. در برخی موارد، برداشتن و قرار دادن مجدد دستگاه می تواند این عوارض جانبی را کاهش دهد.

با توجه به ارزیابی مردانی که تحت این نوع جراحی قرار گرفتند، عوارض احتمالی عبارتند از:

 • سوراخ شدن و عفونت ایمپلنت
 • جدا شدن بخیه ها
 • شکستن ایمپلنت
 • خون لخته شده در بافت آلت تناسلی

همچنین، پس از جراحی، آلت تناسلی شما ممکن است به طور قابل توجهی حجیم‌تر به نظر برسد یا مطابق میل شما شکل نداشته باشد. قبل از انجام عمل، مطمئن شوید که انتظارات واقع بینانه از ظاهر آلت تناسلی خود را با جراح خود در میان بگذارید.

آیا این روش همیشه موفق است؟

به گفته محققین و بر اساس گزارشات میزان موفقیت این روش بالاست. ظاهراً اکثر عوارض جانبی یا عوارض ناشی از عدم رعایت دستورالعمل‌های مراقبت پس از جراحی توسط افراد است.

یک مجله پزشکی جنسی طی ارزیابی از ۴۰۰ مردی که تحت عمل جراحی قرار گرفتند، گزارش داد که ۸۱ درصد از افراد رضایت خود را از نتایج حداقل “بالا” یا “بسیار بالا” ارزیابی کردند.

تعداد کمی از افراد عوارضی از جمله سروما، اسکار و عفونت را تجربه کردند و ۳ درصد به دلیل مشکلاتی که در ادامه این روش وجود داشت، نیاز به برداشتن دستگاه ها داشتند.

فالوپلاستی چیست؟

فالوپلاستی مداخله جراحی پلاستیک برای ساخت، بازسازی و بزرگ شدن آلت تناسلی است. فالوپلاستی یک عمل تا حدودی پیچیده است که در برخی شرایط نیاز به چندین عمل مجزا دارد. فالوپلاستی شامل استفاده از پیوند پوست برای دراز کردن آلت است. محل های متداول دهنده پیوند پوست عبارتند از ساعد، ران، شکم و قسمت بالای کمر.

در حال حاضر، فالوپلاستی از طریق تکنیک های مختلف جراحی که حاصل تکامل و بهبود جراحی پلاستیک مدرن است، قابل دستیابی است.

در صورت وجود نقایص مادرزادی آلت تناسلی (مانند میکروپنیس، هیپوسپادیاس) می‌توان از یک عمل نسبتاً پیچیده، فالوپلاستی استفاده کرد و همچنین تغییرات آناتومیک آلت تناسلی، به دنبال حوادث تروماتیک یا برداشتن تومور. علاوه بر این فالوپلاستی یکی از روش‌های جراحی است که برای زنانی که می‌خواهند جنسیت خود را تغییر داده و مرد شوند، ارائه می‌شود.

اگرچه فالوپلاستی نسبت به گذشته ایمن‌تر است و نتایج بهتری را نسبت به چند دهه پیش تضمین می‌کند، اما امروزه هنوز یک مداخله است که با خطر ناچیز شکست و عوارض بیان می‌شود.

بزرگ کردن آلت تناسلی با فالوپلاستی

امروزه فالوپلاستی روش مرجع برای بزرگ کردن آلت تناسلی گردیده است و بیش از ۳۰ سال (و احتمالاً حتی بیشتر) بر روی صدها هزار نفر انجام شده است. با وجود این، اطلاعات نادرست زیادی در مورد ایمنی و کارایی آن، به ویژه در اینترنت وجود دارد.

فالوپلاستی بزرگ کردن آلت تناسلی به تازگی بسیار رایج شده و به راحتی قابل دسترسی است. چندین گروه پزشکی-زیبایی یا جراحان پلاستیک شروع به ارائه این درمان کرده‌اند و حتی پزشکان غیرجراح مانند متخصصان پوست که بزرگ کردن آلت تناسلی را انجام می‌دهند از پرکننده‌ها استفاده می‌کنند.

اگرچه اکثر تکنیک های جراحی نسبتاً ایمن و ساده هستند، ضروری است که مرکز جراحی و پزشک خود را برای جراحی با دقت انتخاب کنید.

فالوپلاستی بزرگ کردن آلت تناسلی با بزرگ کردن سینه یا سایر جراحی های پلاستیک متفاوت است. در واقع نه تنها بر جنبه زیبایی اندام تناسلی بلکه بر عملکرد جنسی آن نیز تأثیر می گذارد. به همین دلیل است که دکتری که به او مراجعه می کنید (برای ارزیابی اینکه آیا شما کاندیدای ایده آل برای درمان هستید) و آن را عمل می کند باید اطلاعات عمیقی از اندام تناسلی و عملکرد جنسی مردانه داشته باشد.

پیوند چربی پوست

روش دیگر برای گشاد کردن و ضخیم شدن آلت تناسلی به عنوان “پیوند چربی پوست” شناخته می شود. پیوند چربی پوستی از باسن، ران، شکم یا ناحیه شرمگاهی برداشت می شود. پیوند در امتداد ساقه آلت تناسلی قرار می گیرد.

پیوند چربی پوستی (DFG) استاندارد طلایی برای جراحی گشاد کردن آلت تناسلی بوده و اغلب در ترکیب با روش فالوپلاستی استفاده می‌شود. پیوند پوستی نافذ است.

