/ دسته‌بندی نشده / بیوگرافی سینا مهراد، بازیگر جذاب سینما و تلویزیون
آنچه در این مقاله می‌خوانید

سینا مهراد متولد ۱۲ آذر ۱۳۷۰ در تهران است. او فرزند سعید سهیلی کارگردان و برادر ساعد سهیلی بازیگر است. در این مقاله با بیوگرافی سینا مهراد آشنا خواهید شد

سینا سهیلی و ساعد سهیلی دو برادر شناخته شده در سینما و تلویزیون هستند. سینا سهیلی بازیگر جوان و موفقی است که با بازی در سریال «پدر» بهرنگ توفیقی در نقش حامد توانست به شهرت برسد و با بازیگران مشهوری مانند مهدی سلطانی و لعیا زنگنه همبازی شود. در ادامه با بیوگرافی سینا مهراد و فعالیت‌های این هنرمند آشنا خواهید شد.

بیوگرافی سینا مهراد

سینا مهراد با اسم اصلی سینا سهیلی بازیگر سینما و تلویزیون، متولد ۱۲ آذر ۱۳۷۰ در تهران است. علت اینکه چرا سینا نام خانوادگی مهراد را برای خود انتخاب کرده است به طور واضح مشخص نیست؛ اما به نظر می‌رسد دلیل این کار، مشهور نشدن با نام و شهرت پدرش است و او می‌خواهد با تکیه بر علم و استعداد خود در حرفه بازیگری به محبوبیت برسد.

او می‌گوید: از بچگی یادم بود که فامیلی ما چند بخشی و در زمان‌ قدیم سهیلی مهراد بود و من هم دنبال نامی خوش آهنگ بودم که مهراد را انتخاب کردم.

سینا از ۱۹ سالگی به طور حرفه‌ای کار تئاتر را شروع کرد و علاوه بر بازیگری، دستیار کارگردان نیز بوده است. قد سینا مهراد ۱۸۰ سانتی‌متر است.

او در مورد دوران تحصیلش چنین می‌گوید:

سه سال معماری خواندم، در ۶ ترم فقط ۲۸ واحد پاس کردم! اشتباه کردم سمت معماری رفتم. خیلی رشته شیک و درست و حسابی است اما من اهل کارهای ظریف نیستم، وقتی می‌رفتم سر کلاس ۴۰ تا دختر بودند و من با یک پسر دیگر بودیم. من اهل کارهای پشت میز نشین نیستم. خیلی منتظر بودم یک روز صبح که دانشگاه می‌روم مدیر گروه، نامه اخراجی را به من بدهد و بالاخره این اتفاق افتاد. برگه اخراجی را گرفتم و هنوز هم دارم. بعد تمرکز ۱۰۰ درصدی‌ام را روی سینما گذاشتم.

 ازدواج و خانواده سهیلی

سینا مهراد هنوز ازدواج نکرده و مجرد است. او در این باره می‌گوید: فعلا تصمیمی برای انتخاب همسر و مزدوج شدن ندارم و می‌خواهم کار فیلم‌سازی انجام دهم و تمرکزم را روی بازیگری بگذارم. سینا در یک خانواده ۶ نفره و هنرمند بزرگ شده است. پدرش سعید سهیلی (کارگردان) و مادرش خانم مهناز منتظمی است. برادرش ساعد سهیلی بازیگر شناخته شده است و دو خواهر به نام‌های صبا و سارا دارد. کار صبا طراحی است و سارا سهیلی نویسنده و کارگردان است و زن داداشش خانم گلوریا هاردی نیز بازیگر است.

شروع فعالیت

سینا نخستین بار در سال ۱۳۷۵ و زمانی که تنها ۵ سال داشت، در کنار ابوالفضل پور عرب در فیلم «مردی شبیه باران» بازی کرد. سینا مهراد همچنین در «شب برهنه» ساخته پدرش نیز به ایفای نقش پرداخته و در این فیلم همبازی شادمهر عقیلی بوده است. در کودکی نقش‌های زیادی به او محول می‌شد اما سینا به خاطر ادامه تحصیل بازی را کنار گذاشت تا اینکه در سال ۱۳۸۹ و در ۱۹ سالگی، به طور حرفه‌ای کار تئاتر را شروع کرد و پس از تست دادن در دفاتر سینمایی، ایفای نقش در پروژه‌های مختلف را از سر گرفت.

