/ دسته‌بندی نشده / بیوگرافی امبر هرد و حواشی او با جانی دپ
آنچه در این مقاله می‌خوانید

امبر هرد بازیگر مطرح هالیودی در سال 2015 با جانی دپ ازواج کرد. این رابطه دوامی نداشت و در سال‌های بعد با درخواست طلاق امبر هرد به جریان افتاد. در پی این جریان و دادگاه اعاده حیثیت جانی دپ، حواشی و افشاگری‌های بسیاری انجام می‌شود که آینده شغلی هر دو بازیگر را به خطر انداخته است. در ادامه این مقاله با بیوگرافی امبر هرد بیشتر آشنا خواهید شد

این روزها در دنیای هالیود شاهد حواشی زیادی هستیم که بینندگان را شوک زده کرده است! یکی از پر سر و صداترین این حواشی، ماجرای دادگاه امبر هرد و جانی دپ بوده است. این اتفاق در خبرگزاری‌های بزرگ و مطرح دنیا پوشش داده شد تا حدی که بسیاری از طرفدران هالیود، پخش زنده آخرین جلسه دادگاه این دو بازیگر را مشاهده می‌کردند.

امبر هرد یکی از بازیگران معروف و شناخته شده در دنیای فیلم‌های هالیودی است که جز پرحاشیه‌ترین بازیگران هالیودی شناخته می‌شود. انتقادات و نظرات مختلفی درباره او وجود دارد که در پی حواشی اخیر شدت بیشتری نیز پیدا کرده‌اند.

بیوگرافی امبر هرد

امبر لورا هرد (Amber Laura Heard) متولد ۲۲ آوریل ۱۹۸۶ یکی از بازیگران مطح هالیودی است. او اولین بازی خود را در درام ورزشی چراغ‌های جمعه شب و در سال ۲۰۰۴ انجام داد. پس از آن امبر هرد به بازی در نقش‌های کوچکی در فیلم‌های سرزمین شمالی و آلفا داگ پرداخت که شهرت زیادی برای او نداشتند.

در سال ۲۰۰۶ او اولین نقش اصلی خود را در فیلم همه پسران عاشق ماندی لین (All the Boys Love Mandy Lane) پشت سر گذاشت و پس از آن تحت عنوان مدل و بازیگر هالیود بر سر زبان‌ها افتاد.

او در فیلم‌های زیادی به ایفای نقش پرداخت که می‌توان به “عقب نشینی هرگز”، “پاین اپل اکسپرس”، “خبرچینان”، “ناپدری”، “سرزمین زامبی‌ها”، “جونزها”، رانندگی جنون” و “خاطرات عجیب و غریب” اشاره کرد. او در رزومه کاری خود سابقه همکاری با بازیگران مطرحی هم‌چون جانی دپ یا نیکلاس کیج را دارد و افتخاراتی مانند جوایز جوان هالیود یا جایزه ویژه در جشنواره فیلم هالیود را به دست‌آورد.

از جمله فیلم‌های مطرح و شناخته شده‌ای که به ایفای نقش در آن‌ها پرداخت می‌توان به “لیگ عدالت” یا “اکوامن” اشاره کرد. این بازیگر اهل تگزاس از سال ۲۰۰۳ تاکنون مشغول بازی در فیلم‌های مطرح و همکاری با کارگردانان شناخته شده بوده است.

ملاقات و آشنایی امبر هرد و جانی دپ

بازی مشترک جانی دپ و امبر هرد در فیلم The Rum Diary را می‌توان اولین ملاقات آن‌ها دانست. در این فیلم کارکترهای امبر هرد و جانی دپ وارد رابطه عاطفی می‌شود. این ملاقات و ایفای نقش را می‌توان جرقه‌هایی برای زمانی دانست که این دو در دنیای واقعی با یکدیگر وارد رابطه عاطفی شدند.

جانی دپ در سال ۲۰۱۲ از پارتنرش، ونسا پاردای پس از ۱۴ سال زندگی مشترک جدا شد. رابطه جانی دپ و ونسا پاردای در سال ۲۰۱۱ یا ۲۰۱۲ علی رقم این که این دو فرزند داشتند، به پایان رسید. در پی این جدایی بود که جانی دپ و امبر هرد وارد رابطه شدند.

