/ دسته‌بندی نشده / بیوگرافی کیانوش رستمی وزنه برادار المپیک
آنچه در این مقاله می‌خوانید

کیانوش رستمی متولد ۱ مرداد ۱۳۷۰ در اسلام‌آباد غرب استان کرمانشاه، عضو تیم ملی وزنه ‌برداری ایران است.متولد بخش کوزران است، دیپلم کامپیوتر دارد و در مقطع لیسانس تربیت بدنی در دانشگاه آزاد را ادامه داد،۴ تا خواهر و سه تا برادر دارد، هیچ کس فکر نمیکرد او وزنه بردار شود.

شروع فعالیت کیانوش رستمی

به واسطه برادرش که وزنه بردار بود با این رشته آشنا شد در همان روز اول بخاطر فیزیک بدنی اش همه باحالت تمسخر به او می‌گفتند به درد کشتی می‌خورد نه وزنه برداری، اما تشویق برادرش باعث شد او این رشته را ادامه دهد.

همچنین بخوانید:

لحظه قهرمانی کیانوش رستمیطلای المپیک 2016 ایران
توهین به لیلا رجبی در شبکه ورزش 

ورزش های مورد علاقه کیانوش رستمی

می‌گوید اوایل سررشته ای از وزنه برداری نداشتم، و قبل از آن در ژیمناستیک، واتر پلو و کاراته کار کرده بودم و در همه آنها جز بهترین‌ها بودم.

اولین مسابقه رسمی کیانوش رستمی

در مسابقات استانی کرمانشاه به همره افراد بزرگتر از خودم وزنه زدم و سوم استان شدم فکر کنم در دوضرب نزدیک به۵۰کیلوگرم زدم البته آن موقع۱۱ساله بودم.

دلخوری کیانوش رستمی از مسئولان

من وقتی از مسابقات جهانی با مدال طلا برگشتم۲۰نفر از مسئولان به خانه ما آمدند و فقط یک سکه برای من آوردند. کاش می‌ آمدند چای و شیرینی خود را می‌خوردند و می‌ رفتند.خانواده ما احترام دارد. اگر بخاطر پدر و مادرم نبود خیلی اتفاقات دیگری آنجا می‌افتاد اما پدر و مادر من مسن هستند و کوچکترین موضوعی در روحیه آنها تاثیر می‌ گذارد.

بهترین رکوردهای کیانوش رستمی

 • وزن :۸۵–
 • یک‌ ضرب :۱۷۸کیلوگرم(۲۰۱۴)
 • دوضرب :۲۲۰کیلوگرم(۲۰۱۶)
 • مجموع :۳۹۵کیلوگرم(۲۰۱۶)

افتخارات کیانوش رستمی

المپیک تابستانی

 • مدال نقره ۸۵ کیلوگرم لندن (۲۰۱۲)

قهرمانی جهان

 • مدال طلا ۸۵ کیلوگرم پاریس (۲۰۱۱)
 • مدال طلا ۸۵ کیلوگرم آلماتی (۲۰۱۴)
 • مدال نقره ۸۵ کیلوگرم هیوستون (۲۰۱۵)

بازی‌های آسیایی

 • مدال نقره ۸۵ کیلوگرم اینچئون (۲۰۱۴)

قهرمانی آسیا

 • مدال نقره ۸۵ کیلوگرم تونگلینگ (۲۰۱۱)
 • مدال نقره ۸۵ کیلوگرم پیونگتائک (۲۰۱۲)

آیا کیانوش رستمی ازدواج کرده؟

کیانوش رستمی ازدواج نکرده و در حال حاضر مجرد است.

موفقیت‌های بین‌المللی کیانوش رستمی

وی در سال‌های ۲۰۱۱ میلادی و ۲۰۱۲ میلادی موفق به کسب نشان نقره مسابقات قهرمانی آسیا شد. وی در مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان ۲۰۱۱ در شهر پاریس فرانسه به مدال طلا دست یافته‌است و همچنین در رقابت‌های المپیک لندن، موفق به دریافت مدال نقره شد.

کیانوش رستمی در المپیک ریو

رستمی در دومین دوره حضور خود در مسابقات المپیک توانست در مسابقات وزنه‌برداری وزن ۸۵ کیلوگرم المپیک ریو، ضمن کسب مدال طلا، هم رکورد مجموع المپیک را بشکند و هم برای دومین بار رکورد مجموع جهانی را از آن خود کند. وی در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۶ در دسته ۸۵ کیلوگرم موفق به کسب مدال طلا و جابجایی رکورد به میزان ۳۹۶ کیلوگرم مجموع المپیک شد. بنابراین رستمی برای دومین دوره پیاپی اولین ورزشکار ایران در المپیک بود که اولین مدال کاروان ورزشی ایران را به دست آورد.

کیانوش رستمی در المپیک لندن

در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۲ لندن، در وزن ۸۵ کیلوگرم مردان با ۱۷۱ کیلوگرم در یک ضرب، ۲۰۹ کیلوگرم در دو ضرب و مجموع ۳۸۰ کیلوگرم پس از آدریان زیلنسکی از لهستان و آپتی آیوکادوف از روسیه، موفق به دریافت مدال برنز شد؛ و پس از ۴ سال و در پی مثبت اعلام شدن نتیجه دوپینگ آپتی آیوکادوف مدال نقره بازیها به کیانوش رسید.

کیانوش رستمی در مسابقات جهانی قزاقستان

رستمی در حالی کار خود را در مسابقات جهانی قزاقستان آغاز کرد که تمام نگاه‌ها به او بود تا بالاخره ایران نیز در این رقابتها صاحب مدال شود.