سینا مهراد و شادمهر عقیلی در فیلم شب برهنه

شهرت با سریال پدر

۲۵ تیرماه ۱۳۹۷ بود که سینا مهراد به همراه ریحانه پارسا، مهدی سلطانی و لعیا زنگنه و با سریال پدر وارد قاب تلویزیون شد و خوش درخشید. سینا مهراد که بازیگر نقش اول مرد این سریال بود، شخصیتش را به قدری زیبا بازی کرد که در همان چند قسمت ابتدایی توانست به شهرت زیادی دست پیدا کند. در واقع می‌توان سریال پدر را پله‌ای برای مطرح شدن سینا مهراد و ریحانه پارسا دانست.

سینا می‌گوید: حسی که در این سریال داشتم را مطمئنا دیگر تا آخر عمرم نمی‌توانم تجربه کنم. حتی اگر به من جایزه سیمرغ و اسکار را هم بدند، حسم مانند این سریال نخواهد بود. به قول پدربزرگم آنچه از دل براید بر دل نشیند، همه عوامل در این سریال حرفه‌ای بودند و من در شش ماه ساخت آن آرامش داشتم و هرگز خسته نشدم.

علاقه به سینما و تئاتر

سینا می‌گوید: به خاطر اینکه از کودکی در سینما بزرگ شده‌ام و کل زندگی من با سینما ساخته شده است، سینما و تئاتر را بیشتر از تلویزیون دوست دارم. با این حال اگر در تلویزیون کار خوبی به من پیشنهاد شود، بدون لحظه‌ای تردید آن را قبول می‌کنم.

بازیگری برایم جدی است، اما تا یک جایی! چراکه خط قرمزهایی برای خودم در ذهنم است تا آن را رد نکنم، مثلا به زور جای کسی را در سینما نگیرم، دروغ نگویم. اگر این اتفاق بیفتد بازیگری را کنار می‌گذارم.

خیلی برایم مهم نیست چه نقشی را بازی کنم. بیشتر مهم است چگونه آن نقش را بازی کنم. نقش تمام آدم‌های دنیا را دوست دارم بازی کنم چراکه هر آدم در دنیا یک شخصیت منحصربه‌فرد دارد. همیشه دوست داشتم یک پسر ورزشکار، عاشق، عاصی به ته خط رسیده را بازی کنم. متأسفانه فیلم ورزشی خیلی ساخته نمی‌شود.

فیلم شناسی سینا سهیلی

کارهای سینمایی

  • رفتن- نوید محمودی ۱۳۹۵
  • زار -نیما فراهی ۱۳۹۵
  • کلاشینکف- سعید سهیلی ۱۳۹۲
  • پنجشنبه آخر ماه- ماشا الله شاهمرادی زاده ۱۳۹۰
  • گشت ارشاد- سعید سهیلی ۱۳۹۰
  • شب برهنه -سعید سهیلی ۱۳۸۰

کارهای تلویزیونی و نمایش خانگی

  • سریال پدر-بهرنگ توفیقی ۱۳۹۷
  • سایه بان- برادران محمودی ۱۳۹۶
  • پرده نشین- بهروز شعیبی ۱۳۹۳
  • سریال آقازاده- ۱۳۹۹

سینا مهراد در سریال پدر

«پدر» سریالی به کارگردانی بهرنگ توفیقی و نویسندگی و تهیه کنندگی حامد عنقا است که در تیرماه سال ۱۳۹۷ از شبکه دو سیما پخش شد. سینا مهراد نقش حامد این سریال را بر عهده داشت و نقش اصلی بود. او در مورد این سریال می‌گوید:

حامد از لحاظ پایه و درون خیلی به من نزدیک است، چون من هم در خانواده‌ای مذهبی بزرگ شده و زندگی می‌کنم؛ اما او شیطنتی را که من دارم ندارد. حامد آدم خیلی آرامی است که سرش به کار خودش گرم است، زندگی‌اش را پیش می‌برد و به کسی کاری ندارد.

