/ تعمیرات / آموزش ساخت اپل آیدی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

آموزش ساخت اپل آیدی بدون شماره با گوشی و کامپیوتر (4 روش)

ساخت اپل آیدی (Apple ID) یکی از مهم‌ترین اقدامات اولیه پس از خرید هر گوشی آیفون به‌شمار می‌رود. در این مقاله قصد داریم روش ساخت اپل آیدی را به‌صورت قدم به قدم به شما آموزش دهیم.

Apple ID همانند شناسنامه کاربران گوشی آیفون است. ساخت اپل آیدی اولین پیش‌نیاز جهت بهره بردن از استور غنی و خدمات دستگاه‌های اپل از جمله آیفون‌ها است. به همین دلیل هر شخصی که دستگاهی از محصولات اپل را تهیه می‌کند، باید در اولین فرصت آیدی مخصوص خود را بسازد.

یکی از سخت‌گیری‌های اپل در چند سال اخیر اجباری شدن ساخت اپل ایدی با استفاده از شماره تلفن است و متأسفانه کشور ما از همان ابتدا در لیست پیش‌شماره‌های پشتیبانی‌شده اپل جایی نداشت. گرچه این سخت‌گیری‌ها ظاهراً با هدف افزایش امنیت کاربران درنظر گرفته می‌شود اما به دلیل محدودیت‌های موجود برای کاربران ایرانی، مسائل امنیتی بیشتر دست و پا گیر آن‌ها شده و به‌علت اینکه ناگزیر به دور زدن این محدودیت‌ها روی می‌آورند زمینه‌های سوء استفاده در چنین شرایطی افزایش می‌یابد. برای همین این موضوع به‌سرعت به یکی از چالش‌های اصلی کاربران ایرانی آیفون تبدیل شد تاجایی که بازار اپل آیدی‌های کارتی یا ساخت اپل آیدی شخصی در ازای دریافت حق‌الزحمه‌ی آن رونق گرفت.

تا پیش‌از اعمال سیاست‌های جدید امنیتی توسط اپل هر فرد می‌توانست ازطریق وب‌سایت اپل و ازطریق هر دستگاهی نسبت به ساخت اپل آیدی بدون نیاز به شماره اقدام کند تا این‌که فیلد شماره به‌صورت اجباری به فرم ثبت‌نام افزوده شد و شوک بزرگی به کاربران وارد نمود. اما خوشبختانه هنوز راه ساخت اپل آیدی بدون شماره به‌طور کامل بسته نشده است.

تیم زومیت بعد از این اتفاق روش‌های مختلفی برای ساخت اپل آیدی بدون نیاز به شماره تلفن را مورد بررسی قرار داد. این بررسی‌ها درنهایت منتج به این شد که با استفاده از نسخه‌ی خاصی از آیتونز می‌توان فرایند ثبت‌نام را بدون احتیاج به واردنمودن شماره انجام داد. به‌تازگی روش سابق و سایر روش‌های موجود را بررسی کرده‌ایم و اکنون می‌توانید با استفاده از روش راحت‌تر و بسیار ساده‌تری بدون نیاز به نصب آیتونز، بدون نیاز به وارد کردن شماره و فقط با داشتن یک گوشی آیفون یا اندروید کلیه مراحل ثبت‌نام را انجام دهید.

افزون ‌بر این هنوز روش سابق همچنان مسدود نشده و از آن نیز می‌توانید برای ساخت حساب شخصی خود استفاده کنید. در ادامه به‌طور کامل و قدم به قدم مراحل ساخت اپل ایدی را بدون پرداخت هزینه و کاملاً رایگان شرح خواهیم داد و برای تمامی مشکلات احتمالی بهترین راه‌حل را عنوان خواهیم کرد.

