/ دسته‌بندی نشده / بیوگرافی محمد نصرتی؛ بازیکن و مربی فوتبال
آنچه در این مقاله می‌خوانید

بیوگرافی محمد نصرتی: محمد نصرتی متولد ۲۱ دی ماه ۱۳۶۰ در کرج، بازیکن سابق و مربی فوتبال ایرانی است. او مدرک لیسانس تربیت بدنی داشته و سابقه‌ بازی و مربی‌گری در چندین باشگاه را دارد.

اگر از علاقمندان و طرفداران به فوتبال هستید، حتما نام محمد نصرتی را شنیده‌اند. محمد نصرتی یکی از بازیکنان موفق و توانای فوتبال است که علاوه‌بر بازی، دستی هم در مربیگری دارد. در ادامه با بیوگرافی و فعالیت‌های محمد نصرتی و حواشی پیش آمده برای او آشنا خواهید شد.

بیوگرافی محمد نصرتی

محمد نصرتی متولد ۲۱ دی ماه ۱۳۶۰ در کرج، بازیکن سابق و مربی فوتبال ایرانی است. او مدرک لیسانس تربیت بدنی و سابقه عضویت در تیم‌های ابومسلم خراسان، پاس تهران، پرسپولیس تهران، النصر امارات، تراکتورسازی تبریز و پیکان تهران را دارد.

ازدواج و خانواده

محمد نصرتی در شهر کرج بزرگ شده، پدرش بازنشسته از شغل آشپزی و مادرش خانه دار است. محمد فرزند دوم خانواده است، دو خواهر و دو برادر دارد و متاهل است.

شروع فعالیت

محمد وقتی ۱۶ ساله بود از سال ۱۳۷۶ فوتبال را با تیم جوانان کشاورز شروع کرده و بعد از یک سال به تیم جوانان پاس راه پیدا کرد و به مدت دو سال در این تیم حضور داشت. سپس از سال ۱۳۷۹ به تیم بزرگسالان ابومسلم مشهد دعوت شد و از سال ۱۳۸۰ به تیم لیگ برتری پاس تهران برگشت و ۶ سال درخشان در این تیم در پست مدافع سپری کرد.

او در سال ۱۳۸۶ به تیم پرسپولیس آمد و به مدت دو سال در این تیم بازی کرد. درخششی که در این تیم داشت موجب بازی یکساله اش در النصر امارات شد. سپس توانست در فصل ۸۸ – ۸۹ در تراکتورسازی بازی کند و سال ۹۰ دوباره به پرسپولیس باز گردد.

 گل به یاد ماندنی محمد نصرتی

محمد در سال ۱۳۸۱ وارد تیم ملی می‌شود و به مدت ۱۱ سال تا سال ۱۳۹۲ در ۸۳ بازی ۵ گل را به ثمر می‌رساند. گل او در بازی مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۶ در ۲۱ بهمن ۱۳۸۳ که باعث صعود تیم ملی به جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان شد در خاطر همه ماند و جاودانه شد.

اگر فوتبالیست نمی‌شد

محمد نصرتی می‌گوید: “مطمئنا اگر وارد فوتبال نمی‌شدم درس خواندن را ادامه می‌دادم، رشته مهندسی صنایع را خیلی دوست دارم و این رشته را ادامه می‌دادم.

حاشیه اخلاقی با شیث رضایی

در هفته ۱۲ فصل ۹۰ – ۹۱ در بازی پرسپولیس و داماش، پس از گلی که پرسپولیس به داماش زد، محمد نصرتی در حین ابراز خوشحالی و شادی تیم شوخی نا مناسب و پسرانه‌ای با شیث رضایی انجام داد که منجر به محرومیت ۴ ماهه نصرتی و محرومیت ۶ ماهه شیث و اخراج وی از پرسپولیس شد.

پس از محرومیت

او پس از پایان دوران محرومیتش از تیم پرسپولیس جدا شد و از سال ۹۱ – ۹۳ در تیم تراکتورسازی بود، سپس یک سال در پیکان، دو سال گسترش فولاد و در نهایت در سال ۹۷ با نفت تهران از فوتبال خداحافظی کرد و به عنوان دستیار در باشگاه دسته دو شروع به فعالیت کرد.

