/ دسته‌بندی نشده / سفر به مغلوستان | معرفی جاهای دیدنی مغولستان
آنچه در این مقاله می‌خوانید

معرفی جاهای دیدنی مغولستان-مغولستان کشور شگفت انگیزی است که به دلیل چشم اندازهای فوق العاده و طبیعت مغولستان به آن سفر می کنند. حتی در توسعه اولان باتور، شما در میابید که این شهر در لبه بین شرق و غرب قرار دارد: رستوران های سبک غرب در کنار رستوران های سنتی که dumplings و سوپ را به فروش می رسانند وجود دارد؛ مردم با لباس های کلاسیک در کنار مردمی با لباس اسپرت در خیابان قدم می زدند. رانندگان تاکسی به موزیک ساخته شده در morin khuur گوش می دادند و در مورد صابون آمریکایی و اپرایی که آنها در تلویزیون تماشا کرده بودند بحث می کردند. از آنجایی که گردشگری هنوز در دوران اولیه در این کشور است، گاهی اوقات مغولستان می تواند سفری چالش برانگیز باشد.

بازدید از اولان باتور

در سفر به مغولستانو بازدید از جاهای دیدنی مغولستان احتمالا، شما قصد ورود به اولان باتور، پایتخت را دارید، اگرچه شما پرواز میکنید یا از طریق قطار ترانس مغولی از مسکو به پکن سفر می کنید. و اولان باتور یک مکان عالی برای شروع است! شما نه تنها چندین موزه، صومعه ها و دیگر مکان های جالب را برای دیدار پیدا خواهید کرد، بلکه یک پایگاه عالی می تواند برای مرحله بعدی ماجراجویی های مغولستان برای شما برنامه ریزی کند. من توصیه می کنم برای لذت بردن از سفر به مغولستان یک هتل مشهور یا خوابگاه برای اقامت حداقل برای اولین شب از سفر خود انتخاب کنید به طوری که شما بتوانید خود را با شهرستان و با فرهنگ آنجا قبل از رفتن به حومه شهر آشنا کنید.

باز هم گردشگری هنوز در مراحل رشد در مجموعه جاهای دیدنی مغولستان است، بنابراین شما ممکن است زمان دشواری برای تماس با راهنما و تنظیم بلیط قطار و یا حمل و نقل دیگر تا زمانی که شما فرود می آیید داشته باشید و شرکت هایی وجود دارند که به شما برای ترتیب این چیزها پیش از زمان کمک خواهد کرد به طور کلی یک هزینه سنگین برای خدمات باید بپردازید. اما هرگز نترسید: محل اقامت شما در اولان باتور باید بتواند به شما کمک کند با راهنماهای انگلیسی صحبت کنید و ترتیب جزئیات بیشتر سفر خود را بدهید.

در مورد تاریخچه یاد بگیرید

وقتی که من برای درس دادن به مغولستان وارد شدم، در سفر به مغولستانو تماشای جاهای دیدنی مغولستان حدود چهار چیز در مورد کشور به غیر از موقعیت جغرافیایی آن: اسب ها، عشایر، Ghengis خان، و به طور متوسط سردترین شهر پایتخت در جهان را شناختم. مطمئنا، این موضوع دانشجویان من و غرور ملی تندخو آنها باعث فرار نخواهد شد. مدتها قبل من بیشتر درباره فرهنگ، زبان، تاریخ و سنت ها بیشتر از آنچه که فکر می کردم می توانستم بدانم! گفتم، من توصیه می کنم سفر خود را در موزه ملی مغولستان، که به راحتی در مرکز شهر اولان باتور واقع شده است، آغاز کنید. این بزرگترین موزه مغولستان است و شما را از تاریخ دوران باستان به تاریخ فعلی در سفر به مغولستان می رساند.

اقامت در چادر

در سفر به مغولستان و در مجموعه جاهای دیدنی مغولستان ger مغولستان یا yurts، سبک سنتی مسکن عشایری در کشور هستند. اما بسیاری از مردم هنوز هم در آنها زندگی می کنند! حتی در حاشیه منطقۀ اولان باتور، شما می توانید مناطق وسیعی از خانواده هایی را که می خواهند در سبک کلاسیک زندگی کنند و در عین حال از راحتی زندگی در شهر پایتخت لذت می بردند، را پیدا کنید. در طول اقامت شما در چادر اقامت داشته باشید، قطعا یک تجربه است که شما نمی خواهید از دست برود.

اگر شما به طور کامل به حومه می روید، متوجه خواهید شد که بسیاری از خانواده ها به راحتی خانه های خود را برای مسافران باز می کنند. فقط با راهنمایتان در مورد این موضوع صحبت کنید. حتی اگر نا خوانده با یک خانواده وارد شوید از شما چیزی طلب نمی کنند، تعداد زیادی از اردوگاه های گردشگری توریستی وجود دارد که در آن شما می توانید تجربه کلاسیک چادر نشینی و اقامت در یک هتل استاندارد را داشته باشید.