روش‌های ساخت اپل آیدی شماره تلفن         روش پرداخت     آدرس پرداخت

آیفون یا آیپد (روش جدید) اختیاری اختیاری اجباری (برای استفاده از اپ استور)

اپلیکیشن اندروید اپل موزیک (روش جدید)    اختیاری اختیاری –

نرم افزار آیتونز    اختیاری اختیاری اجباری (برای استفاده از اپ استور)

سایت اپل           اجباری   اختیاری اجباری (برای استفاده از اپ استور)

نسخه وب اپل موزیک       اختیاری اجباری 

مشخصات و نکات لازم برای ساخت اپل آیدی

به‌طور معمول برای بازکردن حساب و برخورداری از خدمات مبتنی بر حساب کاربری در وب‌سایت‌های مختلف، ارائه‌ی اطلاعات هویتی مانند نام و تاریخ تولد و مواردی چون رمز و ایمیل الزامی است. همه‌ی این موارد در ساخت Apple ID نیز وجود دارد اما باید به این نکته توجه داشت که در مورد Apple ID نسبت به سایر اکانت‌هایی چون جیمیل حساسیت بالاتری وجود دارد. چراکه به دلیل تدابیر امنیتی شدیدی که اپل اتخاذ کرده است، درصورتی که مشکلی در خصوص هریک از اطلاعات ارائه شده از جمله عدم‌دسترسی یا فراموشی هریک از اطلاعات بوجود بیاید دردسرهای بزرگی برای کاربران ایجاد می‌کند به‌طوری‌که فرد مجبور می‌شود قید استفاده از دستگاهی که اکانت خودرا به آن متصل کرده است بزند یا موانع بسیاری برای بازیابی دستگاه به‌وجود بیاید.

بنابراین چند نکته را باید حتماً در هنگام ساخت اپل آیدی با استفاده از روش‌های ارائه‌شده در این مقاله مورد توجه قرار دهید چراکه هریک از اطلاعات مذکور در بند‌های ذیل در صورت بروز فعالیت مشکوک در حساب شما، نصب اپلیکیشن‌ها، تغییر رمز، خروج از حساب یا حتی به‌صورت دوره‌ای از سوی اپل مورد پرسش قرار می‌گیرند یا به‌نوعی هویت شما به‌طور مرتب مورد احراز واقع می‌شود:

مشخصات فردی خود را کاملاً به درستی وارد کنید؛ علی‌الخصوص تأکید می‌شود که تاریخ تولد خود را به‌دقت وارد کنید، ترتیب وارد کردن آن به صورت سال/روز/ماه است.

حتماً از ایمیل شخصی و دائمی خود استفاده کرده و از ارائه‌ی ایمیل‌های موقت یا ایمیل‌هایی که روشی برای بازیابی رمز عبور آن در صورت فراموشی تعیین نکرده‌اید اجتناب کنید.

سوالات امنیتی که در مراحل ساخت از شما پرسیده می‌شود را به دقت تعیین کنید؛ به این معنی که رایج‌ترین سوالاتی که پاسخ آن‌ها در ذهن شما فراموش نمی‌شود را انتخاب و حتی پاسخ آن‌ها را در جایی یادداشت کنید.

اگر در مراحل ساخت حساب، فرم ارائه سوالات امنیتی دراختیارتان قرار نمی‌گیرد، حتماً به بخش تکمیل ساخت اپل آیدی برای تخصیص سوالات امنیتی و ایمیل دوم مراجعه کنید.

پیش نیاز‌های لازم برای ساخت Apple ID

  • آدرس پرداخت

به‌غیر از موارد گفته‌شده در بالا، موارد دیگری برای تکمیل ساخت اپل آیدی از شما درخواست می‌شود که برای استفاده از سرویس‌های پرداختی و اشتراکی شرکت اپل مانند آیتونز، اپل موزیک، اپل تی وی، اپ استور و سایر سرویس‌های مرتبط موردنیاز است. این اطلاعات شامل دو بخش اطلاعات کارت اعتباری یا حساب‌های بانکی (Payment Information) و آدرس‌ (نشانی)های پرداخت (Billing & Shipping Address) می‌شود.

در هنگام ساخت اپل ای دی ازطریق موبایل این اطلاعات از شما خواسته نمی‌شود و ارائه‌ی این دو کاملاً اختیاری است اما برای استفاده از اپ استور (برنامه‌های رایگان) لازم است قسمت آدرس پرداخت را از پنل کاربری خود تکمیل کنید که در مراحل ساخت آن را توضیح خواهیم داد. آدرس پرداخت شامل اطلاعاتی چون کشور،‌ شهر، ایالت، نشانی، کد پستی، شماره تلفن و مشخصات فرد تحویل‌گیرنده می‌شود.