دوران مربیگری

بعد از خداحافظی از فوتبال به مربیگری روی آورده وتاکنون سرمربی تیم هایی، چون گل ریحان البرز بوده و در سال ۱۳۹۷ بعد از کناره‌گیری فراز کمالوند به عنوان سرمربی موقت گل ریحان البرز انتخاب شد.

دیگر علایق و سرگرمی‌ها

محمد نصرتی پرسپولیسی است و به غیر از فوتبال به والیبال نیز علاقه دارد. از رنگ خاکستری خوشش میاد وغذای مورد علاقه اش لوبیا پلو است. او می‌گوید: “از لیگ‌های خارجی، لیگ اسپانیا لالیگا دوست داشتنی است. از دوران بچگی تیم مورد علاقه ام آث میلان است و مالدینی، نه بخاطر اینکه مدافع است بلکه، چون سبک بازی اش شبیه من است (خنده) را دوست دارم.

اطلاعات باشگاهی

باشگاه جوانان
سال باشگاه 
۱۳۷۶–۱۳۷۷کشاورز تهران
۱۳۷۷–۱۳۷۹پاس تهران
باشگاه‌های حرفه‌ای
سال باشگاه بازی گل
۱۳۷۹–۱۳۸۰ابومسلم خراسان۱۵ ۱
۱۳۸۰–۱۳۸۶پاس تهران۱۱۶۸
۱۳۸۶–۱۳۸۷پرسپولیس تهران۳۰ ۱
۱۳۸۷–۱۳۸۸النصر امارات۲۲۱
۱۳۸۸–۱۳۸۹تراکتور۳۳ ۵
۱۳۹۰–۱۳۹۱پرسپولیس تهران۱۸ ۱
۱۳۹۱–۱۳۹۳تراکتور۴۸ ۲
۱۳۹۳–۱۳۹۴پیکان تهران۲۵ ۰
۱۳۹۴–۱۳۹۵گسترش فولاد۱۷ ۰
۱۳۹۵ماشین‌سازی۸ ۰
۱۳۹۵–۱۳۹۶گسترش فولاد۷ ۰
۱۳۹۶–۱۳۹۷نفت تهران۲۰ ۲
تیم ملی
سال باشگاهبازیگل
۱۳۸۱–۱۳۹۲ایران۸۳ ۵
دوران مربیگری
سال باشگاه 
۱۳۹۷گل ریحان البرز (موقت)
۱۳۹۸گل ریحان البرز

افتخارات

افتخارات باشگاهی

قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران 

 • ۰۴/۲۰۰۳ با پاس تهران
 • ۰۸/۲۰۰۷ با پرسپولیس

نایب قهرمانی

 • ۰۳/۲۰۰۲ با پاس تهران
 • ۰۶/۲۰۰۵ با پاس تهران
 • لیگ برتر فوتبال ایران ۹۲–۱۳۹۱ به همراه باشگاه تراکتورسازی تبریز

قهرمانی جام حذفی

 • قهرمانی جام حذفی فوتبال ایران ۹۳–۹۲ به همراه تیم فوتبال باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز

افتخارات ملی 

جام بین قاره‌ای

 • ۲۰۰۳، ایران

بازی‌های آسیایی

 • ۲۰۰۲، ایران

قهرمانی فوتبال غرب آسیا

 • قهرمانی سال ۲۰۰۴
 • مقام سوم سال ۲۰۰۲

جام ملت‌های آسیا

 • مقام سوم سال ۲۰۰۴

اینستاگرام محمد نصرتی

یکی از راه‌های ارتباطی محمد نصرتی با مخاطبان و طرفدارانش، صفحه‌ی اینستاگرام اوست. شما هم می‌توانید برای دیدن عکس‌های بیشتر، فعالیت‌ها و جنجال‌های پیش آمده برای ایشان، او را در اینستاگرام دنبال کنید.

سخن آخر

در این مقاله بیوگرافی محمد نصرتی را مطالعه کردید. شما چه دیدگاهی راجع به بازی و مربیگری آقای نصرتی دارید؟

بیوگرافی محمد نصرتی

منبع:

1

بیوگرافی پیام صادقیان؛ بازیکن پرحاشیه پرسپولیس و تیم ملی

پیام صادقیان بازیکن اسبق فوتبال کشور و فرزند مرحوم حسن صادقیان فوتبالیست برجسته دهه ۶۰ و ۷۰ است. وی در تاریخ ۱۳۷۰/۱۲/۱۰ در محله امیر خیزی تبریز به دنیا آمد.

