/ مشاوره / سوالات مهم قبل از تغییر شغل به دلیل حقوق
آنچه در این مقاله می‌خوانید

شغلتان را به خاطر پول ترک نکنید، اگر هنوز به این سؤالات پاسخ ندادهاید

بسیاری از افراد معتقدند حقوق دریافتی‌شان به اندازه ارزش کاری که انجام می‌دهند، نیست. چنین حسی می‌تواند گمراه‌کننده باشد، به‌ویژه وقتی با پیشنهاد شغلی با دستمزد بالاتر رو‌به‌رو می‌شوند. اما قبل از آنکه سریع تصمیم بگیرید و صرفا به‌خاطر دستمزد بیشتر، شغل فعلی خودتان را رها کنید، بهتر است این مقاله را بخوانید.

بر اساس تحقیقی که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد، اختلاف حقوق واقعی کارکنان با حقوقی که فکر می‌کنند باید دریافت کنند، به ۱۵ هزار دلار می‌رسید. اگرچه این تحقیق در آمریکا انجام شد، اما اگر در سایر کشورهای جهان هم صورت می‌گرفت،‌ احتمالا نتیجه‌ای مشابه داشت.

اما این تنها یافتۀ پژوهش نبود. در این پژوهش، اغلب کارکنان، وجود معنا و مفید بودن شغل خود را مهم‌ترین عامل در رضایت شغلی دانستند. در واقع، حقوق دریافتی از دیدگاه اغلب ایشان، عامل مهمی در رضایتمندی از شغل به حساب نمی‌آمد؛ در عوض مواردی همچون یادگیری مهارت‌های جدید موردتوجه سؤال‌شوندگان بود.

این پژوهش نشان می‌دهد که نباید با دیدن پیشنهاد حقوقی بیشتر، سریع تصمیم‌گیری کرد. بهتر است پیش از ترک شغل خود، سؤالات زیر را از خودتان بپرسید:

۱. حقوق فعلی شما چه نسبتی با وظایف و دستمزد سایر همکاران همرده دارد؟

شاید یک شرکت جدید بتواند حقوق بیشتری بپردازد، اما باید دید این حقوق بیشتر را در ازای چه کاری به شما پرداخت می‌کند. لیستی از وظایف و مسئولیت‌های فعلی خود تهیه کنید و آن را با شرح شغل پیشنهادی مقایسه کنید. اگر قرار است حقوق بیشتر صرفا به‌علت کار بیشتر پرداخت شود،‌ شاید باید در تصمیم خود مبنی بر ترک شغل فعلی بازنگری کنید.

یکی دیگر از راه‌های مناسب برای درک منصفانه بودن حقوق،‌ مقایسه آن با حقوق دریافتی سایر هم‌رده‌هاست. تحقیق و پرس‌وجو از همکارانی که شغل مشابه شما را دارند، نشان می‌دهد که سطح دستمزد دریافتی در شغل فعلی شما، منصفانه و منطقی هست یا نه.

۲. آیا واقعا شایسته حقوق بیشتر هستم؟

نتایج یک تحقیق در سال ۲۰۱۵ نشان داد که ۸۱ درصد کارمندان، خود را وظیفه‌شناس‌تر و فداکارتر از سایر همکارانشان می‌دادند! مسلما هر فرد دوست دارد که خودش را بهتر و بالاتر ببیند؛ اما قبل از آنکه به‌سراغ مدیرتان بروید و تقاضای حقوق بیشتری کنید، دلایلی محکم و مصداقی برای شایستگی خود پیدا کنید. شاید به این نتیجه برسید که فداکاری‌های شما به اندازۀ دیگران است و نه بیشتر!

درصورتی‌که خود را شایسته حقوق بیشتر می‌دانید، می‌توانید با مشورت مدیرتان، اهدافی را تعیین و برای آنها پاداش و مزایای بیشتر در نظر بگیرید.

۳. تأثیر شغل فعلی در رضایتمندی من از زندگیام چیست؟

قبل از اینکه شغل فعلی خود را به‌خاطر حقوق بیشتر رها کنید، از خود بپرسید که آیا شغل جدید،‌ رضایت بیشتری در من ایجاد می‌کند یا خیر؟!

شرایط کاری و بیانیه مأموریت هر دو شرکت را بررسی کنید تا دریابید کدام شغل بیشترین هماهنگی را با شخصیت و روحیات شما دارد. آیا شغل پیشنهادی با درآمد بیشتر، با روحیات شما هم سازگار است؟ اگر پاسخ منفی است، در تصمیم خود مبنی بر ترک شغل فعلی بازنگری کنید.