اگر سفر شما با هدف اولان باتور باشد، من توصیه میکنم در اردوگاه های محلی پارک ملی ترلج اقامت کنید. در غیر این صورت، من توصیه می کنم به طبیعت مغولستان، پایین صحرای Gobi بروید و در the Three Camel Lodge یا یکی دیگر از اردوگاه چادر نشینی در میان شن و ماسه اقامت کنید: هیچ چیز کاملا شبیه اقامت در یک چادر در وسط صحرا در سفر به مغولستان و جاهای دیدنی مغولستان نیست!

شترسواری در صحرای گابی

صحبت کردن از کویر گابی، این یکی از بخش های سفر به مغلوستان است که اگر شما قصد رفتن به طبیعت مغولستان در حومه را ندارید حداقل آن را از دست ندهید. حتی اگر قطار گرفته اید کمی طول می کشد تا برسید، شما برای این سفر یک شب یا یک روزکامل جستجو خواهید کرد! اما این به خوبی برای سفر ارزشمند است: هیچ چیز در جهان نیست که کاملا شبیه به این مناطق گسترده و زمین بدون انسان باشد. توصیه میکنم خودتان را در شهر کوچکی از دلنزدگد قرار دهید تا به راحتی بتوانید سه جاذبه اصلی گابی را ببینید، از جمله صخره های شعله ور باینزگ و شن های روان Khongriin Els تا آنجا که چشم کار میکند، هر چند که مکان های دیگری از جاهای دیدنی مغولستان نیز برای جستجو و گردش وجود دارد.

حتی در زمستان، کویر گابی را می توانید تجربه کنید. گر چه درجه حرارت به طور معمول در سایر نقاط کشور کم نمی شود، اما همچنان در سفر به مغولستان می تواند کاملا خنک و حتی بسیار سرد باشد، به طوری که شما ممکن است شتر ها را با پالتوهای زمستانه قدم زنان در اطراف برف ببینید! باز هم توصیه می کنم گزینه های خود را با شرکت های تور چک کنید تا بتوانید بیشترین چیزی را که گابی ارائه می دهد در اختیار داشته باشید. اما توجه داشته باشید که بسیاری از این شرکت ها در طول زمستان به دلیل کاهش سطح گردشگری در کشور کار نمی کنند .

خواب در صومعه

اقامت در طبیعت مغولستان حالی دیگر دارد. اگر چه بسیاری از مغولان ادعا می کنند که ملحدان هستند، بودیسم همچنان مذهب غالب در کشور است و شما راهبانی را می بینید که در اطراف اوگاندا و اکثر شهرهای بزرگ زندگی می کنند. و صومعه های چشمگیر کشور می تواند برای بازدید بسیار جالب باشد. اما چرا فقط در مدت کوتاهی از روز به آنها مراجعه می کنید؟ Manjusri Monastery، تنها در فاصله کوتاهی از جنوب اوآانبوتار واقع در پارک ملی بوگز خان واقع شده است، این انتخاب خوبی است. شما می توانید به صومعه صعود کنید، خرابه های صومعه را کشف کنید، و سپس شب را در خوابگاه بگذرانید تا در آرامش به تفکر بپردازید و زمان مدرسه آرامش قبل از اینکه شما در صبح به آنجا صعود کنید است.

همانند بسیاری از چیزهایی که در طبیعت مغولستان وجود دارد، شما زمان دشواری برای یافتن اطلاعات در مورد اقامت در صومعه های آنلاین خواهید داشت (به خصوص از آنجا که بسیاری از صومعه ها لوکس اینترنت ندارند!)، اما اگر شما یک راهنما را استخدام کنید، آنها باید قادر باشند اقامت شما را برنامه ریزی کنند در غیر این صورت، بهترین برای شما این است که صومعه انتخابی خود را نشان دهید و آن را انتخاب کنید در مورد اقامت بپرسید، تعداد بسیار کمی از شما دور خواهند شد.

در طبیعت مغولستان اسب سواری کنید

مغولستان برای اسب های آن معروف هستند و اسب سواری در سراسر حومه طبیعت مغولستان بی نظیر، و لذتی واقعی است. در حقیقت، اگر شما می خواستید، می توانستید روزها را صرف تماشای هیچ کس به جز افرادی که با آنها سفر می کنید بکنید. اگر شما متعهد به تصمیم خرید یک اسب و کشف سراسر کشور را با اسب سواری دارید، احتمالا می خواهید یک راهنما را استخدام کنید: معمولا مسافران متوجه خواهند شد که خرید اسب و فروش آن پس از سفر آنها گزینه ارزان تر از اجاره یک برای تمام مدت است.