پیام صادقیان بازیکن اسبق فوتبال کشورمان بوده که می‌توانست بازیکنی آینده دار شود، اما حواشی بسیار زیادی همراه وی شدند و در نهایت همین حواشی او را از مسیر خود دور کردند. برای آشنایی کامل با این بازیکن در ادامه ما را همراهی کنید.

بیوگرافی پیام صادقیان

پیام صادقیان بازیکن فوتبال کشور و فرزند مرحوم حسن صادقیان فوتبالیست برجسته دهه ۶۰ و ۷۰ است. وی در تاریخ ۱۳۷۰/۱۲/۱۰ در محله امیر خیزی تبریز به دنیا آمد. او در نهایت توانست تا دبیرستان به تحصیلات خود ادامه دهد و مدرک دیپلم خود را بگیرد.

شروع فعالیت‌های فوتبالی

خانواده صادقیان در سال ۸۳ درست وقتی که پیام ۱۳ سال سن داشت، به اصفهان مهاجرت کردند. در همان زمان بود که او به تیم نونهالان ذوب‌آهن راه یافت و چند سالی را در این تیم و بعد از آن چند سالی را در مقطع بزرگسالان تیم ذوب آهن در لیگ برتر مشغول به بازی شد. همچنین وی با بازی خوبی که از خود در این تیم نشان داد به تیم ملی راه یافت. در ادامه و بعد از تیم ذوب آهن در لیگ سیزدهم، به مدت دو سال به باشگاه پرسپولیس به سرمربیگری علی دایی انتقال پیدا کرد. پس از حضور در پرسپولیس زمانی که سرمربی جدید وارد این تیم شد به مدت یک فصل به تیم نفت پیوست و در نیم فصل دوم به تیم صبای قم و پس از آن به ماشین سازی نقل مکان کرد. در نهایت با قرارداد بستن با تیم عثمانلی به عنوان یک لژیونر ایرانی به ترکیه سفر کرد. آخرین تیمی که پیام صادقیان در آن به عنوان بازیکن فوتبال بازی کرد، تیم سپیدرود رشت به سرمربیگری علی کریمی بود.

حاشیه های زندگی پیام صادقیان

پیام صادقیان اولین بار به خاطر کشیدن قلیان همراه با مسلم مسلمان در کمپ تیم ملی امید در برنامه نود مؤاخذه شد. بعد از آن شعار قلیونی قلیونی پس از هر بار پا به توپ شدن این بازیکن از سوی تماشاگران حریف در ورزشگاه طنین انداز می‌شد؛ اما این پایان ماجرا نبود. کتک زدن داور یکی دیگر از حواشی‌های این بازیکن بود که شش ماه محرومیت برای وی به دنبال داشت. در ادامه ارتباط با تتلو خواننده زیر زمینی بر حاشیه‌های وی دامن زد و در عید نوروز ۹۴ بود که عکس وی با این خواننده سوژه رسانه‌ها شد.

پس از آن باز در ایام عید سال ۹۷ بود که یک خانم مدل ایرانی که در ترکیه زندگی می‌کرد برای جذب فالوور بیشتر ویس‌هایی را از رابطه خود با پیام صادقیان منتشر کرد و پس از سخنان تندی که بر علیه این بازیکن در اینستاگرام داشت در نهایت توانست فالوور‌های زیادی را جذب کند، اما پیام صادقیان به هیچ کدام از سخنان این خانم واکنشی نشان نداد. این تمام حاشیه‌های این بازیکن نبود و در نهایت فعالیت او در ترکیه بزرگ‌ترین دردسر را برای وی به ارمغان آورد.

 محرومیت از فوتبال

پیام صادقیان که برای مقطعی جزء استعداد‌های فوتبال به شمار می‌رفت و یکی از ستاره‌های تیم پرسپولیس و ذوب آهن بود، پس از افت بازی در تیم سرخ پایتخت، فعالیت خود را در سایر تیم‌ها ادامه داد. افت کیفیت بازی او و فوتبال در باشگاه‌های سطح پائین‌تر باعث شد به ترکیه مهاجرت کرده و از ابتدای این فصل اعلام کند که دیگر قصد ادامه فوتبال را ندارد. از آن سو خبری مبنی بر ایجاد سایت شرطبندی این بازیکن فوتبال در فضای مجازی پیچید و باعث واکنش تند کمیته اخلاقی شد، به گونه‌ای که وی را به مدت ۱۵ سال از هرگونه فعالیت فوتبالی محروم کردند.

