/ مشاوره / ۱۲ روش برای اینکه همین امسال ترفیع شغلی بگیرید
آنچه در این مقاله می‌خوانید

۱۲ روش برای اینکه همین امسال ترفیع شغلی بگیرید

هر کارمندی در آرزوی ترفیع شغلی است. اما ترفیع چیزی نیست که همه به آسانی به آن دست یابند. افراد بسیاری سال‌های طولانی برای رسیدن به جایگاه دلخواه‌شان انتظار می‌کشند. میل به ترفیع شغلی تنها به دلیل جایگاه بهتر و حقوق بالاتر نیست، بلکه ترفیع نشان می‌دهد که ارزش کارتان درک می‌شود و شرکت و مدیرانش کارتان را تحسین می‌کنند.
اما با نشستن پشت میزتان و منتظر ماندن، به شما ترفیع نمی‌دهند. باید فراتر از وظایف هر روزه‌ی شغل‌تان فکر و عمل کنید. اگر برای دیگران کار می‌کنید و مشتاقید هر چه زودتر ترفیع بگیرید، به توصیه‌های کارآفرینان برتر انجمن کارآفرینان جوان (YEC) توجه کنید. از نظر این کارآفرینان ۱۲ ویژگی، ترفیع شغلی هر کارمندی را تضمین می‌کند. این ویژگی‌ها را در ادامه بخوانید.

۱. به واحد اداری خود محدود نشوید

انسان به سادگی به کار، همکاران و وظایف شغلی‌اش عادت می‌کند و در آن غرق می‌شود. افرادی که فراتر از حلقه‌ی کاری خود، به بخش‌ها و گروه‌های دیگرِ سازمان سر می‌زنند تا وظایف و چالش‌های جدید را تجربه‌ کنند، قادرند برای خود مسئولیت‌ تعیین کنند و همزمان قدرت واگذاری آن را نیز دارند. چنین افرادی شِمای کلی و هدف اصلی شرکت را درک می‌کنند.

۲. راهکارهای سادهتری ارائه کنید

فردی که برای فرآیندهای موجود روش‌های ساده‌تری پیشنهاد می‌دهد، به سرعت در ذهن مدیران نقش می‌بندد. اینگونه افراد که با تفکر خلاق فرآیندهای جاری شرکت را بهبود می‌بخشند، بی‌شک شایسته‌ی ترفیع هستند.

۳. شرکت را مال خود بدانید

کسی که شغلش را در محدوده‌ی شرح شغلی‌اش نمی‌بیند و آن را وسیله‌ای برای کمک به شرکت می‌داند، قطعا در نظر دیگران می‌درخشد و جلب توجه می‌کند، به ویژه در استارتاپ‌ها که مدیران همیشه وقت کافی برای راهنمایی کارکنان ندارند. اگر مانند یک کارآفرین فکر کنید، همیشه جلوتر از دیگران خواهید بود و کار را برای همه‌آسان‌تر می‌کنید.

۴. فراتر از وظایف خود عمل کنید

همیشه چیزی بیش از آنچه رئیس‌تان از شما انتظار دارد، ارائه کنید. فردی که همیشه برای تحقیق، یادگیری و ابراز ایده‌های نو پیش‌قدم است، به راحتی رئیسش را تحت تأثیر قرار می‌دهد. بهترین آدم‌ها برای دریافت پیشنهاد و ایده به منظور تغییر در فرآیندها و جریان‌های کاری، کارکنانی هستند که مسئولیت آن فرآیند یا جریان کاری را به عهده دارند.

۵. هدف تعیین کنید و آن را به انجام برسانید

بیشتر مواقع افراد اهدافی را تعیین می‌کنند اما به آنها نمی‌رسند. اگر حتی به طور غیررسمی اعلام کردید کاری را در زمان معینی انجام می‌دهید، حتما آن کار را در زمان اعلام شده تکمیل کنید و این موفقیت را به اطلاع دیگران برسانید ( البته بدون اغراق). به این ترتیب نشان می‌دهید فرد قابل اعتمادی هستید و می‌توان روی حرف‌تان حساب کرد و با دیگران فرق دارید.