آنها همچنین می توانند با پیدا کردن محل اقامتی دلنشین در طبیعت مغولستان برای شب به شما کمک کنند، مخصوصا اگر در طول سفر خود با خانواده های خود در محل اقامت خود زندگی می کنید، اما مجوز های لازم برای اقامت در مغولستان را نیز ندارید، بنابراین می توانید در چادر و زمین در هر کجایی که منظره خوبی از ستارگان در سفر به مغولستان داشته باشد اقامت کنید!

نوشیدن آیراژ

همیشه دوست دارم وقتی مسافرت می کنم نوشیدنی های محلی را امتحان کنم مهم نیست که کجا بروید، مطمئنا چیزی خاص پیدا خواهید کرد که نمی توانید آن را در وطن پیدا کنید. آیراگ، یا شیر مادیان تخمیر شده، نوشیدنی است که شما در اکثر نقاط جهان پیدا نخواهید کرد. مزه؟ چیزی بین الکل معمولی و طعم و مزه ای که دهان شما زمانیکه یک روز در کنار یک اسب ایستاده اید می باشد. همانطور که گفتم، چیزی از یک تجربه است، اما آن خشن به نظر میرسد که شما جرعه ای از آن بچشید اگر شما در یک چادر ماندید و خانواده شروع به تست از یک کاسه از ماده ای دیگر بکنند. مراقب باشید، با این حال: محتوای الکل آن بسیار بالا است که قطعا می تواند ناگهان یک فرد را بگیرد !علاقه مند به امتحان ایراگ نیستید؟ گزینه های بسیار دیگری وجود دارد.

در نور خورشید در دریاچه خاوشگل آفتاب بگیرید

طبیعت مغولستان را در دریاچه خاوشگل ببینید. همانطور که قبلا ذکر شد، اوگانباتار در زمستان سردترین شهر پایتخت در جهان و در سفر به مغولستان است، اما این به این معنا نیست که درجه حرارت مغولستان در طول سال ها وحشتناک است! در واقع، در طول تابستان، مغولستان می تواند کاملا گرم شود و مردم محلی هیچ چیزی را بیشتر از رفتن به طبیعت مغولستان در تعطیلات آخر هفته و آب تنی در آب های خالص دریاچه خوگسگل دوست ندارند.

حتی اگر شما به شنا علاقه مند نیستید، گزینه های دیگر در این منطقه وجود دارد، از جمله ماهیگیری، قایقرانی و پیاده روی و رفتن به دریاچه آسان است: شما می توانید پرواز کنید و یا با اتوبوس به طور مستقیم از اوگانباتار به مورون، یکی از شهرهای اصلی در امتداد دریاچه از زیباترین طبیعت مغولستان بروید. توصیه میکنم به جای پرواز با اتوبوس بروید، به طوری که واقعا فرصتی برای دیدن حومه مغولستان در سفر به مغلوستان را از پنجره خواهید داشت، اما در هر صورت، برخی از منظره ها را زمانیکه، در حال حرکت هستید می بینید.

تجربه جشنواره

اگر واقعا میخواهید در فرهنگ مغول غوطه ور شوید و خوشگذرانی در مغلوستان داشته باشید، راهی بهتر برای انجام این کار جز حضور در یکی از جشنواره های آن، که بسیاری از آنها نمایش داده می شود وجود ندارد. یکی از شناخته شده ترین و بزرگترین آن Naadam است، که هر ساله از 11 تا 13 ژوئیه برگزار می شود. این جشنواره به عنوان “دومین بازی قدیمی المپیک” در جهان به شمار می رود و مغولان به شدت افتخار می کنند که ورزشکاران مورد علاقه خود را در رقابت ببینند. سه رویداد اصلی این جشنواره عبارتند از: تیراندازی با کمان، اسب سواری و کشتی، اما بسیاری از چیزهای دیگر نیز اجرا می شود، از جمله رقص سنتی.

یکی از بهترین چیزها در مورد جشنواره؟ شما فرصت های زیادی دارید برای همین سعی کنید تمام انواع غذاهای مغولی سنتی را تست کنید! جشنواره ی باور نکردنی دیگر برای خوشگذراین در مغولستان و جاهای دیدنی مغولستان در سفر به مغولستان برای تجربه the Festival Anniversary of Eagle Bayan-Ölgii، هر ساله در اواخر سپتامبر و یا اوایل ماه اکتبر برگزار می شود. بازبان هایی که در طول این جشنواره مشاهده می کنید، در ابتدا از قوم مغول نبودند و به جای آن از زمان همکاری با قزاقستان از همسایگان قزاقستان آمده اند، اما در چندین دهه گذشته در مغولستان زندگی کرده اند و روشهای آنها توسط مغولان اقتباس شده است.

منبع:

1

برچسب ها :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

کل :
میانگین :
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x