پیام صادقیان که پیش از این حاشیه سازی‌های فراوانی نیز داشته بود این محرومیت را مورد تمسخر قرار داده و در جواب آن گفت: آقایان به جای ۱۵ سال ۲۰ سالش می‌کردند که رند شود! من که قصد فوتبال بازی کردن نداشتم. در بخشی دیگر از سخنانش که در لایو اینستاگرام در جواب به هوادارانش گذاشته بود، اظهار کرد که جو فوتبال ایران باعث پایان فوتبال وی شده است.

قسمتی از مصاحبه‌ها با پیام صادقیان

دوست داری به چه سالی برگردی؟
من دوست دارم برگردم به سال ۹۳، اون زمانی که داور رو زدم. از اون موقع بود که دیگه نتونستم اوضاع رو کنترل کنم و همه چیز بدتر می‌شد.


نظرت راجع به این جمله چیه که میگن: حاشیه‌ها همیشه با پیام بوده حتی اگه نمیخواس بره سراغش؟
واقعیت اینه که حاشیه‌ها همیشه وجود داره، در صورتی که بیش‌ترین این حواشی رو من نخواستم یا نمیدونستم. البته بیشتر حاشیه‌های من به زمان حضور در پرسپولیس مربوط میشه یا حداقل میتونم بگم بعد از آن کمتر دچار حاشیه شدم.


چی باعث شد که به تیم ملی، برای حضور در جام جهانی دعوت نشی؟
اول از همه بگم آقای کی روش مربی بزرگی بود، اما اینکه خیلی‌ها می‌گویند بخاطر دعوا با هم تیمی دعوت نشدم حرف بی ربطی است، زیرا کسانی دیگر مثل احسان حاج صفی نیز دعوا کردند، اما دعوت شدند، می‌توانم بگویم کی روش نخواست من رو ببره، با من حال نکرد.


چرا دوس داری لژیونر بشی؟
چون اونور آب راحت ترم. از نظر زندگی و فکری آرامش داری، ذهنم آزاده، پول قراردادت به یورو حساب میشه و بهترین امکانات زندگی رو داری، ضمن اینکه کاری به زندگی شخصیت ندارن. اروپا مثل ایران نیست که همه قصد داشته باشن برات حاشیه درست کنن، اونجا به استعدادت نگاه میکنن.


تو یک تبریزی هستی چرا هیچ وقت به تراکتور نرفتی؟
زمانی که قصد داشتم از ذوب آهن به پرسپولیس بیام از همه تیم‌ها پیشنهاد داشتم، اما هیچ وقت تراکتور برای حضور من در تیمش تماس نگرفت.


نظرت راجع به اسم‌های زیر چیه؟

 • امیر تتلو: خیلی ساله باهاش در تماس نیستم، اما واقعیت اون چیزی نیست که مردم از بیرون میبینن، من باهاش بودم و واقعیت رو دیدم. اون هیچ بدی به من نکرد.
 • محسن مسلمان: من و محسن از بچگی با هم بودیم و در مدرسه فوتبال شهر ری با هم آشنا شدیم، اما به برخی دلایل دیگه با هم در ارتباط نیستیم.

آدرس اینستاگرام پیام صادقیان

به منظور دسترسی به صفحه اینستاگرام پیام صادقیان، لینک زیر را دنبال کنید.

سخن پایانی

در نهایت می‌توان گفت پیام از آن بازیکنان با استعداد بود که قدر خود را ندانست. از زمانی که برای خود حاشیه سازی کرد فوتبال وی از نظر فنی افت شدیدی پیدا کرد و دیگر هرگز نتوانست به روز‌های اوج خود برگردد. در صورتی که درباره بیوگرافی و حواشی زندگی پیام صادقیان، دیدگاه خاصی دارید، لطفاً آن را در قسمت نظرات و پرسش‌ها با ما و دیگر مخاطبان ستاره در میان بگذارید.

بیوگرافی پیام نصرتیان

منبع:

1

برچسب ها :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

کل :
میانگین :
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x