تفاوت بین استفاده از تزریق چربی و پیوند چربی پوستی برای بزرگ کردن آلت تناسلی چیست؟

انتقال چربی از طریق تزریق اغلب نتایج اولیه بسیار خوبی دارد، اما در پایان ۶ هفته، ۳۰ درصد چربی تزریق شده دوباره به بدن جذب می شود. برخی از بیماران ۱۲ ماه پس از جراحی اولیه نیاز به شارژ مجدد دارند. دیگر عارضه جانبی تزریق چربی «ظاهر توده ای» است. روش پیشنهادی پیوند چربی پوستی است.

چه نتایجی می توانم از فالوپلاستی بزرگ کننده آلت تناسلی انتظار داشته باشم؟

نتایج به شرایط خاص و آناتومی بیمار بستگی دارد، اما به طور کلی می توان این نتایج را به دست آورد:

 • افزایش در حالت شل ۲-۵ سانتی متر
 • افزایش ۰.۵-۱ سانتی متری در حالت نعوظ (از طریق فیزیوتراپی بعد از عمل)
 • ·         ۲۰-۴۰ درصد افزایش دور آلت تناسلی در حالت شل و نعوظ
 • افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی حجم گلن

فالوپلاستی: اهمیت درمان پس از عمل

اگرچه بزرگ کردن آلت تناسلی یک جراحی کم تهاجمی است و می تواند روز بعد از جراحی به روال خود بازگردد، درمان بعد از عمل از اهمیت اولیه برخوردار است.

پس از عمل، دستورالعمل های مشخصی دریافت خواهید کرد و جراح شما به همراه یکی از مشاوران تا هفته های بعد با شما در تماس خواهند بود. شما باید دستورالعمل های بعد از عمل را به دقت دنبال کنید تا نتیجه جراحی به خطر نیفتد. به خصوص:

 • دو هفته پس از جراحی فالوپلاستی، تمرینات کششی آلت تناسلی باید شروع شود (اگر تحت عمل کششی قرار گرفته اید). این فعالیت‌ها از جمع شدن آلت تناسلی جلوگیری می‌کند و به شما امکان می‌دهد در حالت نعوظ سانتی‌متر افزایش دهید. هر چه طولانی تر باشد، نتایج بالاتری خواهد داشت.
 • از طرف دیگر اگر تحت عمل جراحی افزایش دور با تزریق چربی اتولوگ قرار گرفته اید، باید تا چند هفته بعد از جراحی هر روز به آرامی ساقه آلت تناسلی را ماساژ دهید. این عمل جریان خون را به چربی تزریق شده افزایش می دهد (به این معنی که درصد بیشتری از چربی به طور دائم باقی می ماند) و توزیع همگن را انجام می دهد.
 • حفظ یک سبک زندگی سالم بسیار مهم است. در واقع، سبک زندگی نه تنها بر بهبودی تأثیر می‌گذارد، بلکه مهم‌تر از همه، در صورت تزریق چربی، مقدار چربی را که در طول زمان زنده می‌ماند (که اجازه می‌دهد نتیجه دائمی داشته باشد) را تعیین می‌کند. ما به بیماران خود توصیه می کنیم جهت حفظ سبک زندگی سالم در ماه های بعد از جراحی، سیگار و الکل را ترک یا به حداقل کاهش دهند.

سوالات متداول درباره بزرگ کردن آلت تناسلی

آیا قدرت جنسی تحت تأثیر قرار می گیرد؟

نه. بزرگ شدن آلت تناسلی بر قدرت جنسی تاثیر نمی گذارد.

بعد از چه مدت می توان فعالیت جنسی را از سر گرفت؟

فعالیت جنسی منظم را می توان پس از یک ماه از سر گرفت.

عمل بزرگ کردن آلت تناسلی برای دیگران قابل مشاهده است، آیا می توانید جای زخم را ببینید؟

اسکارها نامرئی و در موهای ناحیه تناسلی پنهان هستند.

آیا نتیجه جراحی دائمی است؟

نتیجه حاصل از جراحی طول آلت تناسلی برای همیشه باقی می ماند. البته لازم به ذکر است که تقریباً ۳۰ تا ۵۰ درصد از سلول های چربی تزریق شده در جراحی ضخیم کردن دور آلت با گذشت زمان جذب می شوند و بقیه باقی می مانند. اگر از هیالورونیک اسید به عنوان پرکننده پوست برای افزایش پهنای آلت تناسلی استفاده می شود، لازم است بدانید که این پرکننده ها در عرض ۶ تا ۱۸ ماه حل می شوند. بنابراین، بزرگ کردن دور آلت تناسلی با مواد پرکننده اسید هیالورونیک، تنها یک نتیجه موقتی به همراه دارد و پس از یک سال باید تجدید شود.

ایا می توان بدون جراحی آلت تناسلی را بزرگ کرد؟

بزرگ کردن آلت تناسلی بدون جراحی امکان پذیر نیست. شواهد پزشکی اندکی وجود دارد که نشان دهد روش‌های بزرگ کردن آلت تناسلی بدون جراحی مانند به اصطلاح «جلکینگ» و سایر روش‌های کشش آلت تناسلی منجر به بزرگ‌ کردن دائمی آلت تناسلی می‌شوند.

منبع 1

برچسب ها :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

کل :
میانگین :
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x