۶. کنجکاو باشید

نگرش مثبت و توانایی سوال پرسیدن، دو ویژگی اساسی کارمندان شایسته و باقابلیت است. کنجکاوی نشان‌دهنده‌ی علاقه و توجه شما به دلیل موفقیتِ روال کاری موجود است، و نگرش مثبت باعث می‌شود دیگران از حضور شما در جمع‌شان استقبال کنند.

۷. به دنبال فرصتی برای افزایش درآمد شرکت باشید

کارکنانی که به دنبال راه‌هایی برای افزایش فروش هستند، سریع‌تر پیشرفت می‌کنند. این نکته حتی در مورد کارکنانی که در بخش فروش نیستند هم صدق می‌کند. این کار نشان می‌دهد شما به شرکت و آینده‌ی آن اهمیت می‌دهید. ترفیع کسی که موجب افزایش درآمد شرکت می‌شود و اینگونه خود را اثبات می‌کند، آسان‌تر رخ می‌دهد.

۸. ارزش خلق کنید

با اقداماتی خلاقانه، فراتر از شغل‌تان و با ایجاد رابطه میان بخش‌ها و گروه‌ها و همکاری متقابل، برای شرکت ارزش خلق کنید. علاقه‌مندی به خلق یک محصول یا ویژگی جدید یا بهبود محصولات موجود، توجه مدیران را جلب می‌کند. با دعوت از بخش‌های دیگر و گفت‌وگو با کارکنان، ایده‌های‌تان را برای توسعه‌ی شرکت به نمایش بگذارید.

۹. وقتشناس باشید

حضور سرِ وقت و کار کردن تا دیروقت، توجه دیگران را جلب می‌کند و نشان‌دهنده‌ی این است که به شرکت اهمیت می‌دهید و به خاطر آن تلاش می‌کنید. با این اخلاق کاری، ترفیع دور از انتظار نیست.

۱۰. در چند نقش مختلف بدرخشید

کارمند خوب در کار خودش خبره می‌شود اما کارمندان برتر در چندین نقش و کار مختلف به خبرگی می‌رسند. کارمندی که قلعه‌ی آسایش‌اش را ترک می‌کند و در نقش و پروژه‌ای که در حیطه‌ی وظایف او نیست، عملکرد مثبتی از خود نشان می‌دهد، در هنگام ارزیابی‌ها، قطعا برای ترفیع در نظر گرفته می‌شود.

۱۱. نشان دهید که به شرکت اهمیت میدهید

به ندرت پیش می‌آید کارکنان به اندازه‌ی صاحب شرکت به آن اهمیت بدهند، اما کارکنانی که در راستای بقای درازمدت شرکت تلاش می‌کنند به آسانی نظرها را به خود جلب می‌کنند. فردی که به شغلش تنها به عنوان وسیله‌ای برای کسب درآمد نگاه می‌کند هرگز کاری بیشتر از وظایف شغلی‌اش انجام نمی‌دهد. اما اگر جزء آن دسته از کارکنان باشید که به شرکت اهمیت می‌دهند، حفظ شما برای شرکت مهم خواهد بود، بنابراین مدیران ترفیع را به عنوان انگیزه‌ای برای حفظ این نیروی ارزشمند مد نظر قرار می‌دهند.

۱۲. ایدههای نو ارائه دهید

با پیشنهاد ایده‌هایی نو که به کاهش هزینه‌ها یا افزایش درآمدها کمک می‌کنند، اثبات می‌کنید شایسته‌ی مسئولیت‌های بیشتر و حقوق بالاتری هستید. توانایی و تمایل برای کشف راه‌هایی که به رشد و توسعه‌ی شرکت منجر می‌شوند، نشانه‌ی ارزشمند بودن شما است.

چطور برند شخصی خود را بسازیم

داشتن برند شخصی به شما کمک می‌کند تا در چشم دیگران بهتر دیده شوید. برای همین هر چه بیشتر بتوانید روی برند شخصی‌تان کار کنید، در نظر دیگران فرد والاتری دیده می‌شوید و آنها بیشتر به شما اطمینان خواهند کرد. وقتی این اتفاق بیفتد،معنی‌اش این است که شما در موقعیت یا صنعت خود، توانسته‌اید جایگاه مناسبی پیدا کنید. برای اینکه بدانید چطور می‌توانید برند شخصی خودتان را ارتقا دهید، مقاله زیر را بخوانید.