۴. آیا میتوانید با کارفرما یا مدیرتان بهصراحت درباره حقوق و مزایا گفتوگو کنید؟

شک و تردید در چنین مواقعی طبیعی است. صحبت با مدیر یا کارفرمای خود را در نظر بگیرید. یکی از وظایف مدیران و رهبران، ایجاد فضای گفت‌وگو و تعامل صریح و شفاف است. اگر این گفت‌وگو شما را نگران و عصبی می‌کند، شاید باید در تصمیم خود مبنی بر رد پیشنهاد جدید بازنگری کنید.

به روابطی فکر کنید که در شغل فعلی، با سایر اعضای تیم و کارکنان شرکت ایجاد کرده‌اید. آیا این روابط را در شغل جدید نیز تجربه خواهید کرد؟ آیا شخصیت و نحوه برخورد مدیری که به شما پیشنهاد شغل جدید داد، شما را تحت‌تأثیر قرار داد؟ پیدا کردن گروهی از همکاران که از شما حمایت عاطفی و معنوی می‌کنند، کار راحتی نیست. پس باید این مورد را هم پیش از ترک شغل فعلی لحاظ کنید.

کلام آخر

تعداد صفرهای بیشتر همیشه وسوسه‌انگیز است، اما شغل چیزی فراتر از انجام یک سری وظایف و دریافت دستمزد است. بنابراین پیش از ترک شغل خود، درباره موارد مطرح‌شده در این مقاله تأمل کنید.

۹ نکته برای تقویت احساس ارزشمندی در محل کار

احساس ارزشمند بودن برای رشد و پیشرفت هر انسانی ضروری است. این حس رابطه عمیقی با عزت نفس دارد که از مهم‌ترین ویژگی‌های شخصیتی هر فردی است. تقویت این حس نه‌‌تنها باعث پیشرفت شغلی می‌شود بلکه کیفیت زندگی و رضایت از آن را هم رقم می‌زند. در این مقاله به ۹ نکته‌ای اشاره می‌کنیم که می‌تواند باعث تقویت احساس ارزشمندی در محل کار شود.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:
احساس ارزشمندی چیست؟ | نقش و کارکرد احساس ارزشمندی در محل کار | نکاتی برای تقویت احساس ارزشمندی در محل کار

احساس ارزشمندی چیست؟

حس ارزشمندی یکی از احساسات درونی انسان است. این حس نتیجۀ مثبت اندیشی به خود و دستاوردهای خود، به‌عنوان یک شخص است. چنین حسی رابطه عمیقی با عزت‌نفس و اعتماد به نفس دارد. این دو ویژگی شخصیتی نقش بسیار مهمی در رشد و پیشرفت فردی یک انسان دارند و در روند موفقیت و ایجاد حس رضایتمندی از زندگی نقش دارند

نقش و کارکرد احساس ارزشمندی در محل کار

حس ارزشمند بودن در محیط کار و اهمیت قائل شدن برای خود در شغلی که به آن مشغول هستید، نقش مهمی در بهبود عملکرد‌های مختلف شما دارد. از جمله مهم‌ترین این کارکردها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ایجاد و تقویت حس اعتمادبه‌نفس به قابلیت‌ها، توانمندی‌ها و قضاوت‌ها؛
  • بهبود روابط با سایر همکاران و افزایش بهره وری؛
  • افزایش قدرت تمرکز در هنگام کار؛
  • بهبود قدرت تصمیم گیری که یکی از مهم‌ترین مهارت‌های رهبری در گروه‌های شغلی است؛
  • افزایش قدرت تأثیرگذاری در مصاحبه های شغلی؛
  • انجام بهتر پروژه‌ها و دریافت پاداش یا سود مالی بیشتر.

نکاتی برای تقویت احساس ارزشمندی در محل کار

روش‌های گوناگونی برای ایجاد و تقویت این حس در محیط کار وجود دارد. خیلی از این روش‌ها در زندگی شخصی هم به کار می‌آیند. در ادامه هرکدام از آنها را مختصر توضیح می‌دهیم:

۱. ارزش خود را تعیین کنید

اولین گام در ایجاد حس ارزشمندی، تعیین چیزهایی است که شما با آنها احساس ارزشمندی می‌کنید. این چیزها می‌تواند مهارت‌های شما در محل کار باشد. برای خودتان استانداردهای کاری تعیین کنید و هنگام تعامل با همکاران، آنها را به رسمیت بشناسید. به زبان ساده، قدر و منزلت توانایی‌های حرفه‌ای خود را بدانید.