رابطه هرد و دپ ادامه پیدا کرد و خبر رسمی نامزدی آن‌ها در سال ۲۰۱۴ در رسانه‌ها اعلام شد. مجله people در سال ۲۰۱۵ پوشش خبری از ازدواج این دو بازیگر مطرح را انجام داد. ازدواج آن‌ها به صورت خصوصی و در منزل شخصی آن‌ها در لس آنجلس انجام شد.

2015 شروعی برای حواشی امبر هرد و جانی دپ

پیش از این امبر هرد ادعا کرده بود که در سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ توسط جانی دپ مورد آزار جسمی قرار گرفته و این موضوع بخشی از اعترافات وی در دادگاه به شمار می‌رود. اولین حاشیه‌ای که از این زوج در رسانه‌ها پخش شد، مربوط به وارد کردن دو سگ به خاک استرالیا بود که خلاف قوانین این کشور عمل کردند. پس از آن امبر هرد و جانی دپ در ویدیوی کوتاه عذرخواهی خود را اعلام کردند.

قطع شدن انگشت جانی دپ

با توجه به اظهارات جانی دپ در سال ۲۰۱۵، وکلای وی از امبر هرد درخواست می‌کنند تا عهدنامه پیش از ازدواج را امضا کند و در پی آن امبر هرد خشمگین شده و جدالی بین دو آن رخ می‌دهد. جانی دپ ادعا می‌کند در پی این اتفاق، هرد بطری وودکا را به سمت او پرتاب کرده که باعث قطع شدن بخشی از انگشتان وی شده است.

دپ در ادامه صحبت‌های خود عنوان کرده که در زمان وقوع این حادثه برای حفاظت از امبر هرد، راجع به واقعیت ماجرا به کادر درمان دروغ گفته است!

ماجرای مدفوع امبر هرد روی تخت

پرحاشیه‌ترین اتفاقی که میان این دو زوج رخ داد را می‌توان ماجرای مدفوع روی تخت دانست. جانی دپ در اظهارات خود عنوان می‌کند که هرد مدفوع خود را سمتی از تخت که او می‌خوابید مالیده بود و سعی داشت این کار را به گردن سگ‌ها بیندازد.

در پی این اتفاق بحث میان هرد و دپ بالا می‌گیرد تا جایی که هرد به دوستان خود زنگ می‌زند و وانمود می‌کند که جانی دپ او را مورد ضرب و شتم قرار داده است. این در حالی است که دپ ادعا می‌کند در آن زمان حتی در کنار هرد نیز نبوده است.

درخواست طلاق از سمت امبر هرد!

در سال ۲۰۱۶ امبر هرد درخواست طلاق خود را در دادگاه به ثبت می‌رساند. او دلیل اصلی این درخواست را آزار و اذیت جسمی توسط جانی دپ عنوان کرده بود. در اظهارات وی آمده که این خشونت‌ها در پی مصرف الکل و مواد مخدر توسط دپ رخ می‌داده است.

یکی از اظهارات هرد در دادگاه این بوده که دپ با پرت کردن موبایل باعث ایجاد کبودی روی صورت او شده است؛ در نهایت گزارش‌های پلیس لس آنجلس خلاف این موضوع را ثابت کرد. 

توافق ۷ میلیون دلاری و پایان ماجرای طلاق

نزدیک به یک سال پس از درخواست طلاق هرد در سال ۲۰۱۷، او ۷ میلیون دلار از جانی دپ به عنوان نفقه و برای لغو حکم ممنوعیت دریافت کرد. در ادامه هرد ادعا کرده بود که تمام این مبلغ را به موسسات خیریه بخشیده که اخیرا مشخص شده که این ادعا دروغ بوده است.

پس از یک سال سرانجام در سال ۲۰۱۷ پرونده طلاق این دو بازیگر بسته شد و در پی آن توافق نامه‌ای را امضا کردند که طبق آن نمی‌توانند از تمام پروسه رابطه یا طلاقشان بدگویی کنند.