۱. خود را بشناسید و قابل اعتماد باشید

تصور کنید ایجاد یک برند حول خود «جعلی‌تان» تا چه اندازه دشوار است. شما باید به شیوه‌ی مشخصی عمل کنید، به شیوه‌ی مشخصی ظاهر شوید، و کلمات مشخصی بگویید، صرف نظر از اینکه چه احساسی درباره‌ی آن دارید. برخی از متخصصان پیشنهاد ایجاد یک برند شخصی از طریق شکل دادن و مدل‌سازی آنچه دیگران می‌بینند را می‌دهند، اما ادامه‌ی این روند برای مدت طولانی کاری طاقت‌فرسا است. برند شما باید بازتابی از خود شما باشد. آیا می‌دانید باورهای شما چیست؟ تمایل به چه دارید؟ نقاط قوت و ضعف شما چیست؟

هرگز فراموش نکنید که با دیگران در ارتباط هستید. اگر شما شخصی واقعی به نظر نرسید، یا اگر به نظر برسد در حال تقلید هستید، چقدر احتمال می‌دهید دیگران به شما اعتماد کنند؟ حتی اگر شخصیت جعلی شما را برای مدتی بپذیرند، در ادامه این روند، کوچک‌ترین تناقضی می‌تواند مشکل‌ساز شود.

برای ساختن یک برند شخصی، شما باید در درجه ی اول خود واقعی‌تان را درک کرده و سپس آن را با جهان به اشتراک‌ بگذارید. برای اینکار نقاب خود را بردارید و از آسیب‌پذیر بودن نترسید.

۲. اجرای سخنرانی

اگر به دنبال ساختن برند خودتان هستید، باید به‌طور منظم سخنرانی کنید. طبیعتا، این امر به معنای توسعه‌ی مهارت‌های ارتباطی شما خواهد بود. اگر دقیقا به شیوه‌ی دیگران سخنرانی ‌کنید، هرگز از آنها متمایز نخواهید شد.

از جایگاه دانش و قدرت صحبت کنید. نشان دهید در مورد آنچه صحبت می‌کنید آگاهی دارید، و به‌ صورتی به سوالات پاسخ دهید که به درد مخاطب بخورد.

نشان دهید اعتماد به نفس دارید. ممکن است بعضی از شما انتقاد کرده یا با شما مخالفت کنند. نکته‌ی مهم آن است که نسبت به بازخوردها پذیرا باشید. از دیگران به خاطر اشتراک دیدگاه‌شان سپاسگزار باشید، و اگر نکاتی که مطرح کردند درست باشد، مشخص کنید چطور می‌توانید در آینده آن را بهبود داده و بهتر شوید.

سخنرانی‌ها فرصت‌هایی برای دیده و شنیده شدن هستند. از سخنرانی‌های کوچک شروع کنید، و به توسعه‌ی آن ادامه دهید.‍‍‍‍ احتمالا شما نمی‌توانید به محض شروع، سخنرانی‌ای با کیفیت بالا ارائه دهید، اما اگر به تلاش‌تان ادامه دهید، طرفداران خود را پیدا خواهید کرد و برای سخنرانی در رویدادها و کنفرانس‌های بزرگ‌تر و برجسته‌تردعوت خواهید شد. پس با جدیت شروع به کار کنید و از تمام نیرو و انرژی خود بهره بگیرید.

۳. مقالاتی درباره‌‌ی رهبری فکری بنویسید و در مصاحبهها شرکت کنید

مقالات رهبری فکری و مصاحبه‌ها برای شما اعتبار ایجاد می‌کنند. اگر چه به دست آوردن بهترین فرصت‌ها از طریق سخنرانی، نیاز به زمان و تلاش دارد، اما اگر آنچه را که برای شما پیش می‌آید، پذیرا باشید، به زودی در همه جا دیده خواهید شد.

از طریق اینترنت و نشریات معتبر، با برندهای مشهور و برجسته و همچنین شیوه های مدیریتی و کاری آنها آشنا شوید. این کار بر اعتبار شما می‌افزاید.