۲. اهداف خود را روشن کنید

پس از تعیین توانمندی‌ها به‌سراغ تعیین اهداف خود بروید. از آن توانایی‌ها برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنید. زمانی که ببینید در حال حرکت به‌سمت آنها هستید، قطعا حس ارزشمندی شما هم شکوفا خواهد شد.

۳. موفقیتهای خود را به یاد داشته باشید

زمانی را به یادآوری و یادداشت موفقیت‌های خود اختصاص دهید. لازم نیست این دستاوردها حتما بزرگ و خیره‌کننده باشند. می‌توانید موفقیت های شغلی روزمره خود را بنویسید. هر بار که به آنها رجوع کنید، حس ارزشمندی در شما تقویت خواهد شد.

۴. نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید

نقاط قوت خود در محل کار را بشناسید و از آنها برای پیشرفت شغلی بهره ببرید. نقاط ضعف خود را نیز شناسایی کنید و به‌جای سرزنش خود، بکوشید تا آنها را برطرف یا به نقطه قوت تبدیل کنید. حتی اگر موفق به رفع آنها هم نشدید، همین که بدانید که هستید و چه ویژگی‌هایی دارید، باعث پذیرش بیشتر خودتان به‌عنوان یک انسان می‌شود. «پذیرش خود» گام بلندی در رسیدن به حس ارزشمندی است.

۵. بازخورد بگیرید

از مدیر و همکاران خود بخواهید که بهترین ویژگی‌های شما را بیان کنند. دریافت بازخورد مثبت در ارتقای حس ارزشمندی مؤثر است. پذیرای نقدهای سازنده هم باشید و از آنها برای بهبود عملکرد شغلی خود استفاده کنید.

۶. روابط مؤثر برقرار کنید

گرچه حس ارزشمندی به عوامل درونی وابسته است، اما ایجاد و گسترش روابط شغلی مؤثر نه‌تنها باعث شناخته‌شدن بیشتر شما در حوزه کاری‌تان می‌شود، بلکه اعتمادبه‌نفس شما را هم افزایش می‌دهد. درنتیجه، شما به‌عنوان یک فرد مهم و موردتوجه، احساس ارزشمندی بیشتری در محل کار می‌کنید.

۷. به کار خود معنا بدهید

شغل و وظایف روزانه شما ممکن است با روحیات و علایق‌تان همبستگی داشته باشد. در چنین شرایطی شغل شما به سکوی ارتقای حس ارزشمندی بدل می‌شود. اما بسیاری اوقات، ضرورت‌های معاش، روحیه‌ها و علایق را به حاشیه می‌راند. در چنین شرایطی تلاش کنید لابه‌لای وظایف روزانه، معنایی خلق کنید؛ مثلا به این فکر کنید که کار شما چه تأثیر مثبتی روی دیگران می‌گذارد و چه نقشی در بهبود محیط اطراف شما ایفا می‌کند.

۸. روی خودتان تمرکز کنید

برای تمرکز روی حس ارزشمندی خود در محل کار، روی واکنش‌های همکاران درباره خود توجه کنید. ببینید آنها چه زمانی و چگونه به توانمندی‌های شما واکنش نشان می‌دهند و شما چه حسی درباره آنها دارید. با این کار شما می‌توانید به روش‌هایی برای تعامل با دیگران برسید: روش‌هایی که ارزشمند بودن شما را تأیید کنند.

۹. روی راهحلها تمرکز کنید

مشکلات و سختی‌ها را فرصتی برای رشد بدانید. هر مشکلی در محل کار، راه‌حل‌هایی دارد. پیدا کردن و رفع این مشکلات باعث تقویت اعتماد به نفس و حس ارزشمندی می‌شود. حتی می‌توانید برای خودتان جملات انگیزشی بسازید، مانند «من قوی هستم» یا «توانایی من از سختی‌ها بیشتر است». این شعارها را در طول روز برای خودتان تکرار کنید تا خودتان را به‌سمت افکار مثبت و شناخت ارزش ذاتی‌تان سوق دهید.

منبع: 1

برچسب ها :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

کل :
میانگین :
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x