شخصیت مادرم در سریال که خانم لعیا زنگنه ایفای آن را بر عهده دارند، خیلی به مادر خودم شبیه است. حتی قربان صدقه رفتن‌ها و نگاه کردن‌های او به حامد نیز مثل رابطه مادرم با من است. آقای مهدی سلطانی هم که نقش پدرم را بازی می‌کنند، دکتر و استاد دانشگاه هستند و من که هیچ‌وقت برخوردی با او نداشتم، یکی از آرزوهایم بازی کنار ایشان بود. حرف زدن معمولی آقای سلطانی سر صحنه برای من به منزله کلاس بازیگری است و هر جمله‌ای را که به من می‌گویند طلا می‌گیرم و در ذهنم حفظ می‌کنم.

سینا مهراد انگیزه اصلی‌اش از پیوستن به «پدر» را نام نویسنده و کارگردان آن دانست و تاکید کرد:

اولین دلیلی که باعث پیوستنم به این پروژه شد، اسم آقایان عنقا و توفیقی بود. هر دو این عزیزان کار درست هستند. آقای عنقا که در عرصه نویسندگی بسیار عالی است و آقای توفیقی هم که به نظر من یکی از بهترین‌های تلویزیون در سریال سازی به حساب می‌آید. من و آقای توفیقی حرف همدیگر را می‌فهمیم و نکاتی را که او سر صحنه به من می‌گوید، چشم بسته انجام می‌دهم و دقیقا می‌دانم چه می‌خواهد. شنیدن نام این دو نفر کافی بود که با کمال میل به سریال بپیوندم. با خواندن قصه کار هم حسابی از آن خوشم آمد. به اعتقاد من این دو نفر در درجه اول آدم‌های بسیار خوبی هستند و سپس افراد حرفه‌ای در کارشان به حساب می‌آیند.

سینا مهراد در آقازاده

«آقازاده» سریالی به کارگردانی بهرنگ توفیقی و تهیه کنندگی و نویسندگی حامد عنقا است که تیرماه ۱۳۹۹ پخش شد. این سریال داستان آقازاده‌ای به نام نیما بحری (امیر آقایی) را روایت می‌کند که تخلفات اقتصادی زیادی را مرتکب شده است و ماموری به نام حامد تهرانی (سینا مهراد) که او هم یک آقازاده است اما با خصوصیات کاملا مخالف، تلاش می‌کند دست نیما را رو کند.

ازجمله بازیگرانی که در این سریال به ایفای نقش پرداخته‌اند عبارت‌اند از: امیر آقایی، پردیس پور عابدینی، امین تارخ، نیکی کریمی، امین حیایی، مهدی سلطانی، سینا مهراد، کامبیز دیرباز، جمشید هاشم‌پور، لعیا زنگنه، ثریا قاسمی، مهدی کوشکی و…

اینستاگرام سینا مهراد

یکی از راه‌های ارتباطی این بازیگر جوان و با استعداد با مخاطبان و طرفدارانش، صفحه اینستاگرام اوست. شما هم می‌توانید برای دیدن عکس‌های بیشتر، فعالیت‌ها و جنجال‌های پیش آمده برای ایشان، او را در اینستاگرامش به آدرس sinamehraad دنبال کنید.

sinamehraad@

سخن پایانی

در این مقاله بیوگرافی سینا مهراد را مطالعه کردید. همان‌طور که خواندید سینا سهیلی علی‌رغم تجربه کم خود، توانسته به خوبی برای خود جایی در دنیای بازیگری داشته باشد. شما چه دیدگاهی راجع به کار‌های سینا مهراد دارید؟ 

منبع :

1

برچسب ها :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

کل :
میانگین :
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x