موفقیت برای حضور در رسانه، ناشران آنلاین و انتشارات می‌تواند این چالش را محک بزند. با این حال، این یک روش مقتدرانه برای نشان دادن آن است که شما می‌دانید از چه حرف می‌زنید. با هر خروجی، شما به ایجاد یک ارتباط با افزایش‌ اعتبار برندتان می‌پردازید.

۴. حضور آنلاین خود را افزایش دهید

آیا می‌دانید در فضای آنلاین چطور ظاهر شده و به نظر می رسید؟ این موضوعی است که باید به طور مداوم بر آن نظارت کنید، و هر زمان و هر جا که امکان دارد آن را ارتقا دهید.

آیا در رسانه‌های اجتماعی پروفایل دارید؟ اگر بله، آیا جزئیات آن به طور کامل توسط اطلاعات شما تکمیل شده است؟ آیا شما را به بهترین شکل ممکن نشان می‌دهند تا مانند یک حرفه‌ای به نظر برسید؟ آیا از عکس‌های حرفه‌ای و با کیفیت بالا استفاده می‌کنید؟ آیا با دیگران تعامل دارید و محتوای آنها را به اشتراک می‌گذارید؟

آیا دارای یک وبسایت برای برند شخصی‌تان هستید؟ یکی از بهترین راه‌ها برای رتبه‌بندی نام شما در موتورهای جستجو، طراحی یک وبسایت است. داشتن یک وبسایت نسبت به حضور در شبکه‌های اجتماعی، برای ارتقای برند شخصی‌تان موثرتر خواهد بود. افزودن منظم محتوای جدید به سایت برای شما هزینه‌ای ندارد. شما می توانید با کمترین قیمت یک دامنه‌ی اینترنتی داشته باشید، بنابراین هیچ بهانه‌ای برای انجام ندادن‌ آن ندارید. سعی کنید در صورت امکان دامنه‌ای با نام خود بخرید.

گوگل کردن منظم برند خود را فراموش نکنید تا ببینید چطور دیده می‌شوید، دیگران چه درکی درباره‌ی شما دارند، و درباره‌ی شما چه می‌گویند. بدون تلاش واقعی برای نظارت و دست‌کاری، دوران سختی برای ساختن یک برند شخصی معتبر خواهید داشت.

۵. در صنعت خود یک دانشآموز بمانید

مهم نیست چه اندازه از صنعت یا حوزه‌ی تخصص خود اطلاع دارید، عاقلانه آن است که به یاد داشته باشید همه چیز با سرعتی بیش‌تر از قبل تغییر می‌کند، و شما باید مطابق با آخرین تغییرات و گرایش‌ها باشید.

ساختن برند شخصی زمان‌بر است. اگر موفق به ماندن در صحنه نشوید، تمام تلاش‌تان به هدر خواهد رفت. اگر نمی‌خواهید بی‌اعتبار شوید، باید منبع ثابتی از مقالات، مجلات تجاری، وبلاگ‌ها و کتاب در دسترس داشته باشید. شما باید سعی کنید چیزهای جدید یاد بگیرید، مهارت‌های تازه‌ای که به بازار آمده را فرا گرفته و دانش خود را گسترش دهید. اگر رشد نکنید، آن‌گاه دچار رکود می‌شوید و این بدترین اتفاقی است، که شما مایلید برای‌‌تان بیفتد. احتمالا خودتان از اهمیت پیشرو بودن در بازی آگاه هستید، اما یک یادآوری دوستانه هرگز ضرری ندارد.

هنگامی که شروع به ارتقای برند شخصی‌تان می‌کنید، فرصت‌های مناسب در مسیر شما قرار خواهند گرفت. مردم شما را خواهند فهمید و به شما اطمینان خواهند کرد. با این حال، فراموش نکنید چقدر برای‌تان موثر است که خودتان به چیزی دست یابید. شما نباید درباره‌ی آنچه انجام نداده‌اید حرف بزنید، زیرا شما را از برند شخصی‌تان دور خواهد کرد. بهتر است نقایص و ضعف‌هایتان را پذیرا باشید. این کار شما را فردی انسان‌تر و قابل درک‌تر نشان می‌دهد.

منبع:

1

برچسب ها :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

کل :
میانگین :
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x