از آن‌جایی که کشور ایران در این لیست وجود ندارد و آدرس خرید در هنگام نصب برنامه‌های رایگان از اپ استور تأثیری ندارد، می‌توان در این قسمت از اطلاعات جعلی استفاده کرد. سایت‌های بسیاری وجود دارند که با مراجعه به آن‌ها می‌توانید از این اطلاعات غیرصحیح و غیرواقعی که مربوط به هیچ شخص حقیقی نیست استفاده کنید. این اطلاعات کاملاً به‌صورت تصادفی تولید می‌شوند و می‌توان در هر تعداد مشخصات تصادفی از آن استخراج کرد.

لازم به‌ذکر است که اپل از این اطلاعات برای احراز هویت شما یا روش‌های بازیابی اپل آیدی شما استفاده نمی‌کند. پرکردن این اطلاعات همان‌طورکه گفته شد برای استفاده از اپ استور مورداحتیاج است پس با استفاده از یکی از وب‌سایت‌های زیر اطلاعات مشخص‌شده در عکس را برای هریک از روش‌های ساخت اپل آیدی استخراج کنید.

پس از ورود به یکی از سایت‌های بالا، تنها اطلاعات مشخص‌شده مطابق عکس را یادداشت کرده یا صفحه را باز نگه دارید تا در مرحله‌ی ورود آن‌ها در سایت اپل بتوانید آن‌ها را کپی کنید.

  • شماره تلفن

تنها در صورتی که قصد داشته باشید ازطریق سایت اپل آیدی بسازید احتیاج به شماره تلفن خواهید داشت و ورود آن برای رسیدن به مراحل بعدی الزامی خواهد بود، بنابراین اگر از گوشی آیفون یا اپلیکیشن اندروید اپل موزیک یا آیتونز برای ساخت اپل آیدی استفاده می‌کنید، نیازی به وارد کردن شماره تلفن نخواهید داشت.

اما در مورد واردکردن شماره، همان‌طورکه در ابتدای مقاله گفته‌شد، ایران در لیست شماره‌های پشتیبانی‌شده توسط اپل وجود ندارد بنابراین باید از شماره‌های خارجی معتبر استفاده کنید که در سه حالت می‌توانید از این شماره‌ها برخوردار شوید:

استفاده از شماره‌های خارجی تحت مالکیت افراد حق یقی به‌واسطه‌ی فردی آشنا در خارج از کشور: بهترین و مطمئن‌ترین گزینه ساخت شماره‌ی مجازی و استفاده از سرویس‌های رایگان یا پولی در این زمینه: روش ایدئال برای کاربران ایرانی که البته با هزینه همراه است

استفاده از سرویس‌های دریافت پیامک:‌ ارزان‌ترین، ساده‌ترین و البته غیراصولی‌ترین روش موجود

امنیت حساب کاربری، اولین دلیل بر اجباری بودن ورود شماره تلفن است چراکه به‌عنوان یک عامل خارجی برای احراز هویت افراد محسوب شده و نیاز به زمان و طی مراحل طولانی برای احراز هویت را کمتر می‌کند. بنابراین استفاده از شماره تلفن‌هایی که تحت مالکیت شما یا افراد نزدیک شما نیست می‌تواند تبعاتی برای حساب کاربری شما به‌دنبال داشته باشد اما این راه‌حل برای عموم کاربران ایرانی قابل گزینش نیست، بنابراین باید به سراغ شماره‌های مجازی رفت.

در مورد سرویس‌های ارائه‌دهنده شماره‌های مجازی نیز باید گفت با این‌که ترجیح براین نیست که از آن‌ها استفاده کنید، اما درحال‌حاضر تنها روش ممکن برای تمامی کاربران ایرانی است. سرویس‌های متعددی درحال‌حاضر اقدام به ارائه‌ی شماره‌ی تلفن مجازی برای کاربرد‌های شخصی و سازمانی در سطح جهان می‌کنند؛ اما متأسفانه عموم این سرویس‌ها پولی هستند و در قبال هزینه‌ای اولیه یا ماهیانه، شماره تلفن مدنظر کاربران با کد کشورهای مختلف را عرضه می‌کنند.

منبع:

1

برچسب ها :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

کل :
میانگین :
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x