در گروه A دسته ۸۵ کیلوگرم ۱۰ وزنه ‌بردار حضور داشتند که رقابت اصلی میان کیانوش رستمی، آپتی آیوکادوف و آرتیم اوکولوف از روسیه، ایوان مارکوف از بلغارستان، اندری ریباکو از بلاروس بود.

رستمی در پایان با ثبت رکورد ۱۷۸ کیلوگرم در یک ضرب، ۲۱۳ کیلوگرم در دوضرب و ۳۹۱ کیلوگرم در مجموع مدال طلا جهان را برگردن آویخت.

او در یک ضرب مدال نقره کسب کرد و در دوضرب مدال طلا را بدست آورد.

کیانوش رستمی و شکستن رکورد جهان

کیانوش رستمی در مسابقات بین‌المللی وزنه‌برداری جام فجر در حرکت ۲ضرب وزنه ۲۲۰ کیلوگرمی را مهار کرد تا ضمن شکست رکورد این حرکت، به حدنصابی جدید از رکورد مجموع دست پیدا کند.

بیوگرافی کیانوش رستمی

منبع:

1

بیوگرافی ارسلان کاظمی، بسکتبالیست ایرانی در NBA

ارسلان کاظمی نائینی متولد «۲ اردیبهشت ۱۳۶۹» در اصفهان است. ارسلان کاظمی، دومین بازیکن تاریخ بسکتبال ایران در راه یافتن به لیگ NBA است.

بیوگرافی ارسلان کاظمی، دومین بسکتبالیست تاریخ ایران در NBA را در این مطلب بخوانید.

بیوگرافی کوتاه ارسلان کاظمی

کالج: رایس

پست: فروارد قدرتی

شماره پیراهن: ۱۴

قد: ۶ فوت ۸ اینچ «۲٫۰۳ متر»

وزن: ۲۲۵ پوند «۱۰۲ کیلوگرم»

ملیت: ایرانی

تولد: ۲۲ آوریل ۱۹۹۰ ‏(۲۵ سال)

محل تولد: اصفهان، ایران

ارسلان کاظمی، کاپیتان تیم ملی زیر ۱۸ سال بود و در سن ۱۷ سالگی برای یک فصل بازیکن تیم بزرگسالان ذوب‌آهن اصفهان بود و دومین ایرانی تاریخ بسکتبال کشور است که در اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا حضور پیدا کرده و هم اکنون عضو باشگاه آتلانتا هاوکس است.

سوابق کاری ارسلان کاظمی

دانشگاه رایس

او اولین ایرانی تمام تاریخ است که موفق به دریافت کمک هزینه دانشجویی برای بازی در لیگ دسته یک کالج‌های آمریکا «NCAA» شد. او پیشنهادهایی از دانشگاه‌های مریلند، سیتون هال، اوکلاماها، میسوری، نبراسکا و رایس دریافت نمود. در یازده آبان سال ۱۳۸۷ «یک نوامبر ۲۰۰۸»، ارسلان کاظمی، در زمستان سال بعد برای رایس بازی نمود. او عضو کالچ مک مورتی در دانشگاه رایس است.

کاظمی در سال اول حضورش در در دانشگاه رایس را با میانگین ۱۰٫۳ امتیاز در هر بازی و ۹٫۱ ریباند در هر بازی، سالی خوب و دلپذیری را سپری نمود. کاظمی عنوان عضو سی-یو ای ای ، تیم منتخب دانشحویان سالی را کسب کرد.

حضور او در تیم اورگن

ارسلان کاظمی در اواسط فصل ٢٠١٣ به اورگن پیوست. این بازیکن با اورگن توانست به مرحله حذفی مسابقات ان.سی.ای.ای « ان.سی.دابل ای» صعود کند و یک آمار خیره کننده در ریباند را به ثبت برساند. این بازیکن در یک بازی موفق شد ١٧ ریباند کسب کند. 

سوابق بین‌المللی ارسلان کاظمی

کاظمی به عنوان کاپیتان تیم ملی زیر ۱۸ سال، در مسابقات بین‌المللی، با کسب ۱۶٫۶ امتیاز و ۱۲٫۲ ریباند، در هر بازی، و نیز ۳ پاس منجر به گل، عنوان برترین امتیازآور مسابقات جام جهانی زیر ۱۹ سال فیبا ۲۰۰۹، در اوکلند نیوزلند را کسب نمود. او در سال ۲۰۱۰ یکی از ۱۲ مرد اصلی تیم ملی ایران در مسابقات جام جهانی بسسکتبال در استانبول بود. وی دی ان مسابقات با میانگین ۱۲ امتیاز و ۷٫۴ ریباند و ۰٫۴ پاس منجر به گل، در هر بازی یکی از بازیکنان موفق ایران بود. همچنین او با ۲٫۸ استیل در هر مسابقه بهترین استیلر رقابت‌های جام جهانی بسکتبال ۲۰۱۰ بود.

حضور ارسلان کاظمی در NBA

ارسلان کاظمی در درفت سال ٢٠١٣ و در پیک ٥٤ به واشنگتن ویزارد پیوست. ولی این بازیکن از واشنگتن به فیلادلفیا سونی سیکسرز ترید شد و دومین ایرانی لقب گرفت که تا به حال توانسته به لیگ NBA راه پیدا کند.

منبع: ورزش، ویکی‌پدیا

منبع:

1

برچسب ها :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

کل :
میانگین :
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x