اعاده حیثیت جانی دپ از امبر هرد

پس از دو سال و در سال ۲۰۱۹ جانی دپ با ثبت شکایتی مبنی بر اعاده حیثیت از هرد در دادگاه خواستار ۵۰ میلیون دلار غرامت شد. پرونده طلاق و حاشیه‌های این دو بازیگر با باز شدن این پرونده جانی دوباره گرفت و رسانه‌ها بار دیگر این اتفاقات را در سر تییتر اخبار خود پوشش دادند.

امبر هرد و ایلان ماسک

ایلان ماسک یکی از ثروتمندترین افراد دنیا و متولد آفریقایی جنوبی است. انتشار فیلمی از او در کنار امبر هرد در وضعیتی که هرد همچنان با جانی در رابطه بود، مدرکی برای خیانت هرد به دپ تلقی می‌شد. این فیم مربوط به پنت هوس خانه جانی دپ بود و در سال  ۲۰۱۶ توسط دوربین‌های مدار بسته به ثبت رسیده بود.

فیلم پخش شده از ایلان ماسک و هرد توسط ایلان ماسک ساختگی تلقی شده و مدعی بود که در زمان رابطه این دو بازیگر با هرد رابطه‌ای نداشته است. رابطه ماسک و هرد البته دوام چندانی نداشت و پس از انتشار این فیلم به پایان رسید.

ایلان ماسک که از دو همسر قبلی خود صاحب ۶ فرزند شده بود عنوان کرد که جانی دپ و امبر هرد باید دعواهایشان را کنار گذاشته و با هم کنار بیایند.

شکایت جانی دپ و درخواست غرامت ۱۰۰ میلیون دلاری امبر هرد

با جریان افتادن دوباره دادگاه جانی دپ و هرد، موجی از افشارگری‌ها نمایان شدند که در پی آن‌ها دپ اظهارات جدید در مورد خشونت هرد در دادگاه بیان کرد. او عنوان کرد که هرد او را مورد خشونت قرار می‌داد و در جریان بحث و جدال‌های آن‌ها مدام اشیاء مختلف را به سمت وی پرتاب کرده است.

دپ در جریان این دادگاه فایل صوتی را به دادگاه ارائه می‌کند که در آن هرد به خشونت خود علیه او اعتراف می‌کند. در ادامه این دادگاه امبر هرد به اتهام خشونت فیزیکی درخواست غرامت ۱۰۰ میلیون دلاری داشته است.

اثرات حواشی هرد و دپ در حرفه بازیگری آن ها

در سال‌های اخیر و در پی جریان طلاق و اعاده حیثیت جانی دپ، حواشی زیادی برای این دو بازیگر ایجاد شد و طرفداران آن‌ها را شوکه کرد. در پی این اتفاقات جانی دپ نقش جک اسپارو در فیلم دزدان دریایی کارائیب را از دست داد. هم‌زمان کمپینی قدیمی در مورد این که امبر هرد نیز از بازی در فیلم آکوامن کنار گذاشته شود، جان گرفت. در این کمپین تقریباً ۲ میلیون امضای موافق جمع شد.

دادگاه جانی دپ و امبر هرد در ویرجینیا ادامه دارد!

با وجود تمام حواشی و بحث‌هایی که این دو بازیگر در جریان دادگاه داشتند و افشارگری‌هایی که پرده برداری شدند، هم‌چنان نتیجه دادگاه آن‌ها نامشخص است. با این وجود که اظهارات جانی دپ و مدارکی که در این موارد ارائه کرده، باعث شدند تا دادگاه تا حدی به نفع او پیش برود، اما همچنان نتیجه نهایی دادگاه نامشخص است.

سخن آخر

امبر هرد دو تتو در کمر خود دارد، که به گفته خود او یکی از آن‌ها شعری از عمر خیام است، در حالی که در منابع رسمی شعری با این مزمون از خیام وجود ندارد. در هر صورت متن شعر فارسی خالکوبی شده بر کمر امبر هرد به این شرح است:

ای شیرین نفس کوچک بیهوده غبار گلرنگ
مرگ در پی توبه هولناکی دوان است

ببین چگونه پوشش گل سرخ ره سیدره
یک لحظه می‌بوید و به یک وزش ؟؟؟

برای کسب اطلاعات بیشتر از زندگی این بازیگر می‌توانید صفحه اینستاگرام او را دنبال کنید.

amberheard@

منبع:

1

برچسب ها :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

کل :
میانگین :
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x